Záruční list na život

od:


KoupitKoupit eknihu

Jedenatřicetiletá Jarka má starostí plnou hlavu a partnerský vztah se jí do života rozhodně nevejde. Ostatně, jednou už se málem vdávala, a jak to dopadlo? Škoda mluvit! Telefonáty muže, kterého náhodně potkala na ulici, jí vstoupí do života zcela nečekaně. Zrodí se mezi nimi kamarádství, neboť spolehlivá anonymita vzájemných hovorů je oba zláká k nebývalé otevřenosti. Nakonec, proč se nesvěřit někomu, koho můžeme ze života lehce vymazat tím, že přestaneme přijímat jeho hovory? Jenže co se stane poté, co jeden z nich náhodně zjistí totožnost toho druhého?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23749/zarucni-list-na-zivot-23749.jpg 4.138
Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Petra (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Přidat komentář
meduzka123
24. září

Krásná oddechovka.

Veggi
16. května

Čteno v rámci "Výzvy". Není to můj šálek kávy. Romantika kam se podíváš a samé šťastné konce.

Aknel26
07. května

Typická knížka paní Kubátové - hezký, uhlazený styl psaní, bystré konverzace, příběh, který se neomezuje jen na líčení vztahu dvou osob, ale má i nějaké vedlejší linie a zápletky (doufám, že v některé z knížek najdu zmínku o Vítkovi a Daně), hrdinka, která se podle mě iracionálně brání novému vztahu, a pan Božský, který oddaně čeká, až se milá Jarka rozhodne.
Upřímně řečeno Jarku prostě nechápu - a tady si dovolím se trochu rozhořčit nad jednou konkrétní pasáží z knihy, takže VARUJI PŘED MOŽNÝM SPOILEREM:
Jaké dilema to Jarka řeší? Proč se jí možnost Viktora odmítnout jeví jako jediná rozumná? Viktor je mladý, pohledný, zdravý, zabezpečený, inteligentní, bez závazků a především o Jarku opravdu stojí, což dává jasně najevo. Proč tedy Jarka vyšiluje, že "bude-li se s Viktorem scházet dál, skončí to láskou jako trám přinejmenším z její strany a intimním sblížením. Tedy tím vším, co do svého života nechtěla za žádnou cenu vpustit." A proč ne, proboha? Každá normální současná žena by na Jarčině místě výskala radostí.
U mého hodnocení autorčiny nejnovější knížky jsem psala, že jsem si na tento typ hrdinky zvykla... Ne, nezvykla. A moc ráda bych si jednou přečetla od paní Kubátové něco jiného, nového, psaného podle jiné šablony.

alnahu
07. února

Životní příběh Jarky ,která zrovna neměla lehký život,vychovávala jí babička a děda,když ji rodiče v jejích 10 letech nechali v čechách a emigrovali do Ameriky , nakonec ji opustila i sestra Eva , která odejde za rodiči.Opustí ji též přítel se kterým si plánovala budoucnost, zůstane sama a brání se novému vztahu ,který se ji naskytne díky anonymním telefoním hovorům.Příjemné oddechové čtení.

kika 13
04. února

Za mě fajnové poklidné čtení.

jitvav
23.10.2017

Příjemná, pohodová kniha, jako ostatně všechny od této autorky. Hlavní hrdinka zažila v dětství trauma, kdy ji těžce nemocnou rodiče opustili a emigrovali do USA. V té době velmi citově přilnula k babičce a dědečkovi, kteří ji vychovali a později, kdy již měla možnost odjet za rodiči, odmítla je opustit. Těžko také pochopit situaci, kdy po rozchodu s přítelem zůstává stále sama a přestože se jí nabízí nový vztah, urputně se mu brání.

cori
17.09.2017

Nenáročná oddechovka z dob přelomu tisíciletí, kdy se hromadně rozšiřovaly mobily a vznikaly týmy ajťáků. Hrdinka Jarka se musí vyrovnat s rodinným traumatem, kdy ji rodiče nechali v ČSSR a sami se starší sestrou emigrovali do USA.
Telefonáty mezi Jarkou (Lasičkou) a Viktorem (Mefistem) mi přišly moc šroubované. Ještě, že je Brno tak malé.

Romžiry
10.07.2017

Mám ráda všechny autorky knihy. Příjemné čtení z domácího prostředí.

EvikU.
09.04.2017

Kniha je hezká a to moc. Četla se jedním dechem. Příjemně strávené odpoledne.

1v8na
08.08.2014

kniha mě naprosto zaujala a vtáhla mě do děje. Velmi romantické