Jak krtek uzdravil myšku

Jak krtek uzdravil myšku https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43350/bmid_jak-krtek-uzdravil-mysku-121-43350.jpg 5 137 31

Další z příběhů oblíbeného Krtka a jeho kamarádů. Myška je nemocná a Krtek podnikne dlouhou a dobrodružnou výpravu za hledáním zázračného léku pro svou kamarádku. Jak už to v pohádkách bývá, nakonec všechno dobře dopadne.

Veggi
02.03.2024 5 z 5

Za mě o hodně povedenější než příběh s autíčkem! Pěkně napsáno, méně textu, muj 2letý syn knihu zbožňuje a rád si jí přečte i starší. Krásné ilustrace.

Naďa2411
14.11.2023 5 z 5

Tato povídka nás milí čtenáři provede skoro přes celý svět. Krteček hledá lék pro nemocnou myšku. Díky zvířátkům se dostáváme do Holandska, Afriky, Austrálie, na Severní pól, přes Ameriku zpět do Evropy. Rádkyně Sova totiž poradila Krtečkovi, aby hledal bylinku: Matricaria chamomilla. Víte, jak jí říkáme u nás?
Přečtěte si další krásnou povídku nebo jako mně napověděla akniha. Krásné vzpomínky z dětství.

potesenicist
28.08.2023 5 z 5

Tuhle máme rády, krásné sdělení, že doma je nejlépe.

Vera Silent
10.07.2023 4 z 5

Hezké ilustrace a příběh také není špatný, ale jak už psali jini: je to málo textu na moc obrazového materiálu. Zatím jsem pokaždé musela domýšlet, aby vyprávění drželo krok s obrázky. Také těch 88 stran je fakt už moc. Rodič se ulistuje k spánku dřív než usne dítě. Určitě bych ocenila rozdělení příběhu na části s nějakým epizodnim koncem. Takže kdepak, na krtkovi modré kalhotky to nemá.

sheldon8410
09.04.2023 4 z 5

Když jsme to s dcerou četly poprvé, přišel mi text až moc stručný, víc obrázků než textu a docela mi to vadilo. Ale pak jsem za nějakou dobu viděla tuto pohádku v televizi a nakonec jsem byla ráda, že kniha je oproti filmu stručnější a Krtek v ní není takový lump, který například schválně provokuje lva, zlobí slona apod.
V knížce naštěstí Krtek zůstal dobrákem, jako si ho pamatuju ze svého dětství z ostatních knížek.

Péťa Z.
12.01.2023 4 z 5

Některá slova bych zaměnila za jiná, dětem srozumitelnější. Ale jinak text svižně ubíhá. Knížka je postavena především na ilustracích, proto se musí líbit snad každému. :⁠-⁠)

LunaL.
18.11.2022 5 z 5

Jedna z nejhezčích knížek o krtečkovi! :)

Briv
05.10.2022 5 z 5

* Náš tříletý syn Krtečka miluje, tak jsme spolu přečetli další knížku o něm. Vzhledem k tomu, jak má rád i přírodu a květiny, tak heřmánek jej velmi zaujal a taky jsme jej spolu hledali, naštěstí bylo léto, tak rostl :).
Prostě Krteček - fakt je to machr, vždyť byl i ve vesmíru, bylo jasné, že se mu podaří najít i heřmánek :). Oba jsme mu drželi palce a četli jsme si to stále dokola. V tomto případě nejde jinak, než dát 5 *.

Hakate
28.08.2022 5 z 5

Další z mnoha dobrodružství krtečka, další skvělá knížka.

MaxíkD.
28.06.2022 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů i v knižní podobě nezklamal.

Hermiona419
22.05.2022 5 z 5

Krteček je fajn.

Iris30
02.03.2022 5 z 5

Krtečka jsem četla staršímu synovi asi 200x je to srdeční záležitost, ten prostě k dětství patří, a teď po 15 letech ho opět vytahuji z šuplíku, a opět se ponoříme do dětského světa plného fantazie a nádherných ilustrací, tentokrát s mladším synem.
Už se moc těším, krásně se to čte a ještě krásněji se u toho usíná.

mataaskorice
21.10.2021 5 z 5

Klasický, všeobecně známý příběh o Krtečkovi. Málo textu, hromada ilustrací, prima počtení pro mrňouse před usnutím. S nějakým tím čtyřleťákem jde knížka spojit s prohlédnutím atlasu nebo globusu nebo ještě lépe dětského atlasu se zvířaty světa. Ať děti vidí, kde že to ten Krtek ten zatrolený heřmánek naháněl.

Páájinka
16.04.2021 5 z 5

Moje nejmladší dcera miluje Krtečka a já s ní. Čteme pořád dokola.

iveta0549
05.01.2021 5 z 5

Moje dcera miluje krtečka. To má po mě. Přečetli jsme si knížku před spaním a zároveň jsem si splnila jednu čtenářskou výzvu.

janina66
14.12.2020 5 z 5

Výborná nadčasová miniknížečka pro děti z celého světa. Četly mé dcery a nyní jsem jí koupila malému synovci pod stromeček.

JessieEx
15.06.2020 4 z 5

Krásná knížka, syn ji samozřejmě úplně miluje. Přečetli jsme za jeden večer. Mně ale moc nesedl styl vyprávění. Sice zaručeně rozvíjí dětskou fantazii, ale zároveň si myslím, že dítě kolem tří let si ještě hodně z toho nedomyslí...
Nicméně ilustracím nelze nic vytknout :)

martinkaLLL
19.02.2020 5 z 5

Oblíbená pohádka o krtečkovi jak syna, tak tatínka a i moje. Takže čtení si vždy užíváme všichni a ilustrace jsou prostě super.

Ivanka83
12.02.2020 5 z 5

Další z mnoha krásných příběhů našeho milovaného Krtečka s úchvatnými ilustracemi.

ladyfromskye
10.11.2019 5 z 5

Tohle je pro mě ten správný Krteček - spousta přírody, síla přátelství, trochu poučení... Dost možná můj nejoblíbenější příběh o krtkovi :-)