Vlci přicházejí s větrem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtvrtá kniha vlčí pentalogie – Vlci přicházejí s větrem - spisovatele Jaroslava Monte Kvasnici volně navazuje na jeho čtenářsky mimořádně úspěšné knihy – Krajina s vlky – Rapsodie šedých stínů, Krajina s vlky – Honba za přízrakem Gévaudanu a Jantarové oči. První část knihy VLCI PŘICHÁZEJÍ S VĚTREM – Vlčí vábení - líčí tragický osud mladé beskydské vlčice, která zahynula pod koly automobilu, vypráví o vzácných a vzrušujících setkáních autora s vlky, zabývá se existencí a putováním prosperující lužické vlčí populace, představuje čtenářům charismatickou chovatelku vlků Tanju Askani, pátrá po zavátých vlčích stopách ve starých tiscích, zabývá se tristní situací vlků na Sibiři, ale také jejich nemilosrdným lovem na Slovensku a v jiných krajinách, představuje vlčího konkurenta – predátora rosomáka, vypráví o návratu bobrů do jejich někdejší domoviny, dokumentuje nesmírnou vlčí životní a loveckou přizpůsobivost a srovnává uspořádání hierarchie vlčích smeček s hyeními klany. Ve druhé části – Svět podle vlka (a psa) – uskutečňuje autor odvážnou hloubkovou sondu do složitého labyrintu emocí provitých šelem, neboť právě emoce jsou motivátory širokého spektra vnitrodruhové komunikace. Ve třetí části – Carmina luporum – představuje autor své krystalky haiku z jeho cest divočinou. Kniha je doplněna rozsáhlou komentovanou bibliografií, která nasměruje zájemce správným směrem. Text Monte Kvasnici nedílně doprovázejí unikátní fotografie Zdeňky Prokešové a virtuózní kresby terénního zoologa Ludvíka Kunce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/187798/vlci-prichazeji-s-vetrem-187798.jpg 58
Žánr:
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Élysion
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Vlci přicházejí s větrem

Přidat komentář
pajaroh
07.01.2018

Jaroslav Monte Kvasnica má výjimečný pozorovací talent zkombinovaný se schopností citlivě a naprosto poutavě své poznatky předat čtenáři. Jeho postřehy z toulání se Karpaty, Finskými národními parky, Vysočinou i ze setkání s lidmi spojenými s vlky i přírodou obecně se čtou krásně a jsem moc ráda, že v knize zmínění lidé, zvířata, rostliny i poslední divoká místa stále ještě patří do tohoto světa.

Veggi
17.07.2016

Další krásná kniha z pera pana Kvasnici! Četla jsem již "Rapsodii šedých stínů" a obě knihy jsou fantastické. Ráda bych sehnala i zbylé knihy, ale je to téměř podpultové zboží :D Pokud se chcete o vlcích něco dozvědět určitě sáhněte po této knize a nebo po ostatních ze "série". Uvidíte, že pohádce O Červené karkulce už nebude věřit!