Mladík pod pantoflem

Mladík pod pantoflem https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3651/mid_mladik-pod-pantoflem-wP9-3651.jpg 4 395 31

Mládí v hajzlu série

A Nick Twisp je opět s námi! Tentokrát v Evropě, ve společnosti Čechů a dalších podivných individuí. Jak si poradí čerstvě ženatý mladý muž ve Francii, po boku své vysněné manželky Sheeni? Nové zážitky a staré problémy, jen znásobené cizím prostředím bez znalosti jazyka a schopnosti naučit se ho. Je to pořád ten stejný smolař, který za sebou vleče náklad starých vztahů a komplikuje si život novými. Jak si s nimi Rick, Nick či Francois poradí? Taky vám připadlo, že s ním Sheeni už delší dobu hraje podivné hry? Budeme s napětím sledovat, jak se vyvine jejich vztah během následujících čtyř měsíců a dalších třinácti let.... celý text

Literatura světová Humor Příběhy
Vydáno: , Jota

Young and Revolting: The Continental Journals of Nick Twisp , 2005

Dom95
09.11.2023 3 z 5

Chybělo opravdu málo a kniha by byla u mě v sekci "Nedočtené". Pral jsem se s knihou přes čtvrt roku a vůbec se mi do čtení nechtělo. Nemluvě o tom, že v knize mi chyběly strany 185-200 (naštěstí jsem na internetu našel ke stažení elektronickou verzi v originále).

Přišlo mi, že autor zde už opravdu vařil z vody. Jako by ho psaní ani nebavilo. Asi jen můj pocit, ale podtržený tím, že na konci je tato "série" uzavřena, takže asi opravdu již nehodlal ve psaní pokračovat. Během čtení jsem si několikrát řekl, že 6.díl již číst nebudu. Nakonec musím přehodnotit, protože v 6.díle je nový hlavní hrdina. Doufám tedy, že Payna znovu políbila múza. Bohužel tedy nejslabší díl série. Ale slovy Homera Simpsona: "Zatím. Zatím nejhorší."

Nejúsměvnější myšlenky v knize:
Teď mi začíná docházet, proč ženatí muži vyhledávají prostitutky. Je mnohem jednodušší si za to zaplatit v hotovosti.

Vzteklá hajzlbába mě vykázala. Francie zaměstnává miliony vyžírků, aby na záchodech vyžebrávali od zákazníků mince za privilegium se vychcat.

m2056
15.09.2023 2 z 5

No napsáno dobře jen tam není tolik humoru co dříve jen takové vyprávění co bylo dál.

Bulba
19.08.2023 4 z 5

Vrátil jsem se k sérii asi 5 let po přečtení 4. dílu, tak jsem nemohl přímo srovnávat, ale 5. díl se mi nezdál zas až tak špatný. Budu si muset oživit začáteční díly, abych mohl porovnávat.

Metroušek
20.11.2022 1 z 5

Jasný doklad úsloví, že v nejlepším je třeba přestat. Co v prvních čtyřech vynikajících dílech fungovalo, najednou zcela ztrácí smysl. Než bych sérii zkoušel dál, raději si předchozí díly s potěšením přečtu znovu.

Metroušek
17.11.2022 1 z 5

Jsem velkým fanouškem prvních tří až čtyř dílů, ale čtvrtým to mělo skončit. Ten drzý, politicky nekorektní mix pubertálního humoru, který dříve tak skvěle fungoval, s přestěhováním do Francie zcela vyčichl a jak jsem nakoukl do dalších dílů, zřejmě se už nikdy nevrátil. Číst je nebudu, ale první čtyřku si kdykoli rád dám.

blazejmartin
04.10.2022 2 z 5

Stejné jako minulý díl - nic moc. Konec naprosto odbytý a rychlý. Šito horkou jehlou. Mnohokrát jsem se přistihl že čtu tzn. naprázdno a nevnímám co vlastně čtu, tak moc mě některé pasáže nebavily.

vivula
10.01.2022 2 z 5

Tak takovej konec si nezasloužil ani Nick Twisp…

Aleix
28.12.2021 4 z 5

Dotčeno ,znovu po asi 8 lete pauze. Ano ,díly kvalitou zábavy lehce skomiraji. 1-3 byly nejlepší 4-5 ne az tak zábavná, ale Payne zase čtenáře zahltil množstvím postav. 1 díl byl vydán v r. 1993 a 5.dil v r 2006. Můžete si všimnout, že mezi 1 a 5 ubehne cca 1 rok ,Nick to na konci pětky zmiňuje. Autor vědomě nebo ne nedbá na maličkosti jako ,že na začátku, má Nick počítač IBM 386 a obdivuje namakanej model 586 rok asi 1994 (měl jsem ho) a za 5 měsíců je Francii a platí EUREM (2002) tefonuje mobilem, používá internet atd ,docela fofr. Celkem taky bavilo dnes vzácný nekorektní jazyk autora. Dokážete si dnes představit aby u nakladatele prošlo, že nikde nevystupuje afroamerican a že na své soky používá rasistické narážky. Dost těžko. Svěží počtení i po letech. A ano, baví to nejvíc když to ctete poprvé v pubertě a máte nemlich stejný trable s panictvim jako Nick ,ale i po letech to baví. Vřele doporučím svým dětem jestli projeví zájem o literaturu.

TajemnýSmrad
07.02.2021 3 z 5

Po příšerném čtvrtém dílu má pětka jednu výhodu - změnu místa. Paříž a celá Francie je kouzelná a přemístění děje do této "žabožroutí" země knize jen prospělo.

Kvalitou a zábavou sice pátý díl silně kulhá za původní trilogií, ale pokud člověk čte knihu poprvé, tak se to dá. Já se pustil do celé série znovu (protože jsem si ji chtěl připomenout, vzhledem k tomu, že jsem dostal darem nové díly) a při druhém čtení již mnohé zcela zbytečné kapitoly přeskakuji, aniž by mi cokoliv vlastně uteklo.

Jaruš7
28.02.2020 4 z 5

Mé druhé Mládí..., bavilo mě to, i když ke konci docházely nápady k vlažným výstřednostem.
Citace :" (telefonát) Měl bys vidět ten kus šutru na mým prstě!" bublala nadšeně.
"Ale C.., copak sis ho nekoupila sama?"
"To jo, ale P...mi ho pomohl vybrat.". Zeptal jsem se, proč je svatba až za týden.
"Můj P...se potřebuje zotavit po operaci."
"Co se mu stalo?"
"Jemu nic, ale mně. Zjistila jsem, že ten drahoušek si nechal podvázat chámovody. Umíš si představit ten šok pro mý nenarozený děti?"
"A copak se to dá uvést do původního stavu?"
"Dá, ...sehnala jsem toho nejlepšího urologa na celém Západě...a zítra ráno jde pod kudlu."
"..Už se nebojíš, že vezme zase do zaječích?"
"I o to je postaráno. Jsem s tím chirurgem domluvená, že mu tam zároveň implantuje čip GPS." ...budu schopná pomocí satelitů vystopovat jeho krok na zeměkouli s přesností na padesát centimetrů."

No když už, tak už. Ukotvení majetku v majetku se sexy fasádou, to už stojí za risk.

Rodina, sourozenci vlastní i nevlastní, přátelé, bejvalí i bejvalky, nájemníci a náhodní ti všichni mají vztah ať vřelý, či záštiplný k citově rozjitřenému Nickovi, který ještě s ideou čistoty chce žít pro lásku a s láskou.

nikikostadinova
20.06.2019 4 z 5

Rozhodování mezi 3 a 4 hvězdičkami nakonec rozsoudil konec knihy. Myslím si, že by neškodilo, kdyby to bylo o 50 stran kratší. Ale jinak, i když občas zdlouhavé, bylo to fajn čtení a chci znát další díly.

Margherita_N
08.12.2018 5 z 5

Byla to opět skvělá jízda, ale musím se připojit k některým hlasům tady, které říkají, že Francie je až tak nebere. V USA to mělo větší šmrnc, asi proto, že Nick tam byl doma a měl to tam rád, zatímco ve Francii se otravoval. Cirkusová pasáž byla trochu moc dlouhá, hlavně lov druhé manželky, ale budiž útěchou, že se nakonec dozvíme, že si Nick díky cirkusácké dovednosti (nejspíš) uspořádal život. A Sheeni? Co na to říct. Konec “O třináct let později” mi v něčem připomněl Lolitu.

Patapuf
11.08.2018 3 z 5

Tenhle díl my už tak vtipný nepřišel.... Francie hold není zrovna země zaslíbená.... Sheeni už mě začíná docela štvát... a ten konec spíš rozesmutní....

wally
04.04.2018 2 z 5

A je to čím dál horší horší a horší....

k-opalista
03.01.2018 3 z 5

Četl jsem během prváku na střední škole a v tu dobu to bylo super čtení. Dnes bych se již při čtení této knihy asi tolik nepobavil.

KlariN
29.12.2017 4 z 5

Nickovo vyprávění postupně krásně hořkne...tohle mělo být důstojné uzavření série.

jethro.tull
07.09.2017 2 z 5

Pro mě byl tento díl největším zklamáním. Zdálo se mi, že se Payne vydal špatnou cestou, která ho zavedla do slepé uličky. Autor pak všechno vyřešil shrnutím na 5 stránkách v části O třináct let později..., což mi přišlo vůči čtenářům bezohledné.

Rigel-nika
26.08.2017 5 z 5

doporučuji

Nimue
26.08.2017 5 z 5

skvělá

Jane100
22.07.2017 4 z 5

Příběh plný pubertálních legrácek :-)