Můj život s Egyptem

Můj život s Egyptem https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81216/miroslav-verner-muj-zivot-s-egyptem-81216.jpg 5 14 4

Kniha o dobrodružství, které se skrývá pod slovem egyptologie a je spojeno s objevy, jimiž naši archeologové jedinečným způsobem obohatili poznání starého Egypta. Je a zároveň tak trochu není o Miroslavu Vernerovi (1941), legendě české a světové archeologie. Bez jeho odborných znalostí, které se rozbíhají do mnoha oborů, ale také osobní odvahy, vytrvalosti a schopnosti vyjednávat by dnes česká egyptologie byla už dávno minulostí. Právě on byl totiž Univerzitě Karlově několik let jediným nositelem oboru, který byl určen ke zrušení. Přesto se mu podařilo vybudovat ústav s vynikající mezinárodní pověstí a v Egyptě získat archeologickou koncesi, která patří mezi nejvýznamnější.... celý text

denisa7430
19.08.2020 5 z 5

Koho zajímá česká egyptologie, přijde si rozhodně na své! Nádherně sepsaná kniha.

Veggi
04.07.2020 5 z 5

Báječná kniha, která Vás provede českou egyptologií.

Honey19
04.03.2014 4 z 5

Velice zajímavá kniha o počátcích české egyptologie, vykopávkách českých egyptologů a hlavně o p. Vernerovi.

cathyblack
04.07.2012 5 z 5

Kniha je naprosto úžasným kukátkem do dějin české egyptologie. Člověk při čtení knížky necítí, že z něj autor dělá tupce. Někdy ten pocit u těchto druhů knížek mívám. Miroslav Verner si určitě zaslouží stát na piedestálu mého pomyslného žebříčků Čechů, kteří jsou mi vzorem!

archeologie archeologové

Autoři knihy