Vendy1993 Vendy1993 komentáře u knih

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Miluju Středozem a miluju Tolkiena. Tím by to mělo skončit...jenže bohužel :( musela jsem dát jednu hvězdu dolů a to kvůli té spoustě jmen...ať to byly jména postav, krajin, hor...bylo toho opravdu hodně a už jsem se v tom bohužel ztrácela...ale příběh jako takový byl velmi zajímavý a jsem velmi vděčná Christopherovi Tolkienovi, že pokračoval a dokončil dílo svého otce :)

13.06.2023 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Knížku jsem se rozhodla přečíst až poté, co jsem zkoukla film. Je to taková klasická romance dvou dospívajících s tím rozdílem, že se k sobě kvůli cystické fibróze nemůžou přiblížit...trošku ale jenom opravdu trošku mi to připomnělo knihu Hvězdy nám nepřály. V podstatě od začátku je jasné (i pro ty, co film neviděli), že to nedopadne úplným happyendem...to se mi na tom ale líbí. Není to žádná smyšlená snůška keců jak se zázračně uzdravili a žijí spolu dodnes. Je to od začátku do konce reálné. Tak jak to probíhá a tak jak to skončilo...tak to prostě pro lidi s touto nemocí je.

14.03.2023 5 z 5

Lepší než život Lepší než život Rob Grant

I druhý díl mě moc bavil ale přece jen trošku méně než díl první a proto ta jedna hvězda dolů. I tak to bylo fajn oddechové čtení s hláškami u kterých jsem se mohla potrhat smíchy :) Těším se na další díl

13.02.2023 4 z 5

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Velmi zajímavá kronika rodu Targaryenů...ovšem jednu hvězdu strhávám za všechna ta jména ve kterých se člověk po chvíli úplně ztratí. Trošku mě mrzí, že kniha není kronikou celého rodu, že v ní není obsažena vláda všech králů, celé linie...ale jinak jsem spokojená.

09.01.2023 4 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Klidná odpočinková knížka. I když bych často Lauře nafackovala...ale to je můj osobní názor.

14.11.2022 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

ach můj bože....skvělá kniha, skvělé vyprávění. Je pravda, že Kiva se mi v tomto díle zdála trošku naivní...ale to co se stalo...ten konec....zanechalo to ve mě opravdový smutek.

11.11.2022 5 z 5

Ten den Ten den Blanka Lipińska

celkem se to i dalo ;) co bych na to víc řekla....šuk sem a šuk tam ;) pořád mi dost vadí to popisování té a oné značky oblečení (já na to fakt nejsem)....ale jinak to celkem šlo ;)

11.01.2022 4 z 5

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Je jasné, že bude spoustu lidí kterým se tato kniha nebude líbit...že začátku to i pro mě bylo těžší, autorka popisuje pomalu každý prd, ale postupem času se děj trochu rozjel a pak už se to četlo velice dobře.

04.10.2021 4 z 5

Gabrielův slib Gabrielův slib Sylvain Reynard

Opět jedním dechem přečtené... skvěle napsané a musím říct že celá série tak hezky postupně graduje. Ale trošku si myslím že to skončilo dost otevřeně, klidně by autor mohl ještě jeden díl napsat ;)

25.08.2021 4 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Tak tento díl mě taky dost bavil, myslím, že jsem ho četla jako druhý hned po Mortovi...opět velmi humorné, u některých hlášek či částí jsem učůrávala ;)

19.07.2021 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

tak takhle....já na kriminálky nejsem....opět jedna z knih k maturitě ;) a hlavně...je to už tolikrát zfilmované, že jsem to spíš tak jako prolítla, protože zrovna v případě Psa baskervillského to zfilmování bývá až skoro 100% stejné jako kniha....nenadchlo a ani neurazilo ;)

31.05.2021 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Obraz Doriana Graye mám moc ráda...hlavně to jaký to má podtext....možná to nevysvětlím dobře... ale prostě každý je jiný než se na první pohled zdá ;) a každý něco skrývá ;)

28.05.2021 3 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

druhý díl nezklamal, opět velmi rychlé a příjemné čtení ;)

28.05.2021 5 z 5

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Další naprosto skvělý díl, poslechnuto jako audiokniha v podání J. Zadražila a asi už všechny díly, které jsou namluveny budu poslouchat ;) protože to bylo něco tak naprosto neuvěřitelně vtipného :) nikdy mě Zeměplocha nebavila tak jako teď při poslouchání. Celý díl je naprosto skvělý a i díky panu Zadražilovi, který jako by se pro namlouvání Zeměplochy narodil, mě to celé neuvěřitelně bavilo.

07.06.2024 5 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

I po tolika letech a útrapách stále stejně praštěná Bridget. Tentokrát jako maminka dvou dětí a vdova, která se snaží přijít na to, jak vše zvládnout co nejlépe. Jako vždy po cestě narazí na pár přešlapů, trapasů či nepříjemností, ale nakonec jsem byla mile překvapena jak to celé dopadlo. Mimochodem jsem tuto knihu četla jako poslední a myslím, že jsem dobře udělala.

23.05.2024 3 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Četla jsem spoustu komentářů k této knize a byla jsem tedy připravená na nic moc děj...no nevím co ostatním vadí ;) když se napíše, že to je četba pro ženy a že to je román, je snad hned jasné, že v tom nebude bůhví co, že se člověk nic moc nenaučí, nebude dumat nad filozofickými otázkami....že taková kniha je prostě jen na oddech...a že to byl parádní oddech ;) už od začátku mě to vzalo a hltala jsem každé slovo. Hrozně se mi líbí jak jsou uspořádané kapitoly a jak děj (ano, i v takové knize je děj) rychle plyne. A ten konec, najednou to děsivě zrychlilo, měla jsem pocit,že se nemůžu ani nadechnout jak jsem byla zvědavá. Prostě pecka!

06.05.2024 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Po průzkumu komentářů jsem se rozhodla,že tuto knihu budu číst jako třetí v pořadí. A zase je to kniha, kde jsem dřív viděla film. Nakonec je kniha trošku dějově jiná ale možná o to lepší. Bridget je pořád stejně trhlá i když s rostoucí zodpovědností a rostoucím břichem je poznat, že se snaží konečně dospět a nebýt tak trhlá. Konec knihy mě dojal.

04.05.2024 4 z 5

Určitě se mi víc líbil první díl, tento mi přišel trošku zdlouhavý. Ale jak známe Bridget tak i zde prožívá plno trapasů, přešlapů a humorných situací :) bylo zajímavé sledovat rozdíly kniha vs film. Ale suma sumárum knihu opět mohu doporučit jako odpočinkovou a pro zasmání :)

03.05.2024 4 z 5

Pan O Pan O Lauren Blakely

Další skvělý díl této série. Fakt žeru když příběh vypráví chlap...není to pak tak ukňourané ;) A tenhle díl byl hodně věcí jen ne ukňouraný :) ale opět se budu opakovat když napíšu, že děj je poněkud provařenej ;) v podstatě to byl první díl jen s jinými jmény a trošku jinou zápletkou....ale četlo se to fakt dobře, má to i dost dobrej humor takže nakonec jen jedna hvězda dolů ;)

23.02.2024 4 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

Chápu, že takové příběhy a to jak jsou napsané není pro každého, ale já to miluju...miluju jaký to má spád, že se od knihy nemohu odtrhnout. Miluju i ty chlípné pasáže a i ty nebezpečné pasáže. Těším se na poslední díl a jsem moc zvědavá jak to s Avery a Gabrielem dopadne.

19.01.2024 5 z 5