Veju007 Veju007 komentáře u knih

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Tak je to tadyfinále série Ranhojičky s názvem Zrádci krve!
Kiva je po konci druhého dílu v podstatě zase na začátku, a musí znovu bojovat. Ztracená láska, ztracená důvěra, ztracené království. O to vše Kiva přišla a musí napnout všechny své síly, aby dala vše do pořádku. Klacky pod nohy jí háže nejen krutý král sousedního království, ale také mocichtivá sestra. Jak to celé dopadne?

Já tuhle sérii prostě naprosto zbožňuju! Je tu úplně všechno - láska, zrada, intriky, zvraty, přátelství, skvělé postavy, humoslzy, smích, prostě všechno! Nejen Jaren i Kiva si toho hodně vytrpí, a můj miláček Caldon, ach, zbožňuju.

Ranhojička je rozhodně jednou z nejlepších YA fantasy sérií a už se nemůžu dočkat, až nám dá autorka něco nového, protože její psaní je lehké, čtivé a prostě fantastické!

Děkuju @albatrosmedia a @my_l.m.v.e za recenzní knížku v rámci #spoluprace

05.07.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Tak tu po roce máme novou B. A. Paris. Stojí ale za to? Za mě rozhodně ano!

Osiřelá Amélie se rozhodne pro nový začátek a tak se přestěhuje do Londýna. Tam se seznámí s šarmantním miliardářem Nedem, kterému kývne na nabídku sňatku za speciálních podmínek.
Amélie má spoustu času na přemýšlení, když se probudí v temné místnosti a únosci, kteří jí nosí jídlo, na její dotazy neodpovídají. Co se tady děje? Kdo vlastně Ned je?

Klaustrofobický thriller je první, co si o knížce přečtěte. Ve mně to tedy nepříjemné pocity nevyvolávalo, ale věřím, že někomu to nemusí být po chuti.
Vězeňkyně je rozhodně čtivou jednohubkou, přesně jako to Pariska umí, a určitě je to lepší knížka, než loňská Terapie.
Ano, nedosahuje to úrovně Za zavřenými dveřmi, ale dejte tomu šanci, fakt. Já rozhodně zklamaná nebyla.

Za knížku moc děkuji @albatrosmedia a @my_l.m.v.e

26.06.2023 4 z 5

Setkání stínů Setkání stínů Victoria Schwab

Máme za sebou ve společném čtení druhy díl série Tvář magie a bylo to vcelku rozporuplné.

Opět se setkáváme se starými známými, Lilou, Kellem a Rhyem, ale přidáváme i několik nových postav, z nichž nejvíce vyčnívá kapitán Alucard. Mimojiné nás čeká Essen Tasch, Živlové hry, ve kterém se představí nejmocnější mágové že tří zemí. A Lila, byť na počátku své magické cesty, se chce stůj co stůj zúčastnit. Navíc v Černém Londýně se možná něco probouzí

Druhé díly sérií trpí, jak víme, velmi často tzv výplňkovým dílem a Setkání stínů to bohužel potvrzuje. Často je příběh rozvláčný, postavy se točí v kruhu a hlavní dějová linka jako by tam byla pouze proto, aby bylo o čem psát. Nicméně je vše opět psáno poutavě, což prostě Schwab umí, a celek pak působí velmi výpravně.

Kell je prostě chudák, který to schytává za všechny a ze všech stran, ještě více jsem si oblíbila prince Rhye. Za to teda Lila si to tímhle dílem tak strašně pohnojilarozmazlený fracek a já, já, já, jenom jákam se na ní v sebestřednosti hrabe Zlatoslav Lockhart.

Poslední kapitola je ale tak skvělá, že se nemůžu dočkat, až se za měsíc s holkama pustíme do třetího dílu.

25.06.2023 3 z 5

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Co říct k Železné vdově? Že něco takového jste nejspíš ještě nečetli.

Příběh vypráví o Wu Ce-tchien, dívce, které je od malá vštěpováno, že dívky jsou k tomu, aby se obětovaly. S tím se ale Wu nechce smířit, a tak když je nabídnuta jako konkubína válečníkovi, aby mu svým čchi pomohla řídit válečný stroj, rozhodne se, že ona nebude jen další z mnoha a rozhodne se bojovat. Za sebe, za všechny dívky, za život.

Příběh odehrávající se v asijském prostředí je velmi zajímavý a nápaditý. Čekejte mix fantasy a sci-fi, ale nebojte, neztratíte se. Kniha zároveň předkládá spoustu hlubších témat - o svobodě volby či o tom, jak jsou ženy vychovávané k poslušnosti, a rozhodně vás donutí k zamyšlení.
Autorka píše velmi lehce a čtivě, hlavní hrdinka je skvěle nebojácná a já si rozhodně počkám na další díl.

17.06.2023 4 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Psycho. Kultovní kniha a kultovní film. A já už chápu proč.

Norman Bates je samotářský a lehce podivínský majitel motelu žijící v područí své matky. Jedné bouřlivé noci u motelu zastaví Mary Craneová a zbytek je historií

Hitchcockův film jsem sice nikdy neviděla, ale asi všichni známe scénu ze sprchy a hlavně tu hudbu!
Knížka vyšla v roce 1959, je kraťounká a skvěle napsaná, takže i po 64 letech od vydání se čte jedním dechem.
Závěr jsem lehce tušila, i když se to vyvinulo vlastně docela jiným směrem a já z toho byla naprosto nadšená!

Skvělé čtení!

11.06.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Touze se přezdívá Stmívání pro novou generaci. Obstojí ale i u starších čtenářů?

Grace je nucena přestěhovat se za svým strýcem na Aljašku, kde nastoupí do Katmerské akademie. Ta jí od začátku připadá zvláštní a místní studentské skupinky až příliš nevraživé vůči těm, kteří k nim nepatří. A pak se objeví ON, Jaxon Vega - vysoký, temný a nevrlý kluk, který Grace naprosto učaruje aznáte to.

TakhleTouha je prostě spíš pro mladší. Několikrát se v knize zmíní Odkaz (Legacies) a přirovnání knihy právě k tomuto seroši ze světa TVD je vlastně hodně přesný.
Očividně nebudu fanoušek instalásky a insta-všeho, protože tady to teda vzali doslova rychlíkem a já se vůbec nechytala a občas to trošku bolelo.

Knížka o téměř 500 stránkách se ovšem čte skvěle, autorčina lehkost psaní je poutavá a vtipně pojmenované a krátké kapitoly vám budou utíkat pod rukama.

Celá série má mít 6 dílů a já jsem velmi zvědavá, jak se u nás knize bude dařit, nicméně další díly si rozmyslím, protože ač mi YA nevadí, ba naopak, tady jsem souzněla tak maximálně s postavou Macy.

Za možnost přečíst si knížku moc děkuji @albatrosmedia a @my_l.m.v.e

11.06.2023 3 z 5

Atentát Atentát Loïc Dauvillier

Atentát, grafický román od @garamond_nakladatelstvi, je opravdu silným zážitkem a upřímně přiznám, neočekávaným. Nevěřila jsem totiž, že komiks může tak zapůsobit.

Příběh vypráví o lékaři Aminovi, Arabovi žijícími v izraelském Tel Avivu, který žije v blahobytu do chvíle, kdy jeho žena podnikne sebevražedný útok a nezabije nakolik desítek lidí. Aminovi se během okamžiku změní život a snaží se odhalit a pochopit, co k tomu jeho ženu vedlo.
Podniká tak několik cest za příbuznými a píchá do několika vosích hnízd naráz.

Knížku, vzhledem k formátu, samozřejmě přečtěte velmi rychle, ale zaručuju vám, že příběh ve vás bude rezonovat dlouho po dočtení.
Při otočení na poslední stránku jsem zalapala po dechu.

