Věra91 Věra91 komentáře u knih

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Moje hodně oblíbená kniha, především z důvodu vily Tugendhat, ve které jsem byla před lety a rozhodně se tam chci jednou ještě podívat. Rozhodně silný příběh, který stojí za to.

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další skvělý příběh od Mornštajnové. Ačkoliv jde o smutný příběh, četl se velice dobře za dva dny přečteno.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Viděla jsem film, proto jsem si chtěla přečíst i knižní verzi. V ní spousta pasáží, kterou nejsou ve filmu. Mě i knižní verze moc bavila.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další příběh od Mornštajnové, který mě naprosto pohltil a zhltla jsem ho jak malinu. Miluji její knihy.

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Terku sleduji už dlouho. Líbil se mi její styl psaní už v první knize, tahle je opravdovější a surovější. V některých kapitolách jako bych viděla samu sebe. Myslím si že v její knize je vidět, že ne vše co se prezentuje na sociálních sítích musí být reálně a že i oni jsou jen lidi. Ona je v některých věcech mojí inspirací.

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Jelikož jsem viděla film, chtěla jsem vědět jaká je kniha. Líbilo se mi to i díky krátkým kapitolám. Musím přečíst si i další díly, jelikož mě trochu zamrzelo to, že to má otevřený konec.

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Silný příběh o odvaze a riskování svého života pro jiné. Moc se mi líbila kniha, i když byli části, které mi přišli nudné.

Hate List Hate List Jennifer Brown

Kniha mě zaujala hlavně tématem ačkoliv ze začátku jsem měla divný pocit z ní. Upřímně nedostávám slova, rozhodně jsem od ní čekala méně než kolik mi dala. Musela jsem ji číst na vícekrát, protože při čtení se mi vracela jisté osobní vzpomínky. Je velmi čtivá a doporučuji.

12.05.2024 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Zatím za mě její nejlepší kniha co jsem četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

12.05.2024 3 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

První kniha ze sci-fi tématikou, zase tak špatné to nebylo. Bylo to příjemné čtení, občas děsivé a depresivní na můj vkus. Člověku ( čtenáři ) po dočtení se honí milion otázek.

12.05.2024 2 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Zaujala mě obálka. Myslela jsem si že to bude oddechové čtení, ale to nebylo. Člověk si po dočtení řekne: ,, Co je vlastně schopný udělat ve jménu lásky?" Já si třeba uvědomila nějaké své osobní věci.

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Další klasické maturitní čtení. Příjemné čtení, které mě ale moc nenadchlo.

12.05.2024 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Moc knih od J. Nesbo jsem nečetla, tahle byla první a příliš mě nezaujala. Vadilo mi tam těch hodně postav.

12.05.2024 odpad!

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha se od jejích předešlých liší, není založená na pravdivých informacích. Moc se mi líbí, mám ráda její styl psaní.

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Má první kniha od ní, taková příjemná oddechovka.

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Moje první kniha od R. Bryndzy, ze které jsem byla nadšená a rozhodně si plánuji přečíst i další jeho knihy.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Prostě klasika, kterou by měl ať už vidět nebo číst každý. Je fajn si někdy přečíst tyhle klasiky.

12.05.2024

Pro nás ne-vědce jsou některé části nudné, jelikož je tam moc lékařských slov, ale zase ty pozitivní je, že autor se je tam snaží vysvětlit. Někdy až moc dopodrobna. Líbilo se mi v knize ty experimenty a tak si mi ne-vědci dokázali to lépe představit.

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Zatím můj nejoblíbenější díl ze série romantických útěků. Mám ráda její popisování míst a i já bych hned jela na Island.

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kniha byla velmi poutavá a já měla plno nevyslovitelných otázek díky němuž jsem tu knihu jen tak neodložila. Bavila mě stejně jako první díl.