Veggi Veggi komentáře u knih

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Zajímavý vhled do života farářky. Byla jsem překvapena, že i farářky mohou být nedochvilné a často absolutně nepřipravené. Co mě otravovalo bylo neustálé se opakující důraz na rtěnku a boty. Trochu jak Sex ve městě, jen bez toho sexu :D

15.05.2023 3 z 5

Houbové království Houbové království Radomír Socha

Absolutně úžasná kniha pro děti a to hlavně svým neobvyklým tématem a to jsou houby! Můj syn je nadšený houbař a tuto knihu teď čteme stále a stále dokola. I když jsem každý příběh četla snad už 10x, tak se mě ještě neomrzely, natož jemu : )

04.04.2023 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Příběh by se mi líbil více, kdyby Billy zůstal osamělým lovcem.

01.04.2023 4 z 5

Léto modelky Léto modelky Pavlína Pořízková

Vybráno díky vyzvě, jinak bych po ni nesáhla, protože se nejedná o autobiografii, coz je podle me skoda.
Příběh ukazuje to, co si vetsina lidi mysli o modelkách. Že jsou hloupé, naivní a povrchní. No, kdo by nebyl, když se začíná kariéra okolo 14, tak je málokdo studnice moudrosti a sebeúcty.
Že jsou to feťačky. Proto asi není omluva, možná tenkrát se o tom nemluvilo, ale nyní ano.
Že jsou to prostitutky zajišťujicí si tim zakázky.
Mno, spíš by me zajímalo, zda byla nejaka modelka, kterou toto minulo.

02.10.2022 3 z 5

Zvuky přírody: Svět lesa Zvuky přírody: Svět lesa Robert Hunter

Ja teda nevim, kniha krasná, ilustrace povedene a text je taky zajimavý. No, ale je to prvotně zvukova kniha a ten zvuk je děsný. Na každé stránce máte 1 tlačitko, to zmáčknete a prehraje se Vam behem chvilky veskery zvuk z te dane stránky. Takze treba 6 zvířat, tak rychle, že než podle čisla zjistíte co je prvni zvíře, uz se ozyvá druhé a třetí ... Podle mě k ničemu.

10.09.2022 2 z 5

Sexy dorty Sexy dorty Josef Maršálek

Není to pečení na každý den, ale klidně na každý víkend! Nenechte se odradit! Vypadá složitě, ale jde to! Postupy jsou složitější, ale nejtěžší na dortech je to zdobení a to si přece každý může udělat dle sebe. Takový náhled do vyšší cukrářské.
Co mě na knize mrzí a důvod proč jsem nedala 5 hvězd jsou pro mě hůře srozumitelné návody. Často není jasné k jaké části dortu se postup vztahuje, zda ke krému, k náplni čí třeba k želé. Musíte pátrat podle ingrediencí. Přitom by stačila úvodní věta "Teď si připravíme krém" apod. Často je nutné krém nechat uležet aspoň 12 hodin, ale v postupu je jeho výroba třeba až na 3.odrážce a tváří se, že několika hodinové odložení není třeba. Tuto skutečnost bych uvedla hned v úvodu receptů. Jsou tam i editorske chyby v popiscích obrázků.
Jinak velmi pěkné a chutné!

16.05.2022 4 z 5

Žít lehce Žít lehce Lucie Sedlářová

Pro mě velmi krásná kniha. Líbí se mi průřez osobností, které v ní vystupují od ryze praktických lidí až po ezo.
Po přečtení dostanete chuť sehnal si bydlení na samotě nebo alespoň si půjčit obytny vůz :)

30.03.2022 5 z 5

Paměti přírodního léčitele Paměti přírodního léčitele Jan Mikolášek

S hodnocením této knihy jsem dlouho váhala. Je zajímavá už tím, že s autorem prožíváme celý jeho život od rakouské monarchie, přes 1.sv.v., první republiku, 2.sv.v. a komunistický převrat. Ovšem místy působí jako baron Prášil. Počty pacientů, které on sám uvádí prostě nesedí. Respektive by musel léčit i 400 lidí denně, včetně víkendu apod. Jedná se o paměti a pan Mikolášek vzpomíná o sobě jen v dobrém a prezentuje se jako největší lidumil, až tak trochu nepřirozeně. Proto mi bylo více sympatické filmové zpracování, ač u nich většinou skřípu zuby, protože to úplně ničí knihu, tady je to naopak. Film působí více opravdověji. Jednoznačně zajímavá osoba. Ráda bych si o něm přečetla více od někoho neutrálního.

