vendy.b. vendy.b. komentáře u knih

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Za mě byl jednoznačně nejlepší druhý a čtvrtý díl. U tohohle dílu mě trochu zklamala ta samotná Poslední bitva. To jsem čekala poněkud velkolepější. Ale závěr byl super. Těžko vymyslet lepší konec.

Celou sérii bych hodnotila jako příjemnou a čtivou pohádku. Rozhodně se to nedá srovnávat s někým jako je například Tolkien, ale to plně chápu vzhledem k tomu, jaké věkové kategorii je to určeno.

21.07.2016 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Tenhle díl mi přirostl k srdci asi nejvíc.

14.07.2016 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Musím souhlasit s tím, že knížka nebyla až tak záživná, jak bych si představovala. Ale přesto se mi líbila. Bylo fajn se dozvědět něco nového, co jsem zfilmované neviděla a také jsem se dozvěděla, jak vlastně vznikla Narnie, kouzelná skříň a všechno další. Ačkoliv kdyby to zůstalo záhadou, taky by to nebylo na škodu. Každý by si vznik mohl představovat jinak.
Je dobře, že je knížka považována za nejslabší, protože to znamená, že další díly budou jen lepší a je se na co těšit.

30.06.2016 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Vlastně k tomu ani nemám pořádně co říct. Všechno už je napsané níže a zcela to vystihuje knížku. To prostě nejde hodnotit jinak. Přečetla jsem na podobné téma už vícero knih a stále se podivuju nad tím, jak se to mohlo vůbec všechno stát.

23.06.2016 5 z 5

Zločin v Čechách - osobní zpověď proslulého gangstera Zločin v Čechách - osobní zpověď proslulého gangstera Miroslav Houdek

Zprvu jsem se nemohla vůbec začíst a chtěla jsem to i odložit. Posledních 100 stránek byl ale pravým opakem. Zajímavý obrázek naší společnosti.

02.06.2016 4 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Stejný nesmysl jako seriál.

24.05.2016 1 z 5

Mladík pod pantoflem Mladík pod pantoflem C. D. Payne

Začátek knihy se mi dost vlekl. Od cirkusu mě to začala bavit, ale konec mě dost zklamal. Přála jsem si, aby to celé dopadlo jinak. Přišlo mi to, jak kdyby to autora přestalo bavit, tak pro prostě nějak utnul a bylo to.
Nějak si nedokážu přestavit, o čem budou teda další díly a ani nevím, jestli to chci zjistit.
btw. hrozně nesnáším Sheeni.

15.05.2016 3 z 5

Letopisy zločinu Letopisy zločinu Roman Cílek

Doporučuju všem, co se zajímají o příběhy z kriminálního prostředí.

08.05.2016 4 z 5

Příběhy z Medové stráně Příběhy z Medové stráně Václav Deyl

Jedna z mých oblíbených knížek z dětství.

27.04.2016 5 z 5

Mladík v exilu Mladík v exilu C. D. Payne

O mnoho lepší než předchozí díl. Možná bude i nejlepší z celé série.

25.04.2016 4 z 5

Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Oscar Wilde

Obraz Doriana Graye se mi líbil moc. Především mě bavily myšlenky a rozumy Henryho Wottona. Konec celého příběhu, tedy zničení obrazu a smrt Doriana, mi přišel až moc rychlý a mohl být víc rozepsaný. To mě trochu zklamalo.
Cantervillské strašidlo se četlo dobře, je tam zajímavá myšlenka, ale stejně mi to přišlo celé takové nemastné a neslané.

22.04.2016 5 z 5

Alchymista (ilustrované vydání) Alchymista (ilustrované vydání) Paulo Coelho

Dílo, které má zkrátka hloubku. Co víc dodat? Snad jen - "moudrá a inspirující báje o pouti, jíž bychom v životě měli projít."

07.04.2016 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Asi budu nejspíš za vyvrhele, ale pořádně nevím, co si o téhle knize mám myslet. Jediné, co se mi na knize líbilo, byl ten příběh okolo Barbory, vypravěče a dědečkova domu. To se četlo dobře a svižně. Postava Saturnina mi nebyla vůbec sympatická a ten příběh (a už vůbec tu postavu) neshledávám nijak vtipným. Konec se mi nelíbil už vůbec. Dlouho jsem se rozhodovala mezi 2 a 3 hvězdami.

06.04.2016 3 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Zprvu jsem trochu váhala kvůli méně dobrému hodnocení, ale jde vidět, že si zkrátka každý musí udělat názor sám. Kniha se mi moc líbila. Skvělý rozbor lidského myšlení, dobra a zla. Určitě to není naposledy, co jsem ji četla.

19.03.2016 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Parádní zakončení trilogie a zasloužené 1. místo v žebříčku.
Snad poprvé pociťuju lítost, že jsem něco dočetla a je to za mnou. Už během čtení jsem vzpomínala, co se odehrávalo v Hobitovi a prvním díle. Hned bych si to šla číst zase od začátku. S hanbou musím přiznat, že jsem trochu odflákla dodatky, ale i tak jsem tam našla zajímavé podrobnosti. Hlavně ty letopisy pomůžou utřídit si, co se kdy všechno vlastně stalo.

"Je konec Sauronovy říše!" pravil Gandalf. "Ten, který nesl Prsten, splnil své poslání."

12.03.2016 5 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Tak tahle knížka si opravdu zaslouží být v žebříčku nejhůře hodnocených knih. Autorčin záměr je zcela jasný, ale myslím si, že skutečně dobrý spisovatel nepotřebuje psát nechutnosti, aby zaujal a šokoval. Ale nelituju, že jsem si ji přečetla. Jsem ráda, že vím, co všechno jsou lidé schopni vymyslet a kam až můžou zajít. Myslím si, že teď mě nepřekvapí vůbec nic. Jednu hvězdu dávám za tu "odvahu" a očividně hodně bujnou fantazii.

27.02.2016 1 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Musím přiznat, že první část knihy mě moc nebavila. Kupříkladu taková kapitola se Stromovousem nebo Cesta k Železnému pasu. Těšila jsem se, až se děj stočí trochu jinam. Naopak druhá část knihy mě bavila hodně, byla snad ještě lepší než první díl a nemám jí co vytknout. A vzhledem k tomu, že filmy moc dobře neznám, byl pro mě konec knihy velkým překvapením.

22.02.2016 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tohle snad ani nejde hodnotit jinak, než 5 hvězdami. Úžasný a čtivý příběh. Obdivuju autora za tu propracovanost Středozemí, různých jazyků a všeho, co k tomu patří. Muselo to dát hodně práce. Jinak už těžko něco dodávat. Všechno tu bylo řečeno minimálně 100x. Doporučuju a už se těším na další díl.

13.02.2016 5 z 5

Deklarace smrti Deklarace smrti Gemma Malley

Celkem průměrná oddychovka. Neurazí, ale ani nenadchne. První půlku jsem se nudila a ta druhá už celkem ušla. Nic, co bych vyloženě doporučovala a v budoucnu se k tomu určitě nevrátím.

05.02.2016 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Bohužel pro mě propadák už od začátku. Kdyby mi nebylo líto, že jsem dostala k Vánocům hned 5 dílů a potom si je ani nepřečetla, na další díly bych se vykašlala. Do toho zbytku jsem čas i peníze opravdu investovat nehodlala. Snad nejhorší ztvárnění "upíru", co jsem četla a to už je co říct, když tu jsou i skvosty, jako je Stmívání.
Je mi líto dát tomu hodnocení "odpad", tak nechám aspoň tu jednu hvězdu.

12.01.2016 1 z 5