Atentát doporučuji všem čtenářům bez rozdílu vkusu, protože já bych po něčem takovém spíše taky nesáhla, a byla by to chyba.

Za tento ojedinělý čtenářský zážitek velmi děkuji @albatrosmedia a @my_l.m.v.e.

03.06.2023 4 z 5

Otázka viny Otázka viny Jørn Lier Horst

Detektivka Otázka viny přichází s poctivou a hnidopišskou prací milého Wistinga.

Detektiv William Wisting si chce užít zaslouženou dovolenou, ale anonymní dopis ho z poklidného lelkování vytrhne a donutí ho začít přezkoumávat jeden starší případ, který se sice jeví jako vyřešený, ale co když je odsouzen nevinný?

Čtení je to zajímavé, nicméně pomalé a poctivé. Což samozřejmě nemusí vyhovovat každému, protože hektolitrů krve ani brutálních scén se tu nedočkáte. Na druhou stranu, pokud sérii s Wistingem znáte, přesně víte, do čeho jdete a věřím, že se vám i tento příběh bude líbit.

Příjemná detektivka, která zpestří nadcházející letní měsíce.

Za reading copy děkuji @albatrosmedia a @my_l.m.v.e.

02.06.2023 3 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Temnější tvář magie je pořádná a poctivá, i když na dnešní poměry lehce jiná, fantasy.

Nejprve se seznamujeme s Kellem, cestovatelem mezi čtyřmi Londýny - Šedým, Červeným, Bílým a Černým. Hned na to poznáváme Lilu, která žádnou magií sice nevládne, ale náhodou se k něčemu připlete a dobrodružství je na světě.

Velmi zajímavá fantasy. Nebudu lhát, v první kapitole jsem se vcelku bála, že nebudu paralelní Londýny chápat, ale Schwabová to pojala skvěle. Na každou otázku dříve či později dostanete odpověď a dynamika mezi Kellem a Lilou je skvělá. Lila je pěkně oprsklá a rozhodně si nenechá nic líbit.

Jsem zvědavá, kam se příběh rozvine v dalších dvou dílech, protože příběh je zakončený šikovně tak, že se dá číst i jako standalone.

30.05.2023 4 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Když v telce běží Survivor, dostala jsem chuť na Trosečníky. Ano

Vysněná dovolena se změnila v čirou hrůzu, když letadlo, v kterém seděla Lori, ztroskotalo. Její sestra Erin se ale nevzdává a pátrá po příčinách nehody a zda je šance, že někdo přežil.

V příběhu sledujeme dvě dějové linky obou sester, kvůli čemuž máme v podstatě 90% zápletky odhaleno hned na začátku. To je podle mě velká škoda, protože kvůli tomu knížka hned od začátku ztrácí velkou část napětí. Obě linky se pravidelně střídají a odhalují celý příběh do finále, které mě spíše naštvalo, ale zároveň ukazuje různé fáze truchlení a smiřování se s těžkým osudem.

Bohužel se ale jedná o vcelku tuctový a průměrný příběh s téměř nulovým napětím, kdežto podle anotace jsem čekala pořádný survival thriller.

30.05.2023 3 z 5

Kruté požehnání Kruté požehnání Emily Thiede

Kruté požehnání je naprosto skvělé YA fantasy, které vás bude nutit obracet stránku za stránkou!

Alessa byla vyvolena bohyní Deou, aby ochránila svůj lid před plánovaným povstáním nebezpečných monster. Má to ovšem háček - k dosažení své moci potřebuje najít partnera, jehož magii bude čerpat a znásobovat. Bohužel už ale tři takto zvolené partnery svým dítětem zabila a lid se za pomoci padra Iviniho začíná bouřit. O pomoc požádá Danteho, který neochotně souhlasí, protože svých tajemství má sám spoustu. Jak to celé dopadne?

