venacava venacava komentáře u knih

Trochu víc Trochu víc Lydia Strong

Brečela jsem smíchy, kluci me pobavili.

11.01.2022 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Čtu znovu, protože už je to nějaký pátek (spíše nějaký ten rok) co jsem 1 díl četla a chci si příběh osvěžit.. Nemůžu jinak než opět napsat, že je to SKVOST!!!

24.04.2021 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

SJM umí vždy překvapit příběhem, který zasadí do prostředí, které ač je vymyšlené, tak vás pohltí a napadne vás.. Ty jó, tam bych chtěla alespoň na chvilku být!
Tato kniha (a možná asi i celá série) bude detektivní fantasy což je příjemné spestření.
SJM umí skvělé psát a s ní se nenudíte, protože umí děj obohatit o zvrat a nečekaná překvapení.
Ale bohužel tentokrát mi přeci jen něco jakoby chybělo? Její knihy jsem zatím vždy četla s takovým zájmem, že bylo pro mě těžké se odtrhnout, ale nyní jsem četla několik dní a ani v sobě nemám ten neutuchající pocit "už aby byl další díl"
Možná je to tím, že se mi vlci líbí více než andělé :)
Samozřejmě doporučuji přečíst, odtrhne vás to od nynější situace.
A musím přiznat, že ve všech těch názvech jsem měla zmatek, ale tak po 1/4 knihy jsem se chytla.

28.02.2021 4 z 5

Bouří prokletá Bouří prokletá Patricia Briggs

Mnohem lepší než předchozí díl, který mě moc nebavil.

12.12.2020 4 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

3 díl dle očekávání plný strategie a války..jen to bylo moc rychlé..mě by se líbilo více děje a doufám, že třeba vznikne díl jen o princi Roašovi a zajímavý by byl i příběh Riši

16.09.2020 3 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Hodnotím s lehkým odstupem a musím říct, že mě láká číst dál (jen jsem neměla čas) a pořád si říkám...jak to bude pokračovat.
Kestrel a Arin ... klasická zakázaná láska, ale příběh je opravdu pěkný. Jdu na druhý díl a doufám, že bude mít stejný spád jako díl první.

13.09.2020 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Já četla už dost knih tohoto typu, ale v žádné se mi nestalo, že pomalu ani na konci jsem nerozuměla daným termínům, které označovali kasty lidí. Nevím, jestli to bylo překladem, ale možná jsem jen neměla dost bystrou mysl.
Nápad je úžasný a ocenila bych, kdyby bylo v knize více popsáno co vše se dělo, když vybuchlo Slunce. To mi tam chybělo. I samotný vesmír a styl života v něm byl pro mě málo popsány..ale pak už by to nebylo new adult, ale opravdu více sci-fi a stran by to mělo jednou tolik, což mě by nevadilo.
Hlavní hrdinka je super.. psychologie sebepoznání tady funguje dobře.. boj uvěřit v sebe sama je velice těžký, když ve vás v podstatě nevěří nikdo.
O Sidonii jsem si to myslela hned a je mi ji líto, škoda.
Tyrus .. tak tam to bylo jasné hned.. žádná jiná mužská hlavní postava tam ani nebyla.
Hlavně jsem si jistá tím, že by mu neměla Nemesis věřit..
Jen něco mi chybělo..

