Cesty k sobě, miluji se

Cesty k sobě, miluji se https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225790/bmid_cesty-k-sobe-miluji-se-225790.jpg 4 17 6

Surovou a stručnou formou napsaný soubor šestnácti strhujících příběhů z cest, které Marku Havlíčkovi změnily život. Často balancuje na samotné hraně života a smrti. Jde nejen o poutavé vyprávění cestovatele a dobrodruha, ale především o dramatické situace, ve kterých autor vždy nalézá nějaké poselství, i když ho to mnohokrát téměř stojí život. S autorem projedeme část jeho cesty kolem Afriky, navštívíme s ním válečnou Ukrajinu, Irák, Bangladéš ...... celý text

fero6868
18.06.2021

Autor je pozér a hochštapler (proti kterému mom. směřuje policejní vyšetřování pro podvod atd.), všechny jeho krásné oduševnělé slogany jsou jen fráze v rozporu s jeho reálným životem. Více viz třeba blog: https://ferohrabal.blogspot.com/2020/09/otazniky-kolem-cestovky-tatra-kolem.html

takana
27.08.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila.

Veggi
26.08.2016 5 z 5

Knížka se čte úplně sama a velmi rychle! Mrzí mě, že je tolik příběhů, cest a dobrodružství vměstnáno do jedné knihy. Myslím, že by si zasloužilo jen vyprávění o Africe samostatnou publikaci. Někdy mi zůstal až rozum stát nad odvahou/nerozumem (?) autora, když čelil namířeným zbraním apod. Každopádně stojí to za přečtění!

Hedwik
22.08.2016 5 z 5

Knížku jsem přečetl dvěma dechy a i když to byl fofr, za to si může kniha sama, absolutně zapůsobila tak jak měla. O knize jsem se dozvěděl z portálu o moto cestování "Kolama dolů", kde Marek Havlíček byl hostem.

julia7457
04.06.2015 5 z 5

Velmi čtivá knížka. Určitě můžu doporučit lidem, kteří mají rádi tento žánr nebo aspoň těm, kteří třeba hledají sami sebe, kteří se ztrácí ve svých prioritách, v životě..
Mě tedy v určitých věcech otevřela oči a začala jsem vnímat věci - tak nějak jinak.. :)

Jibro
20.01.2015 5 z 5

Zajímavý filosofický cestopis, není ani tak o objevování cizích krajů, jde spíš o poznávání sebe sama a toho, co je v životě skutečně důležíté. Jen si nejsem jistý, že zvolená metoda, jako vyjet si na motorce do válkou rozvráceného Iráku nebo kličkovat ve válečné zoně na Ukrajině je zrovna k takovému sebepoznání optimální a nutná..nějak mi tahle adrenalínová turistika nesedí. Na druhou stranu, díky tomuto "bláznovství" je kniha plná zajímavých postřehů a informací, ke kterým bych se jinak nedostal. Asi nejvíc na mě zapůsobila kapitola z Dhaky, nejhoršího města k životu, které navzdory tomu nebo snad právě proto(?) skutečně žije...

Afrika Irák cestopisy Ukrajina české cestopisy Bangladéš

Autorovy knížky

2014  82%Cesty k sobě, miluji se

Kniha Cesty k sobě, miluji se je v