Veggi Veggi komentáře u knih

Ruka noci podaná – Základy rodinné a krizové připravenosti Ruka noci podaná – Základy rodinné a krizové připravenosti Václav Cílek

Téma knihy, které vnímám silně postapokalypticky a může působit depresivně je na druhý pohled velmi zajímavé a užitečné. Překvapila mě řada překlepů a chyb ve větách. Řekla bych, že korektor, byl-li nějaký, se tomu moc nevěnoval, protože já obvykle tyhle chyby v knihách nevidím a tady jsem si všimla. Oceňuji, že rady v knize nemusíte použít pouze v některých kritických chvilkách, ale i na chatě, na čundru a nebo když uváznete v několikahodinové koloně, což je dnes bohužel zcela běžné. Zjištění, že existuje jídlo, které lze ohřát za pomocí studené, dokonce pouze užitkové, vody je pro mě překvapivé a asi něčím podobným vybavím manžela, až zase pojede přes D1, aby v případě nouze měl aspoň něco teplého do žaludku ;)

11.08.2019 5 z 5

Za mě nejslabší díl, což je asi způsobeno tím, že hlavními hrdiny není Marie a její famílie hraje spíše druhé housle. I přesto je to kniha, která potěší a pobaví.

27.07.2019 4 z 5

Stanice 11 Stanice 11 Emily St. John Mandel

Nejedná se o žádnou vesmírnou vyvražďovačku, ani klasické postapo. Je to takové ukecané, chvílemi trošku neuvěřitelné, ale mě se líbilo.

08.07.2019 4 z 5

Nezvyklá země Nezvyklá země Jhumpa Lahiri

Pro mě druhé setkání s indickou kulturou. Jednotlivé povídky se týkají vždy trošku jiného téma, ale jedno mají společné. Střet indické a americké kultury, marnou snahu rodičů vychovat "pravé" Indy v USA, snahu vymanit se z indických tradic, tolik vzdálených v USA. Příběhy působí obyčejně, ale jsou velmi lidské.

01.07.2019 3 z 5

Stavitelka pyramid Stavitelka pyramid Barbara Goldstein

Doufala jsem v příběh podobný Sinuethovi a ona je to egyptská Rosaunda Pilcher skřížená s MagGyvrem.

20.06.2019 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Děj je velice napínavý a je opravdu těžké knihu odložit. Příběh je temný a místy se deprese dere ven každým pórem. I přes několik excesů: policie, a ani ti nejbližší, nevěří Joonovi, i přesto, že se vždy ukázalo, že má pravdu, no a super úkryt zlikvidovány výpadkem proudu a cisternou ... no je zde malý závan nesmyslných scén jako z béčkových sci-fi, ale i přesto je kniha skvělá!

09.06.2019 5 z 5

Penis nemá uši Penis nemá uši Marek Dobrý

Kniha se mi hodí do výzvy. Neměla jsem žádné očekávání a řekla jsem si, že to zkusím. No k rybníku na odpoledne dobrý, ale nic víc. Příběhy mě neoslovily, některé až tuctové a zajímavou pointu jsem nenašla nikde. Za chvíli si ani nevzpomenu na obsah a autora. Nejsem asi cílová skupina : )

02.06.2019 2 z 5

V Afghánistánu Bůh už jen pláče V Afghánistánu Bůh už jen pláče Síba Shakib

Všichni kdo si stěžujete, jak špatně se máte, si přečtěte tuto knihu. Stejně tak Vy všichni, kdo si nevážíte vzdělání, svobody a volnosti, kterou Vám život v ČR nabízí.

08.03.2019 5 z 5

Embéčkem kolem světa Embéčkem kolem světa Michal Vičar

Embéčkem okolo světa je bláznivý počin, stejně tak Jawou okolo světa a nebo s Trabantem po Africe, Austrálii... No a jejej nám Čechům (jasně, že i Moravákům, Slezanům a Slovákům) se to celkem daří! Máme to asi v krvi, takový Hanzelka se Zikmundem nebo třeba Potužník, ti cestovali v dobách bez internetu, satelitních navigací, outdoorového oblečení a jak to vše zvládli!

14.02.2019 4 z 5

Pax, můj liščí přítel Pax, můj liščí přítel Sara Pennypacker

Koupila jsem knihu synkovi, vzhledem k tomu, že je mu teprve 7 měsíců to bylo hodně předčasné :) neodolala jsem krásné obálce a pochvalným recenzím. Knihu četl i manžel a oběma se nám velmi líbí, už se těšíme až do knížky doroste náš syn a přečteme mu jí :)

25.01.2019 5 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Četlo se jedním dechem, i když jsem zhruba od půlky věděla, jaké to bude mít rozuzlení. Poslední věta je pro mě ovšem zklamáním...

10.07.2018 3 z 5

K porodu bez obav K porodu bez obav Blanka Čermáková

Za mě skvělá knížka. Nejde příliš do podrobna, ale jsou tam všechny důležité informace. Mě velice pomohla!

10.07.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Čtené v rámci výzvy a byla jsem příjemně překvapena. Četlo se svižně a kniha dokázala vtáhnout do děje.

10.06.2018 4 z 5

Nullarbor, země nikoho Nullarbor, země nikoho Václav Potužník

S autorem procestujete kus Austrálie na motorce a kus Malajsie bez motorky. Je to poutavé čtení, které je doplněno řadou zážitků, které již nemáte dnes možnost prožít. Velice mě pobavily pasáže, kde autor popisuje focení, jak si vybírá co bude fotit na drahý barevný film, co na černobílý, aby v závěru zjistil, že díky poruše uzávěrky mu většina fotografií nevyjde. To mi už dnes neznáme. Nasekáme 500 fotek do mobilu během víkendu a pak je někam stáhneme a už nikdy neprohlížíme.

22.05.2018 5 z 5

Záruční list na život Záruční list na život Táňa Kubátová

Čteno v rámci "Výzvy". Není to můj šálek kávy. Romantika kam se podíváš a samé šťastné konce.

16.05.2018 2 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Doporučuji přečíst na dovolené na Šumavě. Když jsem byla zhruba v jedné třetině knihy, vydali jsme se na výlet na Březník a hned to mělo jiný "náboj".

20.04.2018 4 z 5

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

Knihu jsem přečetla jako nastávající rodič, takže otázka jak lze převést rady do praxe nemohu zatím posoudit. I přesto si myslím, že knihu by si měl přečíst každý rodič a hlavně ti nastávající. Chybí mi zde více praktických rad, ale velice oceňuji "příběhy ze života" na kterých se dají krásně ukázat špatné a dobré výchovné metody. Otázka je, jak to půjde člověku uplatnit : )

17.04.2018 4 z 5

Zvlčení Zvlčení Antonín Bajaja

Přečteno v rámci výzvy a bohužel mě kniha příliš nezaujala. Autor skáče od jedné dějové linky ke druhé, třetí, vrací se, něco nakousne a zase jde dál. Pro mě je to hodně roztěkané a má to smutný konec : (

27.03.2018 3 z 5

Lidé a oceán Lidé a oceán Rudolf Krautschneider

Prosté, čisté a dokonalé.

15.03.2018 5 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Kniha je absolutní pecka! Koupili jsme s manželem a rádi v ní listujeme, i když je spíše pro děti : )

12.03.2018 5 z 5