Dohazovačky

Dohazovačky https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435403/bmid_dohazovacky-DKf-435403.jpg 4 49 17

Pětaosmdesátiletá Blix je proslulá dohazovačka a přinejmenším pro své nevděčné a snobské příbuzenstvo poněkud extravagantní bezdětná teta... a tak trochu čarodějka. Je smířená s tím, že už jí nezbývá mnoho času, a o to větší radost jí udělá, když jí osud nečekaně zavane do cesty nástupkyni, ve které vidí samu sebe zamlada. Téměř třicetiletá Marnie se už smířila s tím, že je na rozdíl od své úspěšné sestry naprosto obyčejná, a netouží po ničem jiném než se usadit, založit si rodinu a vést zcela normální život. Rozhodně si nemyslí, že má nějaké mimořádné nadání, natož pak že ji čeká úchvatná budoucnost. Ke štěstí by jí úplně stačilo, kdyby se její snoubec Noah dostavil k oltáři, přestože už má zpoždění čtyřicet sedm a půl minuty...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Matchmaking for Beginners , 2018

ErčaV.
ErčaV.
13.10.2023 4 z 5

Kniha se dobře četla, je to taková super oddechovka.

deedulka
deedulka
17.09.2023 3 z 5

Začátek byl docela nezáživný a ne a ne se do knihy začíst. Blix mi přišla až moc mimo a když se vykasala ještě navíc s Kasandrou, tak už jsem měla vážně chuť knihu odložit.
Marnie byla sympatičtější a její kapitoly čtivější, ale byla hrozně nerozhodná a ovlivnitelná. Kdo o ni projevil jen trochu zájem, do toho se zamilovala.

Nejdřív jsem musela přeskakovat odstavce, ale postupem času se mi kniha začala víc líbit a dějové linky mne bavily. Nakonec ve mne příběh zanechal docela milé pocity. :-)

radka2412
radka2412
12.07.2023 2 z 5

Hlavní postava mi nesedla. Přišla mi hloupá.

Kalima206
Kalima206
23.12.2022 5 z 5

A mě se kniha moc líbila. Do této stresující, uspěchané doby ideální. Nemusíte nad ničím přemýšlet, jen se necháte unášet pohodovým příběhem :) moc pěkné.

knihveru
knihveru
16.08.2022 3 z 5

Lehké čtení, nicméně hlavní hrdinka nebyla příliš sympatická a vůbec jsem nepochopila, proč se zničehonic zamilovala do Patricka, když do té doby s ním strávila jen pár chvil a v jejím zorném poli byli dva jiní muži. Tenhle kotrmelec nedával smysl. Začátek dlouho nuda. A k nějakému dohazování taky téměř nedojde. Čekala jsem něco jiného.

vera5841
vera5841
04.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Na můj vkus byla kniha poměrně zbytečně dlouhá. Blix a její vesmír mě trochu rozčiloval. Marnie je naopak nedospělá a její rozhodování je většinou velmi unáhlené (např. mně přijet ženich o hodinu později s tím, že se ženit nechce, tak jej rozhodně nepřemlouvám). Patrick je jediná celkem příjemná a uvěřitelná postava. Konec je dle očekávání, ale to se u téhle literatury pro ženy promíjí.

Mili01
Mili01
11.02.2022 5 z 5

Taková oddychovka. Dobře se četla, závěr se taky vyvedl. Doporučuji!

aNGie5
aNGie5
23.11.2021 5 z 5

O přístupu k vlastnímu životu. Doporučuji.

Janík511
Janík511
25.09.2021 4 z 5

Poklidné čtení na víkend se špetkou životních mouder. Kniha se mi líbila, já si ji vychutnávat.

Parwana
Parwana
15.08.2021 3 z 5

Příjemná oddechovka. Hlavní hrdinka mě sice štvala svou ovlivnitelností a neschopností projevit vlastní názor, ale jsem ráda, že nakonec vše dopadlo tak, jak mělo.

Szilvia1
Szilvia1
22.05.2021 3 z 5

Začátek knížky není nic moc,ale pak je moc zajímavý.Je to takové oddychové čtení.

michaela4776
michaela4776
17.04.2021 3 z 5

Dohazovačky je kniha vyprávějící příběh dvou žen a to pětaosmdesátileté Blix a třicetileté Marnie. Blix si ve svých letech žije po svém a nenechá si od nikoho mluvit do života a ví, že její život už nebude dlouho trvat, a tak když potká Marnie vidí v ní sebe za mladých let a cítí, že má Marnie dar, jak dávat lidi dohromady. Marnie má však co dělat se svým životem a to, že by mohla být dohazovačkou jí připadá jako úplný nesmysl. To jak se obě ženy potkaly a jak je toto setkání ovlivnilo se dozvíte v knize.
HODNOCENÍ: Kniha se mi moc líbila a ráda si ji někdy přečtu znovu.

Pafy
Pafy
18.12.2020 4 z 5

Trošku eso, ale nic nadpřirozeného. Hezký, laskavý příběh.

alzbeta4340
alzbeta4340
27.10.2020 3 z 5

Téma dohazovaček se dá pojmout různě, tady autorka zvolila formu společenského románu s kapkou fantasy pro ženy. Marnie se seznámí s Blix - tetou svého nastávajícího. Blix je sympatická svérázná žena, černá ovce rodiny a především někdo, kdo za pomocí jiskřivé magie vidí, který pár se k sobě hodí. A Marnie má - snad - stejnou schopnost. - A taky spoustu svých problémů.
Není to špatné odpočinkové čtení, jen trochu zvláštní. 3,5 hvězdičky

kolacky
kolacky
10.10.2020 5 z 5

Příjemné počtení - určitě doporučuju! Takový bonbónek ke slupnutí.

LilianaFalcon
LilianaFalcon
10.09.2020 4 z 5

Stačí se nenechat odradit první částí.
Ale od té doby, co se Marnie přestěhuje do Brooklynu je to fajn pohodové čtení, které mi svou náladou připomíná sérii romantické útěky. Jen je to s troškou toho "čarování".

Kuci12
Kuci12
18.08.2020 3 z 5

Tak jo, s tím kolik dát hvězd jsem tentokrát měla celkem problém. Začátek mě bavil, pak jsem znejistěla, což pokračovalo otázkou mám to vůbec dočíst, ale ano a pak už jsem byla asi na stejné vlně. Zajímalo by mě, jestli někdo opravdu dokáže vidět jiskřičky a vědět, kdo se k sobě hodí. Já doufám, že někdo ten dar má aspoň kvůli nám méně věřícím trubkám.