Mladík v exilu

Mladík v exilu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118841/mladi-v-hajzlu-3-mladik-v-exilu-118841.jpg 4 641 43

Mládí v hajzlu série

Deník Nicka Twispa Když se Nickova rodina rozpadne, město hoří a všechny výpadovky blokuje policie, musí se tento rebelující teenager vyrovnat s ekonomickým strádáním, bezdomovstvím, "gulagem školství", soutěživým otcem a počínající plešatostí. V průběhu toho všeho se neustále snaží přelstít "afektovaného debila" Trenta Prestona, svého soka v lásce. Paradoxně na této cestě nachází především obecnou radost ze života a soucit — obojí velmi nakažlivé! Až budete číst tento velký komický epos —náctileté úzkosti, buďte připraveni smát se nahlas. Doporučujeme všem, kteří někdy přežili dospívání.... celý text

Literatura světová , Humor , Romány

Vydáno: ekniha , Jota

Youth in Exile , 1993

Lubošovo
02.12.2023 5 z 5

Wow! Tahle série je díl od dílu lepší. Smál jsem se nahlas a to se mi opravdu stála velmi zřídka.

m2056
15.09.2023 4 z 5

Super čtení nejlepší jsou intriky jaké hlavní hrdina dělá ve svůj vysněný cíl.

Dom95
26.03.2023 5 z 5

Jako myšlení kluka v pubertálním věku dobré, ale osudy jsou až moc. Je to prostě neuvěřitelné. Při čtení jsem se ale dobře bavil.

"Jakmile jednou člověk dospěje do puberty, rodiče se stanou jen dvěma groteskníma vředama na jeho životě."

Metroušek
20.11.2022 5 z 5

První tři až čtyři díly jsou opojným mixem přesného, bezuzdného, pubertálního, politicky nekorektního humoru, jaký se v literatuře vyskytne pohříchu málokdy. Další díly mě nikdy nechytly. Film je chabým odvarem této báječné série a nestojí za shlédnutí.

vivula
05.12.2021 5 z 5

Myslela jsem, že to bude zatím nejslabší díl, ale za mě veliký překvapení a spokojenost. Mám v plánu číst další díly tak doufám, že nebudou mít klesající tendenci.

princeznaaura
12.09.2021 5 z 5

Nick přeci jen do té Indie neodletěl, jeho sestra ho trochu zachránila, a taky se jí za to dostatečně odvděčil. Za slovem exil si můžeme představit, že je Nick schovaný někde v ústraní, aby ho policajti nevypátrali, avšak to by nebyl Nick, kdyby něco nevymyslel. Aby byl své lásce co nejblíž, tak se v podobě Carloty vrací opět na místo "činu", samozřejmě za podpory jeho přítele. Říká si, že pod svícnem je největší tma, a s trochou štěstí to zase dopadlo tak, že cajti po něm pátrají úplně jinde. Nick v této podobě více seká dobrotu anebo se mu smůla víc vyhýbá. Je to opět výborné čtení se sladkou tečkou na konec.

TajemnýSmrad
30.08.2020 5 z 5

Slečna i paní Ulanská mě bavily. Dokonce bych paradoxně řekl, že trojka mě trošku více bavila při druhém přečtení, než když jsem knihu četl prvně...
Myslím, že v tomhle případě by mělo platit pravidlo třikrát a dost... Já si možná přečtu třetí díl ještě jednou a C.D. Payne měl tímhle dílem skončit.

StarPopcorn
29.04.2020 5 z 5

Četl jsem jen do třetího dílu a řekl bych že jsem udělal dobře - Tady to klidně mohlo skončit
EDIT: Přečteno potřetí

Myška43
06.03.2020 5 z 5

I třetí díl mě moc bavil a tím jsem to ukončila, mám i pokračování, ale to už mě nebavilo.

Marivetka2101
11.10.2019

Nick Twisp je prostě Nick Twisp...
...nebo vlastně Francois Dilinger!

misa_k
08.04.2019 4 z 5

Už ne tak dobré jako první dva díly, ale stále super. Jsem zvědavá na další díl.

nikikostadinova
26.12.2018 4 z 5

Další část z života tohoto blázna. Jsem zvědavá jak to bude postupovat.

Margherita_N
19.11.2018 5 z 5

Nick má pořád naprosto praštěné nápady, ale zároveň musel začít myslet předčasně dospěle, protože ve svých rodičích nemá ani tu nejmenší oporu. Tenhle díl už je napůl docela hořkej a napůl hodně vtipnej. Četl se mi ale skvěle.

Patapuf
28.07.2018 4 z 5

Tak tu máme pokračování Nickových dobrodružství.... Nick do své excentrické skupiny k Francoisovi přibral Charlottu a udělal moc dobře.... V lásce a válce je povolené vše a Nick toho využívá k zisku čtenáře a jeho bránice....

elenai
20.07.2018 5 z 5

Nevím proč, ale tenhle díl byl pro mě asi nejlepší. Možná proto, že mám ráda bizarnosti. A samozřejmě nezapomenutelné Nickovy hlášky. A taky proto, že Sheeni mi tady zase až tolik nevadí. A tímto dílem, vážení budoucí čtenáři, můžete s klidem skončit. Další pokračování jsou čím dál absurdnější a zbytečně zamotaná. Nicku, zdar!

Bulba
05.07.2018 4 z 5

Další díl série - nepřišel mi ani lepší, ani horší než předchozí. Kniha splnila to, co jsem od ní čekal.

k-opalista
03.01.2018 3 z 5

Četl jsem během prváku na střední škole a v tu dobu to bylo super čtení. Dnes bych se již při čtení této knihy asi tolik nepobavil.

KlariN
29.12.2017 4 z 5

C. D. je čím dál přestřelenější, ale pořád zábavný.

slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

Moje první Mládí, můj první Payne. Je zvláštní číst (tehdy ještě) pentalogii odprostřed, ale bylo to na základce a já byl rád, že jsem se k tomu dostal. Tehdy se mi otevřel nový svět a já doufal, že budu sexuální mašina jako Nick. Když jsem se dostal po čase k prvním dílům zjistil jsem, že měl Nick víc smůly než kdy já

NymphMaeve
06.12.2017 4 z 5

Třetí díl mě bavil, hodně jsem se nasmála a hodně příteli citovala :D opravdu jsem se pobavila a knihu přečetla zatím o dost rychleji, než předchozí díly. Sice je vše již hodně přitažené za vlasy a celkově dost absurdní, ale mě se to opravdu líbilo, proto o hvězdičku víc, než jsem dala předchozím dvěma dílům. Jsem dost napnutá, co bude dál.