Věra91 Věra91 komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Mám ji na seznamu už roky. Kniha je plná laskavosti a dobroty, oslovující svět jako takový. Příběh z otázkou toho jak se malý člověk vyrovnává s tím jaký je , jak přetváří samu sebe atd. Čtenářovi ukazuje jiný nadhled na různé věci.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Z téhle knihy jsem nebyla úplně odvázaná, spíše mě zklamala. Některé části mi přišli až moc přitažené za vlasy.

12.05.2024

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Další díl Harryho Pottera. Za mě osobně se mi tento díl jeden z těch lepších. Díl od dílu nám Harry roste a stává se z něj pomalu a jistě dospívající chlapec. Ačkoliv je tento díl o něco drsnější a temnější než předchozí díly, autorka zde ukazuje jak je jejich svět složitý, ale i zároveň promyšlený. Je velice čtivá, napínavá a na konci i trochu smutná.

12.05.2024

Má první zkušenost s tímto autorem. Po pár stránkách čtení jsem začala zjišťovat, že to asi pro mě nebude, ale stejně jsem to dočetla. Upřímně na mě to bylo příliš nudné.

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Oddechová kniha od mé milované autorky. Opět mě přenesla do Švýcarska, sbíhali se mi sliny na ty dobroty o kterých mluvila.

Její konec Její konec Shari Lapena

Kniha mě bavila od první stránky. Nejen, že se skvěle četla díky krátkým kapitolám, ale třeba já už od půlky knihy jsem tak nějak tušila kdo to udělal. Moc se mi líbilo odhalování zatajovaných informací.

Zpověď Zpověď Arnošt Lustig

Autorův stručný souhrn života, který se s ním teda nemazlil. Moc zajímavé a člověk si najednou uvědomí jaký skvělý život v současnosti má.

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Barči a Lucky podcast poslouchám pravidelně a proto spoustu těch krimi příběhů znám, ale i takhle si je přečíst bylo velmi fajn. Je ale fakt že nic nového jsem se v knize nedozvěděla.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Další maturitní dílo, ze kterého jsem byla mile překvapena. Autor zde uměl mistrovsky popsat nejen to co se hlavního hrdinovi honí hlavou, ale i prostředí či měnící se atmosféru.

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Další autorka, jejíž knihy mám moc ráda. Líbí se mi nejen její styl psaní, ale i to jak dokonale umí popsat krásy Tokia. Ukazuje nám také, že na vše se máme dívat s více úhlů pohledu. Také se mi líbilo jak vykreslila japonskou srdečnost z pohledu tří žen, úchvatné a dechberoucí.

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

U této autorky vím, že je to sázka na jistotu. Vždy má její kniha nějaký přesah a zasáhne na vaše citlivé místo ať už chcete nebo ne. U mě v této knize byl přesah takový, poznání sami sebe a vyrovnání se svým životním osudem.

12.05.2024

1984 1984 George Orwell (p)

Jedna z knih, která předčila mé očekávání. Čtenář v knize vidí jak dokáží někteří lidé jednat, aby dosáhli svých potřeb. Stejně tak jak jednoduše, ale za jak velkou cenu se dá zmanipulovat člověk k obrazu svému apod. Pro někoho to může být hodně depresivní kniha, mě samotnou dala impuls o některých věcech přemýšlet.

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Na tuhle knihu jsem se těšila od doby, kdy jsem si ji zakoupila v knihkupectví. První díl mě totiž moc bavil. Čte se rychle a nebude se ti chtít přestat jako mě. Přečetla jsem ji během dvou dní. Nejen, že má krásnou jednoduchou obálku. Od knihy dostanete jednoduchý milý příběh, který je obohacen o nějaké životní moudro, které je propleteno s jedinečnou sílou přátelství a naděje na lepší zítřky.

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Knihu jsem měla na seznamu už dlouho. Odehrává se v několika časově či místně odlišných rovinách a tak čtenář čeká kdy konečně ty dvě roviny do sebe zapadnou. Za mě nejzvláštnější kniha, kterou jsem četla a moc mi nesedla.

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Dostala ji před pár lety mamka, ale mě se líbil její název a chtěla jsem si ji také přečíst. Byla velmi čtivá a i já bezdětná jsem se u spoustu věcí nasmála.

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Zaujala mě svojí obálkou. Příjemná oddechovka, nikoliv kniha ze které si sednete na zadek. Četla se velice rychle a to díky svým kapitolám, které byli vyprávěny Lii tak ale i z pohledu Noaha. Bylo to milé, vtipné, romantické, ale bohužel místy nudnější a zdlouhavé což je za mě škoda.

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tato kniha byla naprostá pecka. Ačkoliv jsem ji četla dva měsíce. Ten zvrat jsem na konci upřímně nečekala.

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Strhla velkou pozornost na sociálních sítích, ale já si ji přečetla až když už tam tolik nebyla. Autorka mě polapila do sítě a já se nechala unášet jejím příběhem. Čtení jsem si nesmírně užívala, vypnula jsem hlavu aspoň na chvíli. V knize se mi líbili autorčiny myšlenky, ale také lidská magie jako je láska, pocit výjimečnosti a štěstí.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Její knihy mám moc ráda. Srdcervoucí příběh o popírání, předstírání, bolesti, trápení, lásce, druhých šancích a také o naději. Knihu dělá hlavně výjimečnou její styl psaní. Líbilo se mi jak se Miles v průběhu knihy mění a nakonec stane lepším člověkem. Tate je mi v hodně věcech dosti podobná.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Její knihy mám moc ráda. Celou knihu provází milostné dopisy, které skrývají spletitá a temná tajemství. Na začátku každé kapitoly je jeden, který oživuje příběh. Tématem je úloha žen z lepší společnosti v 60. letech a to jaké měli tehdy následky nezávazných románků. Autorka si vyhrála hlavními hrdiny. Jako beznadějná romantička se mi líbila i tahle stránka knihy.