Veggi Veggi komentáře u knih

Jak krtek uzdravil myšku Jak krtek uzdravil myšku Hana Doskočilová

Za mě o hodně povedenější než příběh s autíčkem! Pěkně napsáno, méně textu, muj 2letý syn knihu zbožňuje a rád si jí přečte i starší. Krásné ilustrace.

02.03.2024 5 z 5

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

O knížce jsem se dozvěděla od syna, který o ní mluvil, protože jí četly ve školce. Byl z ní nadšený, takže mu hned první dva díly nadělil Ježíšek. Moc rádi o pavoučkovi Čendovi čteme a jsme zvědaví jak to s ním bude dál!

12.01.2024 5 z 5

Žít lehce Žít lehce Lucie Sedlářová

Pro mě velmi krásná kniha. Líbí se mi průřez osobností, které v ní vystupují od ryze praktických lidí až po ezo.
Po přečtení dostanete chuť sehnal si bydlení na samotě nebo alespoň si půjčit obytny vůz :)

30.03.2022 5 z 5

Zmizelá Šumava 2 Zmizelá Šumava 2 Emil Kintzl

Byla jsem moc hodná! Od Ježíška jsem dostala hned všechny tři díly. První jsem přečetla během chvilky, ale na tenhle jsem si dala více času.
Příběhy opět velmi zajímavé a fotografie báječné. Opět fantastická kniha!

10.02.2022 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Kniha psaná lehkou formou, kterou pochopí i dítě školou povinné. Propojení 3 světu (japonského, kanadského a československého) dělá z této knihy netradiční pohled a holocaust. Přečteno během hodiny.

07.05.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Přečteno v rámci výzvy. Žít u lesa a živit se sběrem hub by bylo super povolání!
Tedy aspoň pro mě. Proto mi popisy hub a houbaření vůbec nevadily, ba naopak! Nevím, jak to má autorka s houbarením, zda jsou to její znalosti a nebo si to nastudovala, ale zajímalo by mě, zda kačenky rostou na Šumavě? Vždy jsem si myslela, že Šumava je na ně moc "kyselá" ... Trochu mě zklamal její negativní postoj k drevokaznym houbám, vždyt jsou tak užitečné: )
I přesto, že příběh je poutavý a kniha velmi čtivá, nevědela jsem zda dat 3 nebo 4 *. Vždy jsem vlastně tušila, jak to bude pokračovat.
Lidska duše je křehka a i když "neexistuje", tak jeji zranění bolí nejvíc na světě.

02.04.2020 4 z 5

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

Syn 21 m je z knížky nadšený. Každý den čteme několikrát! Jen si tak říkám, jestli jsou opravdu Petr a Pavel takovy kamarádi, kdyz Petr Pavla hledal, ale nevypadá to, že by Pavel hledal Petra : D

26.03.2020 5 z 5

Luštěninová kuchařka Luštěninová kuchařka Petr Klíma

Za mě je to pecka! Nesouhlasím s tím, že jsou těžko dostupné suroviny. Ano v Jednotě asi všechno neseženete, ale v běžných supermarketech ano. Už jsem uvařila mraky receptů z knihy a je to mooooc dobré. Uvítala bych více hlavních jídel a méně polévek. Skvěla inspirace i pro masožravce, ti si mohou sojanézu nahradit majolkou či jogurtem.

22.01.2020 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Já mám s poezií problém : ) ač jsem Máj četla několikrát, je pro mě problém porozumět celému textu a stejně si musím přečíst rozbor díla, abych si ujasnila, zda opravdu chápu základní zápletku. Některé verše jsou opravdu krásné a pohladí, jiné studí jako led. Nicméně zastávám názor, že většina povinné literatury, včetně např. Babičky, nepatří na ZŠ, spíše na SŠ a ani tam to většina studentů nepochopí a hlavně neocení.

21.08.2019 3 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Kniha je absolutní pecka! Koupili jsme s manželem a rádi v ní listujeme, i když je spíše pro děti : )

12.03.2018 5 z 5

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Jeden z nejsilnějších příběhu, které jsem kdy četla. Mělo by být součástí povinné četby. Čteno v rámci "Výzvy" a díky za to!

19.11.2017 5 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Čteno několikrát, hodnoceno poprvé : ) Pan Clark nám podává sci-fi ve své krásné a čisté podobě. Není to klasická vesmírná "vyvražďovačka" jak bývá u sci-fi běžným námětem. Každopádně dávám 4 hvězdy za to, že ženy jsou zde pouze "pěkným doplňkem" v podobě asistentek a stevardek : ) Oč příjemnější je počteníčko dalších knih v sérii, kde už mají ženy i vyšší funkce : )

26.09.2017 4 z 5

Vlažní a váhaví: Kapitoly o ekologickém luxusu Vlažní a váhaví: Kapitoly o ekologickém luxusu Hana Librová

Kniha vás nutí zamyslet se nad každodenním životem a jeho důsledky, často spíše vyvolá zmatení a nové otázky než odpovědi, což může být v některých situacích depresivní, ale asi je dobře, že nutí člověka přemýšlet o jeho dopadu na životní prostředí a okolí.

14.08.2017 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Já se u čtení prostě bavím! Je to oddychová literatura, žádná Nobelova cena z toho nikdy nevzejde, ale mě se to prostě líbí. Nemůžu se od čtení odtrhnout a i přesto, že se děj nerozšířil o nové postavy či nenastali vdavky, jak tady jiní čtenáři hudrují, mě to nevadí : ) Jedinou stížnost bych měla na délku knihy nebo spíš na její krátkost.

03.05.2017 4 z 5

Jak být ženou Jak být ženou Caitlin Moran

Ke knize jsem se dostala jen kvůli Čtenářské výzvě, protože jsem prostě nemohla najít knihu, která by začínala na písemno "j", kterou jsem nečetla a která by mě zaujala, a tak padla volba na tuto. Kniha se čte skoro sama, ne všechny vtipy sice padnou na úrodnou půdu, protože se tam často hovoří o britských celebritách, které člověk nezná, ale postřehy Caitlin z dospívání a života žen jsou poměrně trefné. Škoda jen, že ženy tráví tolik času nad tím jak vypadají, zda mají super drahou kabelku, zda jsou oblečené v souladu se současným trendem a kdo si co o nich myslí. Kdybychom se od toho odprostily, o kolik více času bychom měly! Díky bohu, že mě "ženské magazíny" plné předražených kousků oblečení, kosmetiky a zaručených rad jak být šťastná přestaly bavit ještě před 20. narozeninami :D

26.11.2016 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Neskutečně čtivá kniha, od které se nedá odtrhnout. Spojení Rhyma a Amélie je nečekané, ale funkční : ) Čteno v rámci Výzvy - zfilmovaná kniha. Po přečtení jsem si pustila i film. Ach jo .... proč to musí měnit, téměř každičky detail, no to je ale asi u filmu běžné : (

18.04.2016 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tuto knihu jsem zhltla během pár zimních dní a přiznávám se, že jsem děkovala přírodě, že zima je bez sněhu, protože jinak bych asi zničila každého sněhuláka, kterého bych potkala :D

28.06.2015 4 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Knihu jsem přečetla již před mnoha lety a dokonce jsem viděla i seriál, který byl natočen britskou BBC v 70.letech (mimochodem velice povedený).
Kniha mě úplně pohltila a přečetla jsem jí během pár dní. Příběh je krásně propracovaný a splňuje všechny mé podmínky na zajímavou knihu. Děkuji prozřetelnosti autora za umístění rodinného stromu, protože mi ze začátku dělalo velký problém se orientovat v jednotlivých postavách.

15.03.2015 5 z 5

4. Dobrodružství pavouka Čendy 4. Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Povedlo se! Přečetli jsme i 4. díl! Za mě nejslabší ze všech, ale stále krásný a zajímavý. Obě děti (3 a 5 let) mají pavouka Čendu rádi a chtějí ho číst stále dokola. No a asi nikoho nepřekvapuje, že naši pavouci co máme v domě jsou všichni Čendové a Jany a v žádném případě, že nezabíjí : )

26.02.2024 5 z 5

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Po knize jsem sáhla čistě kvůli čtenářské výzvě. Každou výzvu si vybírám i knihy, které bych běžně neotevřela a někdy se dočkám i milého překvapení. Tady je to čistě 50 na 50.
Kniha je velice otevřená a autor se nebojí na sebe i řadu věcí "napráskat".
Je to taková jednohubka, nejlépe k moři na lehátko :)

01.10.2023 3 z 5