30.03.2022 3 z 5

Zmizelá Šumava 2 Zmizelá Šumava 2 Emil Kintzl

Byla jsem moc hodná! Od Ježíška jsem dostala hned všechny tři díly. První jsem přečetla během chvilky, ale na tenhle jsem si dala více času.
Příběhy opět velmi zajímavé a fotografie báječné. Opět fantastická kniha!

10.02.2022 5 z 5

Střelnice Střelnice Ivan Wernisch

Ilustrace nádherné, báseň taktéž, ale nazývat to leporelem pro nejmenší? No nevím, číst báseň o střílení....

17.01.2022 4 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Ufff, člověk by řekl, že to nemůže být pravda, ale je. Čtené se zatajeným dechem. S řadou kroků, které paní Tereza vůči Lukáši udělala nesouhlasím, ale v žádném případě nesoudím! Pokud to člověk neprožije na vlastní kůži nemá ponětí o co jde. Kniha vyznívá velmi pesimisticky a opravdu by mě zajimalo, kolik romských děti v adopci/pěstounské péči i přes veškerou snahu dopadá obdobně jako Patrik s Lukášem. Vzhledem k tomu, kolik jsem jich potkala na střední nebo vysoké škole si myslím, že moc příběhů "happy endem" nekončí.

10.01.2022 4 z 5

Zmizelá Šumava Zmizelá Šumava Emil Kintzl

V podstatě povinna četba pro všechny milovníky Šumavy. Po přečtení této knihy dostávají známá místa úplně nový rozměr.
Pro mě největší překvapení je, že na Filipově Huti žilo 500 lidí. Z dnešního pohledu téměř nepředstavitelné.

01.01.2022 5 z 5

Světem šumavské přírody Světem šumavské přírody Martina Kučerová

Krásná kniha, vhodná již pro odrostlejší děti, která Vás seznámí s přírodním bohatstvím Šumavy.

17.12.2021 5 z 5

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

Syn krtka zbožňuje! Máme již více knih s krtkem a tato je první, ktera má delší text. Příběh je pěkný, ale dávám jen 4 hvězdy. Podle mě je text zbytečně zdlouhavý. Přece jen je to kniha pro deti a dokonce od 3 let a používat takhle dlouhé a často i složité věty pro malé děti se moc nehodí.

22.11.2021 4 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

Četlo se mi těžce. Kniha mě chytla až zhruba v polovině. Příběh to není špatný, ale Sinueth je pro mě pecka, která už asi nejde zopakovat.

18.10.2020 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Mám ráda ty tzv.severske detektivky a k tomuto autorovi jsem se dostala poprvé a knihu vybírala podle vysokého hodnocení, ale nesedla mi.
Tým nesourodých, až podivinských, vyšetřovatelů si moji přízeň nezískal a někdy mě až rozčiloval :) Ovšem to může být tím, že neznám historii Carla. Ono dostat se k Harry Holemu někde od konce série, asi by mi taky nebyl sympatický:)
Zápletka byla z velmi zajímavého prostředí, ale možná se z toho dalo vytěžit víc.

15.09.2020 3 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Úplně jiné než film. Dokonce i charaktery jednotlivých postav. Poprvé v životě můžu říct, že filmová verze je lepší než ta knižní. Od Gumpova návratu do USA z Vietnamu mě to nebavilo, přišlo mi to už trochu moc.

01.09.2020 3 z 5

Pěstujeme ve městě - Zelené balkony, sousedské záhonky a komunitní zahrady Pěstujeme ve městě - Zelené balkony, sousedské záhonky a komunitní zahrady kolektiv autorů

Kniha je graficky velmi pěkně zpracovaná. Nabízí takové základní informace o komunitním zahradničení. Jak sehnat místo, peníze, jaké jsou možnosti pěstování (druhy květníků), na co si dát pozor, jak kompostovat, ukázkové rozpočty,... Obsahuje i odkazy na internetové stránky, které by Vás mohly v souvislosti se zahradničením zajímat. Dále jsou zde informace převzaté ze zákonů, které mohou brzy zastarat.
Některé informace jsou opravdu pro začátečníky všech začátečníku a mohou působit až komicky, ale chápu, že ten co nikdy nejezdil na chatu nebo nepěstoval aspoň šnetlik na balkóně je ocení.

29.07.2020 4 z 5

Můj život s Egyptem Můj život s Egyptem Miroslav Verner

Báječná kniha, která Vás provede českou egyptologií.

04.07.2020 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Kniha psaná lehkou formou, kterou pochopí i dítě školou povinné. Propojení 3 světu (japonského, kanadského a československého) dělá z této knihy netradiční pohled a holocaust. Přečteno během hodiny.

07.05.2020 5 z 5