Můj život s Egyptem

Kniha o dobrodružství, které se skrývá pod slovem egyptologie a je spojeno s objevy, jimiž naši archeologové jedinečným způsobem obohatili poznání starého Egypta. Je a zároveň tak trochu není o Miroslavu Vernerovi (1941), legendě české a světové archeologie. Bez jeho odborných znalostí, které se rozbíhají do mnoha oborů, ale také osobní odvahy, vytrvalosti a schopnosti vyjednávat by dnes česká egyptologie byla už dávno minulostí. Právě on byl totiž Univerzitě Karlově několik let jediným nositelem oboru, který byl určen ke zrušení. Přesto se mu podařilo vybudovat ústav s vynikající mezinárodní pověstí a v Egyptě získat archeologickou koncesi, která patří mezi nejvýznamnější....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/81_/81216/miroslav-verner-muj-zivot-s-egyptem-81216.jpg 4.49
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Eminent

Kniha Můj život s Egyptem

Honey19
04.03.2014

Velice zajímavá kniha o počátcích české egyptologie, vykopávkách českých egyptologů a hlavně o p. Vernerovi.

cathyblack
04.07.2012

Kniha je naprosto úžasným kukátkem do dějin české egyptologie. Člověk při čtení knížky necítí, že z něj autor dělá tupce. Někdy ten pocit u těchto druhů knížek mívám. Miroslav Verner si určitě zaslouží stát na piedestálu mého pomyslného žebříčků Čechů, kteří jsou mi vzorem!

archeologie archeologové

Autoři knihy