Tohle je opravdu boží. Nádherně vykreslené prostředí inspirované Itálií a Španělskem podporuje kouzlo fantasy světa. Všechny postavy jsou samy o sobě skvěle napsané, dialogy jsou pak plné sarkasmu a ironie, které opravdu baví. Romantická linka mezi Alessou a Dantem se probouzí opravdu pomalu s je uvěřitelná. Neobvyklé používání magie je originální a ve finále se pak budete o hlavní hrdiny opravdu bát. Tohle je prostě lahůdka!

Dante je naprostý miláček a já už se nemůžu dočkat pokračování!

21.05.2023 5 z 5

Zlatá Zlatá Marissa Meyer

Zlatá je retellingem příběhu o Rampelníkovi a já jsem naprosto unešená!

Obyčejná smrtelnice Serilda má zvláštní dar - dokáže vyprávět naprosto podmanivé pohádkové příběhy, které děti z vesnice zbožňují, ale dospělí tvrdí, že je lhářkou. Jeden z příběhů ovšem zaujme i Krále duchů, děsivého panovníka a pána přízraků, který jí dá zdánlivě nesplnitelný úkol - upříst ze slámy zlato. A pokud neuspěje, zemře.
Objeví se ovšem i někdo, kdo jí bude chtít pomoct. Ovšem za magii se vždycky platí. Dokáže Serilda přežít v tomto temném světě?

Já jsem naprosto fascinovaná. Příběh je opravdu kouzelný a pohádkový, ale zároveň i temný, děsivý, až hororový. Všudypřítomný germánský folklór je úžasně využitý a krásně prostupuje celou knihou. Autorka má dar vypravování, který vás vtáhne do děje a naprosto vás pohltí.

Je to ten typ knihy, kterou chcete číst, ale vlastně zároveň nechcete, protože vidíte, jak vám ubývají stránky a nekompromisně se blížíte ke konci.

11.05.2023 5 z 5

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

S Natalií Barelli jsem se seznámila vloni díky jejímu psychothrilleru Hodpodyně a ani s Nehodou vás rozhodně nenechá klidnou.

Katherine má skvělý život - slibně rozjetou kariéru, skvělou dceru a milujícího partnera. Navíc pozná Eve, mladou a sebevědomou ženu, se kterou se okamžitě spřátelí. Dámská jízda plná alkoholu se ovšem promění v noční můru ve chvíli, kdy se dámy připletou k dopravní nehodě, kterou jí ale Eve pomůže ututlat.
Jenže nic není tak, jak se zdá a rozjíždí se kolotoč šílené hry o holý život.

Skvělý psychothriller! Budete napjatí od začátku do konce, bude vám špatně a nervozitou si budete chtít okousat všechny nehty a vytrvat všechny vlasy!

Napínavé, čtivé a slupnete to jako malinu!
Někomu pak může příběh připomínat knihu Greenwich Park, až na to, že tahle kniha má vše, co v Parku chybělo.
A prostě neřiďte pod vlivem , ani když to máte kousek!

07.05.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

13. díl mé nejoblíbenější krimi série s boží inspektorkou Kim Stoneovou.

Tady už ani nečtu anotace a po knížce prostě vždycky rovnou sahám téměř okamžitě po koupi.

Rozbíhá se několik paralelních vyšetřování, není ani nejmenším překvapením, že jsem vraha vůbec neodhalila a bylo skvělé sledovat, jak se celá záhada rozplétala a příběh se skládal dohromady.

Kim je v tomhle díle extrémně vtipně sarkastická, na což jsme si samozřejmě v průběhu série už zvykli, ale v této knížce opravdu perlila a ostatní členové týmu jí zdárně sekundovali.

Tahle série je prostě skvělou detektivní zábavou, kterou zhltnete jak malinu.

30.04.2023 5 z 5

Bohové a monstra Bohové a monstra Shelby Mahurin

(SPOILER) Podlehla jsem nátlaku @kudrny_v_knihach a rozhodla se dočíst sérii Holubice a had.
Lou a celá známá banda se vydávají hledat spojence v nadcházející bitvě, ale do cesty jim jsou házené mnohé klacky pod nohy, které jim vše pořádně komplikují. Jak to tedy celé dopadne?

Takhleže byla dvojka strašná, na tom se většina shodne a kvůli tomu jsem se zařekla, že tuhle sérii prostě nedočtu. SČ mě ale donutilo. A pojďme si říct, že tohle je lepší, než druhý díl, ale kvalit toho prvního to ani omylem nedosahuje.

Kniha má přes 500 stránek a najdete tu úplně všechno - čarodějky, vlkodlaky, mořský lidi, kterým se z nějakýho záhadnýho důvodu říká meluzíny, prastaré bohy, oživlé stromy (!!!), jen ti Orli na pomoc nepřiletěli.
Do toho je nejdřív Lou posedlá zlou čarodějnicí, aby se hned po jejím osvobození vzdal Reid svých vzpomínek a mohlo začít všechno úplně nanovo. Navíc má děj buď nudný pasáže anebo naopak kapitoly, které jsou překombinované vším možným.

Suma sumárum to ale je lepší, než Krev a med a epilog mě i trošku dojal. Ale žádný zázrak se tedy nekonal.

30.04.2023 3 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Skryté obrázky jsou naprosto famózní!

Bývalá narkomanka Mallory získá skvělou práci jako chůva 5letého Teddyho, který je hodné a tiché dítě. Akorát má imaginární kamarádku Anyu a velmi rád kreslí vcelku znepokojivé obrázky.
Rodiče Teddyho nechtějí věřit žádným šíleným návrhům Mallory, že Teddyho posedla záhadná entita, Mallory se ovšem nevzdává a společně se sousedem se pokusí vypátrat pravdu na vlastní pěst dřív, než bude pozdě.

Skryté obrázky jsou rozhodně jedním z nejlepších duchařských thrillerů, které jsem četla. Nepříjemný pocit během čtení navíc perfektně dokreslují přiložené Teddyho obrázky, kterých je v knížce spousta. Knížku prostě neodložíte a potřebujete vědět, jak to celé dopadne. Ale vsadím se, že to stejnak neuhodnete.

Tohle se opravdu povedlo!

24.04.2023 5 z 5

Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů * antologie

(SPOILER) Nejsem velký fanoušek povídek, ale sbírce Z pera knihomolů ctu jsem dala šanci a jsem za to velmi ráda!

Vyzdvihnout musím hlavně tyto povídky:
Květ ze všech nejkrásnější od @ela_and_books o lásce smrtelného prince a boha, která mě naprosto dostala, rozbrečela a zlomila mi srdce.

Uvidíme se v pekle od @tyrkysoveknihy , kterou bych rozhodně ocenila delší, protože jsem vůbec nedostala odpovědi, které nutně potřebuji, takže Míšo, kdy že ti vyjde knížka?

Roztáhnout křídla od @zpet_ke_knize , která je o nalezení odvahy plnit si sny a je milá a roztomilá tím nejlepším způsobem.

Celkově sbírku hodnotím kladně, přiznám se ale, že je tam na mě moc contemporary, které téměř nevyhledávám, ale je to milé pohlazení po duši a zároveň je kniha naprosto nádherně zpracovaná a je radost na ní jen koukat.

22.04.2023 4 z 5

Prokleté kosti Prokleté kosti Bella Ellis (p)

Prokleté kosti jsou druhým případem sester Brontëových. Ano, těch sester Brontëových a je to skvělé!

Tentokrát se sestry detektorky (ano, mám to správně, protože detekují!) vrhají na tajemný případ nalezených dětských kostí v útrobách komína v místnosti, která byla 13 let zamčená! Podezřelým se okamžitě stává ďábelský majitel celého sídla Top Whitens, Clifton Bradshaw, který se ale s ženami nehodlá o ničem bavit.
Společným důvtipem pak sestry musí překonávat nejen všelijaké nástrahy, ale také silně zakořeněné předsudky o tom, co žena může a nemůže.

Tento příběh jsem si užila mnohem více, než Ztracenou nevěstu, možná i proto, že Prokleté kosti mají téměř duchařskou zápletku.
Sestry jsou skvělé každá svým vlastním způsobem, spojuje je pak samozřejmě nejen láska k literatuře, ale i snaha dokázat světu, že ženy jsou schopné naprosto stejných věcí, jako muži.

Hodnotím lépe, než první díl, tentokrát jsem navíc nenápadným pomrkáváním o díle sester velmi nalákaná opět sáhnout po Větrné hůrce a znovu si jí přečíst.

Za recenzní knížku posílám své díky @knihydobrovsky a @sberatelka.knih.

18.04.2023 4 z 5

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

V tomto případu se Ford setkává s rodinou aristokratů, na jejichž rozlehlých pozemcích se postupně najdou dvě mrtvoly, jejichž smrt spolu na první pohled vůbec nesouvisí.
Jedním z mrtvých je člen mafiánské rodiny a jeho bratři šlapou detektivům pěkně na paty a neštítí se uchýlit k drsným praktikám, aby donutili Forda najít toho, kdo je za vše zodpovědný.
Kdo je ale vrahem? Nebo jsou vrahové dva? Zvládne Ford a jeho tým vyřešit vše dřív, než gangsteři vezmou spravedlnost do svých rukou?

Příběh neskutečně odsýpá, celou knížku jsem zblajzla za necelé dva dny. Na této sérii se mi nejvíc líbí, že ukazuje poctivou detektivní práci, výsledky jsou vydřené, nic se nestane zázrakem a na konci do sebe vše skvěle zapadne.
Mám ovšem jednu výtku - kde je sakra Hannah a proč je tam tak málo? Chceme víc!

A mimochodem - neuhodla jsem opět vůbec nikoho, respektive moje typy byl úplně mimo.

Za reading copy a možnost si přečíst knížku s předstihem děkuji Albatros média.

17.04.2023 4 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Další meta pokořena - první přečtená Armentroutová, a bylo to boží!

První panna Serafeny je zaslíbená prvotnímu bohu smrti Nyktovi a celý život je připravována a trénována k tomu, aby ho zabila a tím taky ochránila říši smrtelníků.
Nic ovšem nepůjde v 600stránkové knížce jednoduše a čtenáře čeká spousta překvapení.

Nová série Žár těla a ohně je velmi zajímavé fantasy vyprávění a Seře, která je úžasně sarkastická, nenechá si nic líbit, s bohem smrti mluví jako se sobě rovným a nebojí se mu odsekávat. Vztah Sery a Nykta je skvěle napsaný, celkově mi přišlo, že všechny postavy měly hloubku a já chápala, Cl a proč dělají.
Spicy scén tam je na můj vkus požehnaně, ale předpokládám, že to bude podobné i v původní sérii, případně čtenáři Maasové překvapeni taky úplně nebudou.
Magický svět bohů a jejich hierarchie je skvělá a knížka schovává mnoho neočekávaných zvratů, které příběhu dodávají šťávu a nutí vás číst dál a dál. Finále je pak jen skvělou třešničkou na dortu.

Nejhorší na tom všem ale je, že než bude další díl, tak já úplně všechno zapomenu, nebo tak 80 % určitě.
Zároveň mě teď velmi lákají další autorčiny knížky a celá původní série s Poppy, protože autorka píše fakt skvěle čtivě.

Za objevení nové skvělé autorky a série děkuji v rámci spolupráce @albatrosmedia a @my_l.m.v.e

16.04.2023 5 z 5