Stavitelka pyramid

Stavitelka pyramid https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35121/bmid_stavitelka-pyramid-uk8-35121.jpg 4 49 13

Malá Nofret se ve věku čtyř let vydá se svým otcem Kamosem, chudým rolníkem od Nilu, do hlavního města Memfidy. Kamose si tam chce vybudovat novou existenci a stát se dělníkem na stavbě faraonových pyramid. Písař Aperire záhy pozná Nofretino nadání a dosadí ji na staveniště jako písařku. Také vedoucí stavby Api využívá kreslířských a matematických schopností dítěte. Když posléze faraon jmenuje vedoucím stavby Kamose, otec a dcera nesou zodpovědnost za stavbu pyramidy. Avšak ve věku dvanácti let se Nofret proti vůli svého otce začne připravovat na úlohu kněžky ve škole při memfidském chrámu. Záhy si ale uvědomí, že náboženská dogmata ji velmi svazují, a rozhodne se jít vlastní cestou a vystudovat architekturu. Její zvídavé, otevřené a přímé vystupování způsobí, že si jí všimne i faraon Snofru. I jeho syn Rahotep usiluje o přízeň krásné a nezávislé mladé ženy. Stavba první pyramidy v egyptských dějinách se stává pro Nofret bojem s časem, zatímco faraon Snofru musí bojovat proti vlastní rodině, která ho chce svrhnout. Zdá se, že sloupy jeho moci se rozpadají, ale Nofretina láska je věčná...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Baumeisterin , 2005

gabriela8704
21.01.2024 5 z 5

I při rozhodnutí mít svůj život pevně v rukou, nastanou v životě i nenadálé události. Něco máme dané osudem a změnit to prostě nejde. Přesto si o svém životě rozhodujeme, co nejvíce sami.

Kerberos
17.06.2023 4 z 5

Historický příběh ze starověkého Egypta.Pro mě dost pohádka s množstvím postav,vztahy velmi propletené.Hlavní hrdinka je taková popelka co se vypracuje v stavitelku pyramid,manželku syna faraona.

85098211
10.12.2022 4 z 5

Na můj vkus trochu moc rozvláčné, ale jinak hodně zajímavý a rozvětvený příběh ze starého Egypta, který mne vždycky fascinoval. A život Nofret, který autorka ve své knize popsala, byl stejně poutavý a neotřelý. Také jsem tuto zemi již dvakrát navštívila - a pevně doufám, že to nebylo naposledy ;-).

m_martina
11.06.2022 4 z 5

Knihy ze starého Egypta čtu ráda, i když tato je trochu moc zdlouhavá. Příběh je ale jinak dost zajímavý, proto ubírám pouze jednu hvězdu.

bekule
31.08.2021 5 z 5

4,7
Moc pěkný místy možná až moc rozvláčný příběh z mého oblíbeného období.Na rozdíl od přeceňované Řeky bohů zde se jedná většinou o doložené historické postavy, i když některé v trošku jiném postavení nebo i období než jim přísluší. Zajímavý náhled na zkušenosti se stavbou prvních pyramid.

Veggi
20.06.2019 3 z 5

Doufala jsem v příběh podobný Sinuethovi a ona je to egyptská Rosaunda Pilcher skřížená s MagGyvrem.

Bobina74
06.10.2018 4 z 5

Tak tohle klidně ano. Spousta historie z Egypta a k tomu příběh Nofret, dívky poněkud lehkých mravů, ale v té době se není čemu divit. Vybírat si zrovna úplně nemohly. Kniha je velmi čtivá, stále se něco děje, ke konci knihy už máte pocit, že až příliš.
P.s.: Čte se dlouho, ale rychle...;-)

Saris_Pysi
07.06.2018 5 z 5

- Skvěle zasazeno do doby Starověkého Egypta
- čtivě napsáno, hltala jsem to od začátku do konce :)

takana
26.05.2017 5 z 5

Moc hezká a čtivá knížka. Doporučuji

ivakola
09.04.2015 5 z 5

Moc pěkná kniha. Hezký příběh o dívce, která se vypracovala od malé holčičky po uznávanou stavitelku. Ještě navíc zasazeno do mého oblíbeného Egypta a do doby faraonů. Velká spokojenost.

jindrusa
06.08.2014 5 z 5

Výborná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

zuza.floderova
11.02.2014 5 z 5

Geniálně napsaná kniha, už jsem ji četla tolikrát, že už ani nevím kolikrát. :D

lenkaknel
10.10.2013 5 z 5

Fantastická knížka plná zajímavých informací a podrobností, ale také plná tajemství obklopujících hlavní hrdinku, přičemž to největší je překvapením i pro ni samotnou... =)
Jednoznačně doporučuji!!!

ženy pyramidy faraoni starověký Egypt