vera5841 vera5841 komentáře u knih

Jsem romantik, ale léčím se Jsem romantik, ale léčím se Leah Konen

V knize jsou krátké, jednoduché kapitoly, přesto mi styl vyprávění příliš nesedl. Příběh není špatný, ale nedokázal mě pořádně vtáhnout. Možná je to tím, že je kniha určena spíše pro mladší čtenáře. Hlavnímu hrdinovi bych tipla maximálně 15 nikoliv 18. Více se mi od autorky líbila kniha "Láska a jiné vykolejení"

09.05.2022 3 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

(SPOILER) Kniha je dle mého špatně zařazena pod thriller, podle mého by se spíše hodila pod kolonku "psychologický román". Samotné vyprávění není špatné, ale napětí bylo velmi málo. Autorka se nás snaží zavést na špatnou stopu a indicie po celou dobu ukazují na jednu osobu, ale jak se ukáže vinen byl někdo jiný. Popravdě, kdyby viníkem byla opravdu ona osoba, autorka by mne velmi zklamala. Ovšem vysvětlení, proč na ni všechny důkazy ukazovaly, bylo velmi vlažné, povrchové a nedomyšlené. Úplný závěr nezklamal.

09.05.2022 3 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Z této knihy mám dost rozporuplné pocity. Je naivní a místy skoro až hloupá. Přišlo mi velmi úsměvné, že Sage si až v polovině druhé knihy uvědomí, že řešením je komunikace. Avšak pozor, sice si to uvědomí, ale nejedná tak. Stejně tak onen základní problém knihy začíná zázračně mizet a nakonec se vyřeší až neskutečně rychle a jednoduše.
Na druhou stranu se kniha opravdu dobře čte a vlastně ani nevím proč. Ta chemie mezi Sage a Lucou je neskutečná. Je znát, že autorka má talent na romantickou linii. Bohužel ta vážná stránka trošku pokulhává

09.05.2022 4 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Hned na úvod musím říct, že touto knihou jsem trochu vybočila ze svých obvyklých žánrů a doma na mě koukali opravdu nevěřícně, když zjistili, že zrovna já čtu postapo fantasy :D

Také musím říct, že jsem člověk, který má rád pevně danou časovou osu (data, dny, klidně i hodiny) a jsem mnohem klidnější, když se toku času příběhu dobře orientuji. Avšak poměrně brzy jsem zjistila, že čas v této knize nehraje vůbec žádnou roli a je mnohem jednodušší tvářit se, že žádná taková veličina vůbec neexistuje a prostě se jím nezabývat. Další důležitou částí je místo - těch je v knize opravdu hodně, ale při troše pozornosti není těžké se zorientovat.

Co se týká samotného příběhu, tak ten je vyprávěný po malinkých kouscích, které spolu zdánlivě nesouhlasí. Přiznávám, že začátek byl pro mě trochu náročnější a vydržela jsem hlavně proto, že z recenzí jsem věděla, že vše do sebe nakonec zapadne.
A zapadlo. Konec byl jízda a nakonec ani těch postav nebylo tolik, jak se na začátku může zdát.

Pravdou je, že několik otázek ve mě zůstává nezodpovězených, ale u některých jsem si téměř jistá, že tam na ně odpověď je a při dalším přečtení bych je našla. U některých si tím nejsem jistá, ale možná to tak má být a některé věci měli zůstat otevřené?

Na závěr musím říct, že jsem se trochu bála, že kniha je jen dobře zpropagovaná. Ale na to že je to autorova prvotina a v českých vodách ne úplně obvyklý žánr, je to dle mého velmi dobrá a promyšlená kniha. Přečtení nelituji!

30.04.2022 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Další skvělá kniha ze série Romantické útěky. Líbila se mi více, než kniha předchozí. Hannah je velmi sympatická a přestože je právnička, tak se v knize opět věnujeme dobrému jídlu a cestování - a to je nepřekonatelná kombinace. Když přimícháme ještě onu romantiku a špetinku detektivní zápletky, tak získáme skvělý příběh od kterého jsem nemohla odtrhnout. Tento styl se mi prostě neomrzí.

30.04.2022 5 z 5

Já jsem se rozhodla, že ke knize mohu přistupovat třemi přístupy
1, Jako k projektu pro charitu - v tomto směru úžasná věc. JKR "narychlo" splácla něco, co už beztak měla z velké části ve svých poznámkách, fanoušci kupují a projekt funguje
2, Jako fanoušek - pro fanouška této série je bezva, že se dozví něco více ke zvířatům, které se v sérii objevují. Ale nejvíce se mi líbil úvod. Jsem si jistá, že jakmile se vrátím k původní sérii, jistě si budu průběžně dohledávat i některá zvířátka. Bohužel si myslím, že pro nefanoušky je to poměrně nezajímavá kniha.
3, Jako na učebnici - kniha má být fiktivní učebnicí mladých čarodějů a upřímně si myslím, že se z ní mnoho nenaučí. Je to jistě super kniha, když si čaroděj potřebuje osvěžit znalosti, Ale na to jaký je Mlok znalec je kniha docela strohá.

PS: moc ráda bych si přečetla i další knihy, na které se Mlok odkazuje. Například Dějiny čar a kouzel od Batyldy :D

11.04.2022 4 z 5

Dohazovačky Dohazovačky Maddie Dawson

(SPOILER) Na můj vkus byla kniha poměrně zbytečně dlouhá. Blix a její vesmír mě trochu rozčiloval. Marnie je naopak nedospělá a její rozhodování je většinou velmi unáhlené (např. mně přijet ženich o hodinu později s tím, že se ženit nechce, tak jej rozhodně nepřemlouvám). Patrick je jediná celkem příjemná a uvěřitelná postava. Konec je dle očekávání, ale to se u téhle literatury pro ženy promíjí.

04.04.2022 3 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Tento díl je velmi temný a plný zla. Rozhodně bych neřekla, že je to kniha pro děti. O to víc mě to bavilo. Člověk neustále čeká, co zlého je za rohem a zároveň je neustále v napětí, protože když už to vypadá, že se některá část blíží ke konci, vždy přijde zvrat.

04.04.2022 5 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Knihu jsem si přečetla především proto, abych se více seznámila s českými autory. Je velmi zajímavé sledovat, jak dané téma každý uchopil jinak, po svém. Jak už to tak u sborníků bývá - některé povídky zaujaly více než jiné

31.03.2022 3 z 5

Aligátor v koupelně Aligátor v koupelně Carter Langdale

Do teď jsem neměla tušení, že takové zaměstnání v Británii existuje a přišlo mi velice zajímavé, co vše je náplní práce takového inspektora.

31.03.2022 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Autorka má velmi čtivý styl vyprávění a to i v případě, že se vlastně nic moc nedozvíme. Sage mě občas docela štvala - pořád pláče jak nemá peníze a pak jde a koupí nějakou hloupost. Nebo pořád dokola opakuje, jak je jí hloupé využívat kamarády, ale jakmile za nimi zaklapnou dveře už si běží napustit vanu a vybrat lednici. No a Luca je miláček žen i přes své vlastní démony, vždy ví co říct nebo naopak kdy být zticha, je to takový novodobý rytíř. Celkově se kniha dotýká jednoho vážného tématu, ale bohužel kolem něj jen tak klouže a naznačuje. Závěr knihy přinesl více otázek, než odpovědí a tak jsem moc zvědavá na další díl.

31.03.2022 4 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Krásný a zároveň smutný příběh založený na skutečných událostech. Alice ví, že její nemoc ji nenechá zastárnout a přesto se snaží žít svůj život naplno a splnit si své sny. Velký respekt před Alice, jejíž krátký život nebyl promarněný. Respekt před jejími blízkými a nakonec i velký respekt před autorkou, která si s příběhem poradila velmi citlivě. Vážně nevím, proč mi tato kniha ležela v polici tak dlouho nedotčená.

14.03.2022 5 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Vossovy při pohledu z venčí působí jako velmi neobvyklá rodinka, ale ve skutečnosti má každý člen své tajemství a osobní démony. Kniha krásně ukazuje, že ne vše je nutně tak, jak se na první pohled může zdát a klíčem ke všemu je komunikace. Podaří se Merit vyřešit své problémy a sblížit se se svou rodinou ? A Sagan je prostě miláček :)

14.03.2022 5 z 5

Velká cesta Armanda de Pottera Velká cesta Armanda de Pottera Joanna Scott

Vůbec, ale vůbec mi nesedl styl psaní. Nápad nebyl špatný, jen velmi špatně uchopený.

05.03.2022 1 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

První část mi byla celkem sympatická. Příběh Malých žen je psán pro další malé ženy 19. stol. a tak se nevyhneme lehce dětské naivitě a mravokárnému poučování, které je pro mě (jako velkou ženu 21. stol.) až příliš okaté. Je to krásně ucelený příběh o dospívání čtyř sester během jednoho roku.
A potom je tu část druhá. Na jednu stranu je fajn přečíst si, jak to s malými ženami dopadlo. Na stranu druhou v této části to povětšinou už nejsou "malé ženy" a příliš se to nepodobá dívčímu románu z první části. Také je zde hůře přehledný tok času a některé části děje mi přišli napasované do děje na sílu
Celkově jsem ráda, že jsem si přečetla jedno z nejvíce amerických děl, ale jsem si jistá, že v mé knihovně si stálé místo nenajde.

05.03.2022 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

První polovina knihy pro mě byla úděsná. Myslela jsem, že tuhle partu puberťáků opravdu nepřekousnu. Jediné co mě přimělo knihu neodložit bylo, že je poměrně krátká a čekala jsem co je ona událost "před a potom". No a v části "potom" jsem naopak nemohla přestat číst, roztočil se emocionální kolotoč a já si jen říkala: proč? A přitom Aljaška nejspíše jen potřebovala pomocnou ruku nějakého dospělého...

05.03.2022 3 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Když jsem knihu viděla poprvé, nevěnovala jsem jí příliš pozornosti, protože mi název evokoval ezoteriku. Ovšem na podruhé jsem se začetla do úvodu a už ten mě dojímal. Eddie ve svých sto letech sepsal svůj životní příběh - jelikož se narodil v roce 1920 jako německý žid, osud mu nadělil velmi těžké mládí, které si nikdo z nás ani nechce představit. Příběh je sepsán velmi sympaticky. Nemá za úkol šokovat. Prostě je to jako kdybyste se s Eddiem potkali někde u kávy a on vyprávěl s jistou dávkou smíření. Místy jsem měla problém orientovat se v čase a přechodech mezi jednotlivými příběhy, ale to nijak neovlivňuje poselství, které má kniha předat.

05.03.2022 5 z 5

Mít pro co žít Mít pro co žít Richard Roper

Na knihu jsem několikrát narazila, ale nikdy mě nepřesvědčila. Až jednou jsem ji koupila v akci a čekala jsem romantiku jako "kráva" Opak je pravdou. Kniha je o muži středního věku, který nežije zrovna šťastný život a veškerý jeho společenský život je založený na jedné velké lži - a to zavání velkým průšvihem... Ale možná má ještě čas začít žít jinak.

04.02.2022 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Temnější, než první díl, který byl spíše pro děti. Plný dobrodružství a nečekaných zápletek. Jen bych řekla, že v prvním díle fotografie do příběhu více zapadly (tam si Jacob prohlíží fotoalbum, zde jsou fotografie k situacím, ve kterých jen těžko některé z dětí fotilo). A ten konec! Naprosto nečekaný! Už se těším na pokračování.

04.02.2022 5 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Uf, to bylo tak sladké, že opravdu nedoporučuji diabetikům. Občas jsem měla pocit, jestli z mi z ní med nekape na podlahu. Přiznám se, že po první kapitole jsem měla chuť knihu odložit. Naštěstí jsem jí ale dala šanci. Stejně tak přiznávám, že občas i slzička ukápla, autorka vsadila na velký doják. Přestože hlavní hrdinové prožívají spoustu tragédií, tak stejně je nakonec vše zalito sluncem a vezmou si z toho jen to dobré. Ze začátku se děj šíleně táhl, zato konec mi přišel uspěchaný.

18.01.2022 3 z 5