Cesty k sobě, miluji se

Surovou a stručnou formou napsaný soubor šestnácti strhujících příběhů z cest, které Marku Havlíčkovi změnily život. Často balancuje na samotné hraně života a smrti. Jde nejen o poutavé vyprávění cestovatele a dobrodruha, ale především o dramatické situace, ve kterých autor vždy nalézá nějaké poselství, i když ho to mnohokrát téměř stojí život. S autorem projedeme část jeho cesty kolem Afriky, navštívíme s ním válečnou Ukrajinu, Irák, Bangladéš ......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225790/big_cesty-k-sobe-miluji-se-225790.jpg 4.215

Kniha Cesty k sobě, miluji se

fero6868
18.06.2021

Autor je pozér a hochštapler (proti kterému mom. směřuje policejní vyšetřování pro podvod atd.), všechny jeho krásné oduševnělé slogany jsou jen fráze v rozporu s jeho reálným životem. Více viz třeba blog: https://ferohrabal.blogspot.com/2020/09/otazniky-kolem-cestovky-tatra-kolem.html

takana
27.08.2017

Kniha se mi líbila.

Veggi
26.08.2016

Knížka se čte úplně sama a velmi rychle! Mrzí mě, že je tolik příběhů, cest a dobrodružství vměstnáno do jedné knihy. Myslím, že by si zasloužilo jen vyprávění o Africe samostatnou publikaci. Někdy mi zůstal až rozum stát nad odvahou/nerozumem (?) autora, když čelil namířeným zbraním apod. Každopádně stojí to za přečtění!

Hedwik
22.08.2016

Knížku jsem přečetl dvěma dechy a i když to byl fofr, za to si může kniha sama, absolutně zapůsobila tak jak měla. O knize jsem se dozvěděl z portálu o moto cestování "Kolama dolů", kde Marek Havlíček byl hostem.

julia7457
04.06.2015

Velmi čtivá knížka. Určitě můžu doporučit lidem, kteří mají rádi tento žánr nebo aspoň těm, kteří třeba hledají sami sebe, kteří se ztrácí ve svých prioritách, v životě..
Mě tedy v určitých věcech otevřela oči a začala jsem vnímat věci - tak nějak jinak.. :)

Jibro
20.01.2015

Zajímavý filosofický cestopis, není ani tak o objevování cizích krajů, jde spíš o poznávání sebe sama a toho, co je v životě skutečně důležíté. Jen si nejsem jistý, že zvolená metoda, jako vyjet si na motorce do válkou rozvráceného Iráku nebo kličkovat ve válečné zoně na Ukrajině je zrovna k takovému sebepoznání optimální a nutná..nějak mi tahle adrenalínová turistika nesedí. Na druhou stranu, díky tomuto "bláznovství" je kniha plná zajímavých postřehů a informací, ke kterým bych se jinak nedostal. Asi nejvíc na mě zapůsobila kapitola z Dhaky, nejhoršího města k životu, které navzdory tomu nebo snad právě proto(?) skutečně žije...