Stavitelka pyramid

Malá Nofret se ve věku čtyř let vydá se svým otcem Kamosem, chudým rolníkem od Nilu, do hlavního města Memfidy. Kamose si tam chce vybudovat novou existenci a stát se dělníkem na stavbě faraonových pyramid. Písař Aperire záhy pozná Nofretino nadání a dosadí ji na staveniště jako písařku. Také vedoucí stavby Api využívá kreslířských a matematických schopností dítěte. Když posléze faraon jmenuje vedoucím stavby Kamose, otec a dcera nesou zodpovědnost za stavbu pyramidy. Avšak ve věku dvanácti let se Nofret proti vůli svého otce začne připravovat na úlohu kněžky ve škole při memfidském chrámu. Záhy si ale uvědomí, že náboženská dogmata ji velmi svazují, a rozhodne se jít vlastní cestou a vystudovat architekturu. Její zvídavé, otevřené a přímé vystupování způsobí, že si jí všimne i faraon Snofru. I jeho syn Rahotep usiluje o přízeň krásné a nezávislé mladé ženy. Stavba první pyramidy v egyptských dějinách se stává pro Nofret bojem s časem, zatímco faraon Snofru musí bojovat proti vlastní rodině, která ho chce svrhnout. Zdá se, že sloupy jeho moci se rozpadají, ale Nofretina láska je věčná......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35121/big_stavitelka-pyramid-uk8-35121.jpg 4.241
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Die Baumeisterin, 2005

Kniha Stavitelka pyramid

bekule

4,7
Moc pěkný místy možná až moc rozvláčný příběh z mého oblíbeného období.Na rozdíl od přeceňované Řeky bohů zde se jedná většinou o doložené historické postavy, i když některé v trošku jiném postavení nebo i období než jim přísluší. Zajímavý náhled na zkušenosti se stavbou prvních pyramid.

Veggi
20.06.2019

Doufala jsem v příběh podobný Sinuethovi a ona je to egyptská Rosaunda Pilcher skřížená s MagGyvrem.

Bobina74
06.10.2018

Tak tohle klidně ano. Spousta historie z Egypta a k tomu příběh Nofret, dívky poněkud lehkých mravů, ale v té době se není čemu divit. Vybírat si zrovna úplně nemohly. Kniha je velmi čtivá, stále se něco děje, ke konci knihy už máte pocit, že až příliš.
P.s.: Čte se dlouho, ale rychle...;-)

Saris_Pysi
07.06.2018

- Skvěle zasazeno do doby Starověkého Egypta
- čtivě napsáno, hltala jsem to od začátku do konce :)

17.09.2017

Na můj vkus trochu moc rozvláčné, ale jinak hodně zajímavý a rozvětvený příběh ze starého Egypta, který mne vždycky fascinoval.

takana
26.05.2017

Moc hezká a čtivá knížka. Doporučuji

ivakola
09.04.2015

Moc pěkná kniha. Hezký příběh o dívce, která se vypracovala od malé holčičky po uznávanou stavitelku. Ještě navíc zasazeno do mého oblíbeného Egypta a do doby faraonů. Velká spokojenost.

jindrusa
06.08.2014

Výborná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout.