Vendulis Online Vendulis komentáře u knih

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Poslední díl je pro mě trošku zklámáním. Po dočtení druhého dílu jsem čekala nějaké pořádné drama a těšila jsem se, jak se vším zamíchá "záporná" postava, ale celé to bylo, a vlastně i skončilo, za mě tak nemastně neslaně. Erotické pasaže nezajimavé a neuškodilo by jich pár ubrat. Svět démonů a celkově prostředí, kde se děj odehrával super, ale příběh trošku pokulhával. :)

19.09.2023 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

(SPOILER) Moje první kniha od autorky a to co jsem očekávala, jsem dostala - čtivou romantiku a sex k tomu. :D Postavy mi byly sympatické, nejvíc jsem si asi oblíbila Kapitána, škoda že tam nebyl častěji. :D Na konci se za mě žádné velké překvapení nekonalo, ale tak u takových romanťáren to asi vždycky kočí happy endem, ne? A vlastně i to, co se stalo Milesovi jsem plus mínus odhadla. Každopádně, až bude zase nálada, určitě si od autorky něco ráda přečtu. :)

15.08.2022 3 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Kniha měla zajímavý námět. Cestovaní časem, kdy v minulosti můžete zůstat jen tak dlouho, dokud Vám nevystydne šálek kávy. Ale za mě tomu něco chybělo...měla jsem problém se s příběhy sžít. Spíše mě bavila druhá polovina a hlavně poslední povídka.

10.07.2022 3 z 5

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

Kniha se zabývá silným tématem a předává důležité poselství. Ale nemůžu dát vyšší hodnocení. Nedokázala jsem se sžít s hlavní postavou, možná to bylo i stylem, jakým byl příběh napsán. Prostě jsem se s příběhem nespojila tak, jak bych chtěla.
Ale i přesto je kniha důležitá, má svou hodnotu a každý by o ní měl vědět.

11.10.2021 3 z 5

Páté roční období Páté roční období N. K. Jemisin (p)

Ze začátku jsem si říkala co se to sakra děje! Vůbec jsem se v tom světě neorientovala, nedávalo mi to smysl. Spousta informací a neznámých pojmů. Ale jak příběh pokračoval, začala jsem se do toho světa dostávát a všechno najednou davalo smysl, pěkně to do sebe zapadlo...a bylo to prostě božovní! :) Nedávám plny počet hvězd,nechávám rezervu na další díly. A taky kvůli těm počátečním zmatkům. :)

21.07.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Dávám dvě hvězdy za čtivost, ale jinak za mě slabota. Napínavá, nervydrásající ani nepředvídatelná mi kniha určitě nepřišla, spíše naopak. S touhle autorko jsem si nesedly a nemám v plánu číst další její knihy.

02.07.2021 2 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tak tenhle díl byla jízda od začátku do konce. Poznali jsme svět Lovců stínu a jak to u nich funguje, což jsem ocenila. Jo, tenhle díl jsem si vážně užila. I když chování hlavních postav mi ne vždy dávalo smysl a říkala jsem si "Cože?". Ale zase jsou to stále puberťáci , tak se asi dá trošku přimhouřit očko nad jejich chováním. :)

01.04.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Ze začátku jsem měla problém se začíst a chtěla jsem knihu odložit. Naštěstí jsem vydržela a knihu dočetla. Kniha vypráví příběh obyčejných lidí, kteří i přes všechny útrapy války dokázali bojovat, i když každý svým způsobem. Příběh temný, ale krásný.

05.07.2020 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Kniha se mi libila...neni plna akce a napeti, ale i tak je čtivá a pribeh opravdu utika. Prijde mi to takova seznamovací kniha s celou serii. Jasne, jsou tam i zvraty, ale nic, co by cloveka posadilo na zidly. Urcite se mame na co tesit v dalsich dilech! Protoze ten konec...to nemuzes zustat jen tak! :D

21.02.2019 4 z 5

Dirigentka Dirigentka Maria Peters

Když jsem knihu začala číst, nic jsem o ní nezjišťovala, nečetla anotaci a o to víc mě kniha překvapila. Autorka vypráví neuvěřitelný příběh Antonie Brico, ženy, která změnila běh hudebních dějin. Skvělý příběh o boji a houževnatosti, o tom, jak se nevzdat svého snu. I když to to někdy znamená, že se musíme vzdát něčeho jiného. Moc doporučuji.

03.01.2023 5 z 5

Smrt na kůru Smrt na kůru Dalibor Vácha

Atmosférická, drsná a napínavá kniha nejen o odvaze atentátníků, ale i "obyčejných" občanů, zradě a nelehké době v protektorátu. Víte, jak to vše dopadne, ale i tak čtete a čtete a doufáte a nutíte se číst dál a zase doufáte. Skvělá kniha a jedna z top tohoto roku.

31.12.2022 5 z 5

Dcery čarodějného vrchu Dcery čarodějného vrchu Mary Sharratt

Kniha mě celkem zklamala. Čekala jsem asi trošku jiný příběh. Tak nějak víc čarodějnický? :D
Místy jsem se musela nutit do čtení, postavy si mě taky moc nezískaly.
Ale líbil se mi vykreslený každodenní život postav. Bída, strádání, předsudky a pověrčivost, lidská krátkozrakost a strach. Díky tomu všemu byl jejich život opravdu těžký.

25.09.2021 3 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Více Temnyje a Nikolaje a hned by to mělo větší šmrnc. :D Alina a Mal mě vážně nebavili...kazili mi celkový dojem z knihy. Ale jinak dobrý a jsem zvědavá na závěr série.

13.05.2021 4 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

První polovina, možná tak třičtvrtě knihy, byla nudná, nic se nedělo, řešily se jen vztahy. Pak se to rozjelo a fakt mě kniha začala bavit.
Jenže autorka se prostě rozhodla, že mě chce naštvat a nechá otevřený konec. Takže jsem musela přelouskat přes 300 stran, jen abych se dozvěděla, že se nic nedozvím a prostě si ten další díl musím přečíst. ( nemam ráda cliffhangery )

25.02.2020 3 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Po tolika letech konec. Ach jo, proc mi to delate! Bylo to vtipne, ctive, casto nervy drasajici. Zboznuju Kate a Currana, Dereka i Rolanda...vsechny :D re-reading bude asi brzo, uz ted mi to chybi.
See ya soon guys!

04.01.2020 5 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Co k tomuhle napsat...začátek dobrý , zjišťujete co, proč a jak....ale pak? Nuda, nuda, nuda. Až asi na poslednich 50 stránkách se to rozjede. Možná další dily budou zajímavější, ale dočíst tento dil mi dalo celkem zabrat. A to hry hraju, takze tohle tema je mi blizke a tesila jsem se. Bohužel...snad příště:)

10.11.2019 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Tuhle knihu jsem si zamilovala. Krasne napsana, zajimave myslenky. Rozhodně doporučuji a se jdu vrhnout na dalsi dil :)

25.02.2019 5 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Na začátku jsem si nebyla úplně jistá, jestli to bude to pravé vořechové, ale bylo a příběh jsem si užila. Super zpracovaní příběhu - dvě dějové linky, které se na konci spojí v jednu, sympatické postavy, zajimavý svět, nechybělo ani napětí....hlavně teda na konci. Za mě fajnová oddechová fantasy, kterou přectete za víkend. :)

20.05.2023 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

4.5/5* Některé věci mi maličko vadily, ale jinak povedeny příběh, zajímavý svět a magie...těším se na další dily.

30.01.2023 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

2.5*/5*
Ze začátku to vypadalo zajímavě, ale nakonec to nebylo ničím překvapivé, za mě další neurazí/nenadchne eroťarna. A Háda bych si představovala jako většího drsňáka a víc komplikovanějšího a ne jako poblazněneho středoškoláka. :D

10.01.2023 3 z 5