Mladík pod pantoflem

Mladík pod pantoflem https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3651/mid_mladik-pod-pantoflem-wP9-3651.jpg 4 395 31

Mládí v hajzlu série

A Nick Twisp je opět s námi! Tentokrát v Evropě, ve společnosti Čechů a dalších podivných individuí. Jak si poradí čerstvě ženatý mladý muž ve Francii, po boku své vysněné manželky Sheeni? Nové zážitky a staré problémy, jen znásobené cizím prostředím bez znalosti jazyka a schopnosti naučit se ho. Je to pořád ten stejný smolař, který za sebou vleče náklad starých vztahů a komplikuje si život novými. Jak si s nimi Rick, Nick či Francois poradí? Taky vám připadlo, že s ním Sheeni už delší dobu hraje podivné hry? Budeme s napětím sledovat, jak se vyvine jejich vztah během následujících čtyř měsíců a dalších třinácti let.... celý text

Literatura světová Humor Příběhy
Vydáno: , Jota

Young and Revolting: The Continental Journals of Nick Twisp , 2005

haki34
16.11.2016 3 z 5

Tohleto je teprve psycho !!! Kam na to autor chodi. ??? :D utek zahadne a cim dal vic nesnesitelne Sheeni ( fakt blbka !!!) zamotana cirkusova historie, podivny klaun Marcel jakozto strujce Nickovych dalsich uspechu...a hon na nevestu... A ...konec...mozna tohleto mel byt finalni dil,,..,

vendy.b.
15.05.2016 3 z 5

Začátek knihy se mi dost vlekl. Od cirkusu mě to začala bavit, ale konec mě dost zklamal. Přála jsem si, aby to celé dopadlo jinak. Přišlo mi to, jak kdyby to autora přestalo bavit, tak pro prostě nějak utnul a bylo to.
Nějak si nedokážu přestavit, o čem budou teda další díly a ani nevím, jestli to chci zjistit.
btw. hrozně nesnáším Sheeni.

gonzikcz
03.04.2016 5 z 5

Díly 1,3,5 nejlepší. Jednička nejšílenější, trojka nejoptimističtější, pětka bohužel nejrealističtější. Nové postavy mi nevadí, ba naopak a cirkus mě taky bavil. Tour de manželka byla náhodou super a Reina strašně roztomilá! Navíc prokládáno záhadnými nočními telefonáty a ještě záhadnějšími mládenci s knírkem, člověk jako na trní čeká, jak to všechno dopadne. Dopředu jsem věděl, že je ještě minimálně 6 díl(ale netušil jsem, o čem je), tak jsem čekal, že jízda bude pokračovat. Poslední stránky mě tudíž pěkně zdrtily. Ano, jsem náchylný na melancholii a tohle bylo fakt zlé. Nicméně musím uznat, že velmi realistické. Nick prostě nasekal řadu průserů a ty ho musely jednou dohnat. Velmi mě překvapilo, co se vyklubalo z Sheeninyho otce. Takový zvíře!

Carpinus-CZ
26.10.2015 4 z 5

U mě naopak zase o něco lepší než předchozí díl. Paní Fulkeová kydající hnůj v cirkuse - další z kultovních podob hlavního hrdiny. Děj se zase trochu víc přiblížil jakési možné realitě a ten konec - to je prostě život. Co vás na tom překvapilo? Smutné to bylo, ale o to víc přesvědčivé oproti předchozímu ději, kdy ve 2. díle hořelo celé město....

Gupi
25.03.2015 3 z 5

Tak tohle už bohužel je jak nastavovaná omáčka. Už rozhodně nemůžu říct, že bych u toho dostávala záchvaty smíchu. Ke konci už jsem se do čtení musela skoro nutit.

Dosud jsem si říkala, že Sheeni je sobecká kráva, ale koneckonců, s přihlédnutím k tomu, co Nick vyvádí se nelze jejímu chování divit... :)

BACHA NA SPOILER:

Dosud mi Nickovy převleky připadaly legrační. Ale události kolem paní Fulkeové už jsou opravdu absurdní, přestože beru v úvahu, že humorné knihy poněkud přitažené za vlasy bývají...

delif
25.10.2014 4 z 5

Začátek nic moc, pozděj se to pomalu rozjede a opět napínavá jízda...ale konec! Boha, jako když utne. To Payne fakt podělal, takhle to mohlo skončit fakt kdykoliv. Jen nechápu proč zrovna tu? Takhle celá série vyzní...píšu píšu píšu, už mě to neba, 4 stránky, konec. Pro mě s touto sérií definitivní.

LaMortHeureuse
09.03.2014 5 z 5

Strašně smutný díl:(

Milan Buršík
10.02.2013

Tenhle díl mě bavil podstatně víc než předchozí, o něco méně než první. I konec se mi líbil, sice jsem chvílemi měl fakt bordel mezi postavami, ale nakonec se těch 6-7 jmen dá zapamatovat.

"Ve vlaku do Blois (čte se to přibližně jako bluá, přesně tak, jak se momentálně cejtím)."

Kapis
07.02.2013 3 z 5

Už to kapku ztrácí šťávu a Payne už ty divoké eskapády kupí na sebe až moc divoce a čím dál tím méně uvěřitelně. Sheeny se chová jako typická bestyje, nějakou takovou babu taky znám. Bylo to ještě pořád celkem vtipné, ale jde vidět, že téma už autor kapku vyčerpal.

Terezk@
24.06.2012 4 z 5

Při čtení každé stránky posledního dílu jsem musela přemýšlet o tom, jak nudný život žiju v porovnání s tím Nickovým. V prvním díle žil s mámou v Oaklandu a chodil do soukromé školy a jen o rok později v převleku za starou Skotku přehazuje hnůj v cirkuse ve Francii.
Přesto mě ale strašně naštvala Sheeni, která se k Nickovi chovala hrozně. V některých chvílích mi ho bylo vážně líto, takže mi vlastně ani nevadilo, když ho nakonec opustila. Závěr mě ale i přesto trošku zklamal. Víc už ale prozrazovat nebudu :).

Matthias
30.11.-0001 2 z 5

Myslím, že celá série měla skončit jejich útěkem do Paříže, protože tento díl byl vážně nudný a o ničem. Většina příběhových zvratů jenom těžila z minulých dílů tím, že autor rejpal do věcí, které se úplně neurovnaly jako do vosího hnízda. Nejvíce mě naštval konec, kdy on pro Sheeny udělal první poslední a nakonec ji pomohl splnit si všechny její sny a zbavil ji otravných rodičů a ona na něj bylo celou tu dobu hnusná a protivná a nakonec ho úplně zradila. Ano na druhou stranu já vím, je to prostě ze života. Nejhorší však byla poslední část, kdy Nick cestoval s cirkusem, to bylo tak strašlivě nudné, nesympatické prostředí cirkusu jsem četl s utrpením, každé slovo mě nudilo a pak jsem uvažoval i tom, že se na to vykašlu a přeskočím to. Navíc to dopadne blbě a hromada věcí zůstane nevysvětlena, takže jsem měl stejně blbej pocit i po dočtení.