Veggi Veggi komentáře u knih

Oživlý Egypt - Živoucí obrazy z dob faraonů Oživlý Egypt - Živoucí obrazy z dob faraonů Mark Millmore

Za mě je to báječná kniha, která člověka seznámí ve stručnosti s nejznámějšími egyptskými panovníky a památkami. Ilustrace jsou velice zdrařilé! Doporučuji všem, kteří se zajímají o Egypt, ale nebaží po znalostech tzv. do hloubky, ale spíše o obecném přehledu.

24.03.2017 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Dlouho jsem pátrala, jakou knihu vybrat do Čtenářské výzvy (Nobelova cena) a nakonec jsem si řekla, proč chodit daleko, když můžu zůstat v českých luzích a hájích : ) Na mě působí básničky velmi smutně a i jednotvárně, proto dávám jen 3*.

22.12.2016 3 z 5

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

Ke knize jsem se dostala jen kvůli Čtenářské výzvě, protože jsem prostě nemohla najít knihu, která by začínala na písemno "j", kterou jsem nečetla a která by mě zaujala, a tak padla volba na tuto. Kniha se čte skoro sama, ne všechny vtipy sice padnou na úrodnou půdu, protože se tam často hovoří o britských celebritách, které člověk nezná, ale postřehy Caitlin z dospívání a života žen jsou poměrně trefné. Škoda jen, že ženy tráví tolik času nad tím jak vypadají, zda mají super drahou kabelku, zda jsou oblečené v souladu se současným trendem a kdo si co o nich myslí. Kdybychom se od toho odprostily, o kolik více času bychom měly! Díky bohu, že mě "ženské magazíny" plné předražených kousků oblečení, kosmetiky a zaručených rad jak být šťastná přestaly bavit ještě před 20. narozeninami :D

26.11.2016 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Na knihu bych nenarazila nebýt Čtenářské výzvy, neměla jsem tušení jakou knihu, která byla poprvé vydána v roce 2016, budu číst a nakonec padla volba na tuto. Konečně pěkná a velmi čtivá kniha od českého autora. Ne vše mi vyhovovalo, hodně věcí mě i štvalo, ale to nepřebije fakt, že jsem se nemohla od knihy odtrhnout : ) S chutí si přečtu další díl.

20.11.2016 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

I přesto, že jsem knihu přečetla velmi rychle a byla relativně napínáva, tak hodnotím pouze 3 hvězdami. Mé důvody jsou podobné jako důvody jiných čtenářů. Dialogy jsou velice prosté, příběh jednoduchý a konec nebyl pro mě vůbec překvapivý, takový klasický slaďák : ) To vše bych přičetla věku autorky, což byl i důvod proč jsem si knihu zvolila (Čtenářská výzva). Ovšem klobouk dolu, že v takovém mladém věku napsala Veronica tak oblíbenou a úspěšnou knihu.

28.10.2016 3 z 5

Honba za přízrakem Gévaudanu Honba za přízrakem Gévaudanu Jaroslav Monte Kvasnica

Úžasná kniha. Již mám přečtené 3 a chybí mi poslední z této série. Pan Kvasnice píše úžasné knihy o vlkách! Každá je trochu z jiného těsta, ale vždy vás zamrazí, když čtěte o vlčích jatkách. Doba, lidé a místo jsou jiné, ale scénář je stejný - ničím neopodstatněný strach z vlků a lidský pocit nadřazenosti. Knihy doporučuji všem milovníkům zvířat!

09.10.2016 5 z 5

Život s vlky Život s vlky Lois Crisler

Můj názor je plně totožný s Willandrou. Autorka působí velmi nezodpovědně, jako někdo, kdo si pořídí vlky a nemá pro ně finanční zabezpečení k vybudování velkého výběhu a hlavně odbornou způsobilost. Možná se to jen zdá a je to tím, že některé pasáže jsou relativně obsáhlé (stavba výběhu) a některé velmi strohé (najednou se tam objevují kříženci a vy nevíte čí jsou a proč je autorka nechala křížit, když mají omezený prostor,...). Z knihy mám rozporuplné pocity.

09.10.2016 3 z 5

Cesty k sobě, miluji se Cesty k sobě, miluji se Marek Havlíček

Knížka se čte úplně sama a velmi rychle! Mrzí mě, že je tolik příběhů, cest a dobrodružství vměstnáno do jedné knihy. Myslím, že by si zasloužilo jen vyprávění o Africe samostatnou publikaci. Někdy mi zůstal až rozum stát nad odvahou/nerozumem (?) autora, když čelil namířeným zbraním apod. Každopádně stojí to za přečtění!

26.08.2016 5 z 5

Vlci přicházejí s větrem Vlci přicházejí s větrem Jaroslav Monte Kvasnica

Další krásná kniha z pera pana Kvasnici! Četla jsem již "Rapsodii šedých stínů" a obě knihy jsou fantastické. Ráda bych sehnala i zbylé knihy, ale je to téměř podpultové zboží :D Pokud se chcete o vlcích něco dozvědět určitě sáhněte po této knize a nebo po ostatních ze "série". Uvidíte, že pohádce O Červené karkulce už nebude věřit!

