Hrrr na ně! ekniha

Ze zeměplošského moře se zvedla větrná korouhvička a teď najednou každý ví, kam vítr vane. Vynořila se nová země a staré spory. A když se dvě armády vydají na pochod, velitel Elánius z ankh-morporské Hlídky má jen několik hodin na rozřešení zločinu tak strašného, že do konce neexistuje ani zákon, který by ho postihoval. Ten zločin se jmenuje „VÁLKA“. Elánius proti zlým protivníkům, kteří se ho snaží dostat… a to jsou lidé, kteří stojí na jeho straně. Nepřítel by mohl být ještě mnohem horší. A v jeho diáři je v kolonce „Dnes nezapomeň“ napsáno – umřít! Ale dělat by to raději neměl, protože největší vynálezce a nejmazanější politik světa se už vydali na bojiště s malým balíčkem, který má zaručeně zastavit boj… Zeměplocha jde do války, a to s armádami sardinek, válečníků, rybářů, mihulí a alespoň jedním oddaným průvodcem vojenského tábora....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459660/big_hrrr-na-ne-xsj-459660.jpeg 4.5900

Úžasná Zeměplocha / Úžasná Plochozem 21.

Literatura světová, Humor, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Talpress

Jingo, 1997

Kniha Hrrr na ně!

evvva
14. listopadu

Pro mě tenhle díl ze slabšího soudku, nemohla jsem se začíst, občas jsem se přistihla,že čtu ze setrvačnosti, což neznamená,že je kniha horší nebo méně kvalitní. Je to jen o mém pocitu z ní. A ten máme každý subjektivní. Jako např.chuť a tak,jak mi nechutná květák a spoustě lidí ano,tak je pro mě tenhle díl horší a jiní se jen oblíznou. Tak smělo do toho,ať víte, co jíte!

theMarty

Někde se to táhlo, ale jako žonglující Vetinari a Běta Noby? A Leoprd z Ankh-Morporku? Pořád to nemůžu rozdejchat.

Veni, vidi, Vetinari!

jaroiva

Podruhé se mi to líbilo už trochu míň než napoprvé, ale tentokrát chci přečíst znovu celou hlídku, nejen Noční hlídku, takže jdu postupně.
Stejně je mi pořád smutno po Potroublovi. Ten mi tu prostě chybí.
Tento díl se svým cestovním zaměřením trochu blíží sérii s mágy. Mám přece jen raději, když se hlídka pohybuje po Ankh-Morporku.

Karotka opět skvělý, Elánius mě v tomto díle moc neuchvacuje.
Už se ale stejně těším zase na tu Noční hlídku.

NannyOgg24

Noční hlídka je prostě super. Patří k mým nejoblíbenějším ze Zeměplochy. Vždy mě pobaví a překvapí.

slawa.cap

Poslouchal jsem jako audioknihu. Z počátku to vypadalo že nedám víc než 3*, ale po první třetině jsem to přehodnotil. Občas mi bylo až nepříjemně, když autor popisoval zákulisní politické čachry - prostě největší blbec dělá nejzásadnější rozhodnutí - jak nepříjemný otisk reality.
Další věc, které si všímám už delší dobu, ale tady byla už nepřehlédnutelná je časté střídání vykání a tykání a to i třeba během jednoho rozhovoru.
Ale humor byl úderný jako vždy a spousta pozemských věcí trefně převedena na Zeměplochu.
Jednasedmdesátihodinový Ahmed a věštba paní Bochánkové pro mně pro mě byl jedny z nejzajímavějších vývojů v příběhu.
Jen by mně zajímalo, co a jak by vytěžil Pratchett ze současné migrační krize...

TERRORDROME

Túto knihu neomylne ťahajú zavedené postavy ktoré robia presne to čo majú, takže si človek možno ani nevšimne že príbeh je pod všetkým tým nánosom hlášok, narážok a urážok v podstate taký chudokrvný a obyčajný. Story o tom ako sa z mora vynoril bájny stratený ostrov a vyvoláva vojnový ošiaľ by mohol byť solídne vyhecovaný absurdistan, ale nakoniec je to len o tom že mocný chcú vojnu lebo sú proste blbci. Smrdutý Morporský výkvet versus handráci z Turbanistanu určite nie sú vrcholom Zemeplošských eskapád, ale hrdinovia sami o sebe sú našťastie dostatočne vyšinutý, chrlia zo seba prúdy perál, dedukčných nezmyslov a vo svojej najlepšiej tradícii sa vzpierajú autoritám. Teda okrem Nobyho a Freda, ktorý sú nútený na ponorkový výlet so samotným Vetinarim a tam im žiadna vzpurnosť nepomôže, lebo patricij dokáže umne vydrbať aj so svojim vlastným obrazom v zrkadle a otočiť somára v úzkej chodbe. Strážnik Navážka všetko rieši štýlom "Hulk Smash", Angua ňuchá a hryzie, Elánius urobí čokoľvek aby sa vyhol svojim lordským povinnostiam a Karotka by dokázal presvedčiť Hitlera aby sa venoval dobročinnosti. Takže aj keď mám výhrady voči vcelku neduživému príbehu, tak nuda to sakra nebola a nápad zastaviť vojnu tým že zatkneme obe armády má gule. A Noby asi tiež aj keď si užíva prestrojenie za mimoriadne škaredú brušnú tanečnicu.

NemmamSlov

"Není přece možné, aby mluvil jako nějaký učitýlek, nějaký kantůrek z jednotřídky, s Haš-šem, který, jak náhodou vím, kdysi udeřil jednoho muže tak silně, že mu nos vylezl uchem?"

Už názov naznačuje, že sa príbeh bude opäť točiť okolo Elánia a jeho Nočnej hliadky. Tento krát Ankh-Morpork ide do vojny a to proti autorovim Turkom.

Najlepší boli Noby a seržant Tračník, ktorí pracovali celý čas v utajení po boku Leonarda a po boku samotného patricija. Cesta ponorkov ma dostávala miestami do kolien a aby nebolo dosť, tak najväčší krásavec Noby sa nám prezlečie za slečnu.

Samozrejme nechýba ani Elánius a Karotka, ktorí sa snažia zabrániť vojne. Ich počty nie su vysoké, ale keď si vezmeme, že jedným členom výpravy je troll Navážka, tak sú šance proti tisícom nepriateľom celkom vyrovnané.

kurama45

Ja som si už hovorila, kedy Vetinari dostane väčší priestor. Nesklamal. Bodaj by sklamal, keď na niekoľkých stranách zachraňoval osla a žongloval. Nie naraz, samozrejme :D.
No a najväčší záchvat smiechu? „Veni, vidi, Vetinari!“