Veňa2 Veňa2 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Uzasna kniha, ktera me pohltila a precetla jsem ji jednim dechem. Nicmene jedna se o uplne jiny styl nez jsem u autorky zvykla. Zasahlo me to, jelikoz jsem sama matka, takze pro matky uplne nedoporucuji :D

13.10.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Wau, nemám slov. :) Další krásná kniha od p. Mornštajnové.

15.03.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nejlepsi knizka od Mornstajnove. Wau, nemam slov, rozhodne stoji za precteni.

31.01.2023 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi dobře napsaná kniha, která vezme za srdce. Smutný příběh, ale se šťastným koncem. Hana je první kniha, kterou jsem přečetla od paní Mornštajnové, ale rozhodně ne poslední.

10.11.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opět skvělá knížka od této autorky, velmi mě bavila. Předvídala jsem jiný konec, takže mě to mile překvapilo️

05.11.2022

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

(SPOILER) Ze zacatku se kniha tahla, moc me to nebavilo, ale pak se tam objevila Magda a nemohla jsem se od knihy odtrhnoutJen ze zacatku pribehu Magdy mohlo byt uvedene, ze se jedna o Lenicku. Stale jsem nas tim premyslela jestli je to ona nebo ne. Konec smutny, cekala jsem, ze to dopadne jinak.

16.05.2023 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Tohle byla tak nádherná kniha! Po knize Poslední dopis od tvé lásky jsem myslela, že už mě Jojo nepřekvapí ničím tak srdceryvným, ale tohle byla taková nádhera, až se mi chtělo brečet, že jsem na konci knihy. Kniha je pro všechny romantické duše. Nádherný příběh hluboké lásky (jak Sofiiny k Édouardovi, tak Liv k Davidovi). Nejvíc se mi líbily pasáže z minulosti.

09.04.2020 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Kniha se mi ze zacatku tahla, ale pak me tak chytla, ze jsem se od ni nemohla odtrhnout. Nadherny pribeh, vyborne napsane

08.06.2023 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Skvěle napsaná autobiografie. O Michelle jsem toho moc nevěděla před přečtením její knihy, ale jsem ráda, že jsem jí dala šanci. Úžasný příběh o inteligentní ženě a jejím vztahu s manželem. Opravdu klobouk dolů, že při něm stála celou dobu a role první dámy se chopila po svém. Oceňuji upřímnost, ne vždy je vše zalité sluncem. Doporučuji všem.

12.11.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Jedním slovem skvělé. Kniha mě chytla a měla jsem ji přečtenou za dva dny. Konec jsem vůbec nečekala, v některých pasážích jsem se dokonce bála :D Nejlepší kniha od autorky, rozhodně doporučuji.

27.03.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Opět skvělá kniha, od které jsem se nedokázala odlepit. Děj hodně zajímavý, nicméně jsem už od začátku měla pocit, že do toho budou dcera a přítel zapletení, kdežto u Dívky v ledu jsem do poslední chvíle netušila, kdo je vrah.

20.05.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

(SPOILER) Další výborná knížka od skvělé autorky. Kniha se četla sama, nemohla jsem se dočkat konce kdo byl ten vrah a do poslední chvíle jsem tipovala někoho úplně jiného. Takže konec velmi překvapivý. Už se těším na další knihy od této autorky.

09.06.2021 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Opět nádherný příběh, který se četl sám. Lehce to bylo napínavé a velmi mě zajímal konec knihy, který mě mile překvapil jako vždy :) Rozhodně doporučuji.

05.05.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

(SPOILER) Velmi silný příběh obdobně jako Cilčina cesta. Naštěstí též s happyendingem :) Láska překoná vše.

27.04.2021 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

(SPOILER) Velmi silný příběh, ze kterého mi bylo opravdu smutno. Kolik krutosti se událo, to si nedokážu ani představit. Mělo by být v povinné četbě. Naštěstí se konal happyending :)

27.04.2021 5 z 5

Reálná kniha s příběhy skutečných lidí. Některé příběhy byly dechberoucí. Neuvěřitelné, jak se zachovala komunistická vláda v neinformovanosti a bezohlednému zacházení s občany :(

27.03.2020 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Nádherné zakončení trilogie. První polovina knihy se táhla, nebylo to až tak chytlavé, ale ve druhé polovině jsem hltala každé slovo. Lou Vás rozhodně nakopne ke splnění vlastních snů. Doporučuji přečíst!

02.11.2018 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Neuvěřitelné, že tento deník napsala 14ti letá holka. Celou knihu jsem přečetla jedním dechem a velmi mě mrzí, že kniha neměla šťastný konec. Vůbec si nejde ani představit, co museli prožít a také dál prožívat v koncentračních táborech.

22.01.2024 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Prvni polovina knihy se tahla, porad se nic nedelo. Druha polovina mela lepsi spad. Kniha krasna, nicmene Kavarna v Kodani me chytla daleko vic.

06.02.2022 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Skvělá jako všechny ostatní knihy od Bryndzy, i když tahle byla celkem předvídatelná. Ale i tak hodnotím velmi kladně, kniha je velmi zajímavě napsaná, tudíž velmi rychle přečtená.

16.10.2020 4 z 5