17.07.2016 5 z 5

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Po dlouhé době sci-fi do kterého jsem se začetla,hltala jsem stránku po stránce, čtení jsem si užívala a druhou polovinu přečetla v podstatě na jeden zátah! Rozpačitá jsem jen z konce, v podstatě to vše skončí ze strany na stranu a pro ně to není sci-fi konec, spíš takový klasicky válečný konec... Asi jsem moc náročná : )

16.07.2016 4 z 5

Hlídka Hlídka Arthur Charles Clarke

Kniha mě příliš nezaujala. Jak píše danny_21 jedná se o starší povídky bez zajímavých zakončení a bez hlubší myšlenky. Některé situace jsou až smešné : ) Např. když jsou na Jupiteru V. asi týden, dělají vědecké záznamy a fotky a došel jim fotografický materiál : ))) Civilizace vyspěla, tak daleko, že může letět na Jupiter V., ale není tak vyspělá, aby měla dobrou foto techniku. No nic, odysea je odysea :D

24.06.2016 3 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

I přes řadu negativních kritik jsem si knihu přečetla a nepřišla mi vůbec nudná a nezáživná, jak zde píše řada čtenářů. Podle mě je plná rad, mouder a životních hesel, která všichni známe a říkáme si, jak bychom podle nich měli žít, ale nežijeme. Nejspíš je to nedostatkem sebekázně, jak se píše v knize, protože vše se musí trénovat, i to jak správně žít : ) Když se podívám kolem sebe (i na sebe), tak si uvědomím, kolik lidí nežije, ale pouze přežívá. Možná mnoha lidem přijdou Juliánovy rady a hesla směšná, ale podle mě jsou pravdivá, jen si to možná nechceme připustit a opustit "pohodlný" život plný výmluv typu "na to budu mít čas v důchodu", "to můžu dělat jen s mnoha penězi" atd. a ani si neuvědomujeme jak nám život utíká mezi prsty a další šanci už mít nejspíš nebudeme : )

07.05.2016 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Neskutečně čtivá kniha, od které se nedá odtrhnout. Spojení Rhyma a Amélie je nečekané, ale funkční : ) Čteno v rámci Výzvy - zfilmovaná kniha. Po přečtení jsem si pustila i film. Ach jo .... proč to musí měnit, téměř každičky detail, no to je ale asi u filmu běžné : (

18.04.2016 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Stejně jako Silo, mě to moc neuchvátilo a tak se skoro bojím napsat sem své hodnocení : ) Základní myšlenka je velice zajímavá, ale to zpracování, není prostě pro mě zajímavé a přijde mi to spíš jako politický thriller než klasické sci-fi. Navíc pokud jste četli Silo, tak od poloviny Turnusu už víte kam se to bude upírat a popis situací je takový nudný a předvídatelný. Z žádnou postavou jsem se prostě neztotožnila. Četla jsem na doporučení známého. Tuším, že to má mít pokračování "Prach", nevím zda to budu číst, ale když už mám 2 knihy za sebou, tak se uvidí : )

03.04.2016 3 z 5

Dobrodružství veverky Zrzečky Dobrodružství veverky Zrzečky Josef Zeman

I přes jisté nepřesnosti z hlediska biologie a etologie je to úžasná kniha, kterou by měli číst povinně malí i velcí : )

31.03.2016 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Překrásný příběh! Co dodat? Pastýř je asi tím nejšťastnějším člověkem na světě ...

31.03.2016 5 z 5

Život bez peněz Život bez peněz Mark Sundeen

Velice inspirativní kniha, ale souhlasím s Indilwen, že druhá polovina knihy je hůře stravitelná. Mě naopak v knize chyběly detaily (čím si čistí zuby?, co dělá když je nemocný ?- léčí se pouze bylinkami,....) a proto je pro mě zajímavější kniha "Muž, který se zřekl peněz a přežil". Určitě Vás kniha donutí zamyslet se nad svým životem, prací a prioritami. Život bez peněz není pro každého (jak kniha, tak život samotný), ale určitě Vás nenechá chladnými : )

22.03.2016 4 z 5

Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Rudolf Krautschneider

I já se musím přidat k řadě kladných hodnoceních. Ač nejsem nadčenec do plachtění a plavbu na vodě zvládám maximálně na šlapadlech na Vltavě, tak mě tato kniha velmi zaujala. Myslím, že každého donutí zamyslet se nad svým životem a svými sny, stejně tak nad svojí vlastní existencí. Kniha ve mě probudila opět touhy k cestování (ač po souši), které jsem na nějaký čas potlačila díky zapojení do systému: škola-práce-plat-složenka,...
Kniha není jen o plavbě, ale i o životních příbězích desítek lidí po celém světě a věřím, že každý z těchto příběhů by vydal na samostatnou knihu!

19.03.2016 5 z 5

Už dávno ti chci něco říct a jiné povídky Už dávno ti chci něco říct a jiné povídky Alice Munro

Tak bohužel, knihu jsem nedočetla a skončila jsem u stejnojmenné povídky. Pro mě je to nemastné, neslané...... Proto nehodnotím.

03.03.2016

Losos, který se odvážil vyskočit výš Losos, který se odvážil vyskočit výš Ahn Do-hyun

Otázky, které si kladl losos si klade mnoho lidí a jen málo z nich nachází uspokojující odpověď. Někdy je lepší nechat se nést řekou, vlastními myšlenkami než se zabývat druhými. Jednoduchý příběh, plný zamyšlení. Chtěla jsem si koupit lososa k večeři, ale po přečtení už ne : )

22.02.2016 4 z 5