01.09.2020 3 z 5

Soudný den Soudný den Adriana Michálková

Nemůžu psát komentář ke každé knize, protože jsem všechny 4 díly zhltla na jeden zátah a mám tuto sérii v sobě od první až po poslední stránku jako jeden celý úžasný příběh, který mě absolutně dostal.
Být to série vydána v Americe už ted by byla na žebříčku nejprodávanější andělské ságy a překládala by se do všech možných jazyků. Přeji spisovatelce, aby se dostala i za naše hranice a získala PR, který si zaslouží.
Četla jsem několik andelskych knih a knih podobného žánru, ale tato série je úchvatná..
První díl vás romantický namlsa a každý díl je ještě lepší.
Ellie a Adam je dvojka mého srdce, jsem moc ráda, že s ním trávila tolik času, protoze z jejich přestřelek jsem se smála nahlas a několikrát mi tekly i slzy.
Kassiel je nebezpečne úžasný.. Co oceňuji je, že jejich vzájemná touha s Ellie byla vykreslena zcela srozumitelně a nebyly ty knihy jen plne zoufalství jak si vzájemně chybí, ale opravdu se oba drželi jasného cíle vítězství a jejich vzájemná láska mě ovijela po celou dobu. Nepopsatelne.
Ačkoliv ruku na srdce.. Hm, asi bych zavedla bigamii, protože bych chtěla jak Adama tam Kassiela :).
3, 4 díl je bohatý.. Příběh je psany do takových detailu, spisovatelka sesbirala tolik informací o krajině, historii, kultuře a o samotném příběhu pekla a nebe... NEUVĚŘITELNÉ.. Vše do sebe zapadá a byla jsem fascinována.
Líbí se mi její pojetí verze Buh - Lucifer - Lilith - Adam a Eva - Matka Země - Osvícení - Duše - lidi a Andělé
Opravdu to bude jedna z mála sérii, které si budu pamatovat a je to vlastně nejdelší hodnocení, které dávám.
A vydavatelům vzkazuji:
VYDEJTE TO A PRELOŽTE TO... Je to jasna TOP andělska série!
Tleskám Vám, paní spisovatelko, jen tak dal!

23.05.2020 5 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Nevěřím, že by Tomas byl toho všeho schopny.. Jeho činy mi nesedí k tomu jak je popisován očima Cii.
Takový Raff je daleko reálnější.
Kniha.. Já nevím, líbila se mi (?) , ale něco ji už znatelně chybělo. Třetí díl série je nejslabší z trilogie. Stihli za týden tolik věcí, že mě ani dialog na konci nijak nepřekvapil.
Závěr je v podstatě otevřený.. Autorka kdykoliv může pokračovat v psaní dal, protože ačkoliv dosáhli jednoho cíle.. Je potřeba ten cíl udržet a udělat více změn.

09.05.2020 2 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Ten Tomas mě štve.. Raději bych byla kdyby Cia kluka ani neměla.
Kniha se četla svižně, ale už to bylo takove prodloužení 1 dílu.. Jsem zvědavá na 3.

09.05.2020 3 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Milé překvapení. Každý asi srovnává s HG, ale na světě je už tolik knih, že je složitější vymyslet něco nového tak proč nezkusit něco podobného co již fungovalo.
Kniha se mi líbila a ihned jsem vzala do ruky další díl.
Cia a Tomas se mi jako pár úplně nelíbí.. Uvidím jak v dalším díle.
Oproti HG je tu mnohem víc myšlenek o politice a strategii.
Za mě dobrý.

09.05.2020 4 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Být to kniha napsaná původně v angličtině byla by do pár měsíců světoznámá a obdivována. Ja jsem ráda, že můžu doporučit dílo české spisovatelky.
Děj je svižný a několikrát jsem se smála tak až jsem brečela.. Za to plný počet bodů... Skvělé, děkuji.

26.04.2020 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Příběh svižně utíkal

23.04.2020 3 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Příběh má nápad pěkný i je co jsem přečetla vtipný, ale už ne pro můj věk. Číst jsem přestala kousek za půlkou a nechystám se ke knize vracet.

22.04.2020 1 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Coze? Nutne potřebuji další díl!
Tohle byla nejlepší kniha že všech předcházejicich dílů.

22.04.2020 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Lepší než 1 díl a to i dost. Četla jsem to docela dlouho po 1 díle a tak jsem si nepamatovala všechny detialy, ale ničemu to nevadilo, protože klíčové věci jsou samozřejmě opakovaný hrdiny, protože se snaží přijít kdo má co zalubem.
Po 2 dilu se těším na díl 3

17.04.2020 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Hodnotím z docela velkým časovým odstupem. Pamatuji si, že mi trvalo než jsem se zacetla. Příběh se mi v celku líbil, ale druhý dil už mě nelákál..a to byla chyba, protože je lepší než dil 1.

17.04.2020 3 z 5

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

Ne, nemohla jsem to ani dočíst..Hrůza.. a 3 díl už ani nezkusim

22.03.2020 1 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Komentuji z odstupem a i tak si pamatuji, že číst tuto knihu bylo utrpení, ale dala jsem šanci 2 dilu a ten jsem asi ani nedočetla

22.03.2020 1 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle