veamertl veamertl komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Celkem zklamání. Pro mě hůř stravitelné, jazyk jakýsi košatý, zápletka nic moc, do děje mě to přílis nevtáhlo a těch řečí kolem..Skoro jsem nevěřila, že to psal chlap, protože toho okecávání, citové lability a pojď Mio, pojď.., bylo fakt moc.Miin neuspokojivý osobní život a hlavně jeho neustálé předkládání, mě štvalo, dost.

10.09.2018 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Rozečetla jsem ho těsně po dočtení zbylých dvou dílů a z počátku měla pocit, že jsem asi přeRowlingovaná..Pro mě má rozpoznatelný rukopis a přišlo mi to nějak na jedno brdo..Taky mi možná rozjezd přišel zdlouhavější, nějak jsem se plynule nezačetla. Střihla jsem to třemi jinými autory a už zase měla na paní Galbraith chuť:) Opět mi to přišlo velice dobré, čtivé, oceňuji jinou atmosféru než u severských autorů, dvojice vyšetřovatelů je mi sympatická, stejně tak upršený Londýn:) Další oddychovka, která asi nezmění běh světa, ale já se teď, s počínající mateřskou demencí, díky nim udržuji aspoň jakž takž ve čtecí formě:) Jediné, co bych zvážila je, některé pasáže zkrátit. Ono se to jako dobře čte, to ne že by se tím člověk prokousával, ale mám pocit, že paní R. prostě zbytečně natahuje. Pro mě to do dokonalosti dovedla v Harrym 5. Tam bych byla škrtla s klidem snad 200 stran, tady určitě míň, ale nic by se nestalo:)

29.05.2019 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Odkládala jsem Nesboho dlouho. Nemám moc ráda tyhle velké bubliny. I když tahle podezřele dlouho ne a ne prasknout:) Vybrala jsem si podle referencí jednu z nejlépe hodnocených knih a bylo to..opravdu dobré. Třeba u Galbraitha vlastně ani netoužím dobrat se konce, výsledek kdo že to byl, mě zas až tak netrápí. Užívám si cestu ke zjištění, takovým hravým, lehkým způsobem si spolu s knihou kráčíme. Tady jsem to místy setsakra hnala a chtěla vědět, kdo, co, proč a jak. A že se na to dalo přijít, mě těší, protože Vraždy v Midsomeru, kde ať koukáte, jak koukáte, vraha nemáte šanci odhalit, mě občas trošku štvou:) I když mě párkrát napadlo, co by tomu řekli u nás na soudním, nebo na 1. oddělení, nikde na knize naštěstí není pečeť a v ní " je to sice málo, málo..maloučko, ale PŘESTO PODLE SKUTEČNÝCH UDÁLOSTÍ", takže v pohodě. Příběh je dobře vystavěn, čtivý, odsýpající, inteligentní, s atmosférou..Zkrátka tohle jo, Jo!:) Sněhuláka si snad ještě někdy postavím, stejně tak jako snad sfouknu další Harryho bublinu a pak možná další..:)

30.10.2018 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Kultovní jsou pro mě zcela jistě jiné věci.. Na to, jaká reklama tomu předcházela, čekala jsem upřímně víc. Ale rozhodně to není zlé, ba naopak. Zvraty mě bavily a často jsem je nečekala. Rozuzlení netradiční. Příběh mě do sebe vtáhl. Ale fenoménem je pro mě Středozem..:-*

10.09.2018 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Jsem nadšená! Četla se mi báječně, většinou mezi drncáním kočárku, pak se na to uspávání jeden i těšil:) Nejsem náročný čtenář a tohle mi přesně sedlo. Jednoduchý jazyk, spád, snadná čitelnost, přehlednost..Těším se na další!:)

10.09.2018 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Četla jsem už dávno, je to Harry, k tomu asi netřeba říkat víc. Jakože když ji miluješ, není co řešit:) Ale tady si pamatuju, že jedno jsem přeci jen řešila, je to dloooouhé. Čte se to dobře, pan Galbraith prostě umí:) Ale některé pasáže byly podle mě zbytečné, kdyby se vynechaly, nestalo by se lautr nic. No ale stejně, když ten jejich zpropadenej červenej vlak zase skončil u mudlů na nádraží a já dočetla poslední řádky, cítila jsem se chvíli, jako by mi někdo vzal nejlepšího kámoše:)

29.06.2019 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

První, co mě u ní napadá je, že byla dělána na efekt. Nějak za tím prostě necítím srdce. Za mě klouže po povrchu, obrysy postav/ míst/ pohnutek/ emocí..vykresleny hrubě, žádné detaily, které by způsobily, že ve mně někdo/něco probudí hlubší cit. A zdá se mi, že se tohle "jádro pudla" někdo rozhodl nahradit "kečupem"..Taky nevím, jestli jsou k něčemu ty megalomanské reklamy, "brutální, šokující, jen pro silné povahy". Už několikrát jsem se "namlsala" upoutávkami předem a pak byla zklamaná, protože to nebylo Woooooow!! Rodina, která si přečetla, že půjde o něco tak strašlivého, že Jack rozparovač by se strachy schoval v koutě, se zapřísahala, že mi ji ne a ne koupit, pak už nikdy nebudu v klidu spát. Mno, pracovala jsem jako dětský psychiatr v léčebně, dokud se tomu smělo říkat tak politicky nekorektně a když jsem po nocích chodila chodbami, mohly by vyprávět příběhy, ze kterých by i těm nejotrlejším bylo blivno.. Takže po Vraní dívce spím celkem obstojně. A napadá mě ještě jeden příměr, tak jako u nehody, kdo křičí nejmíň, je nejvíc zraněn. Taky mě většinou nejvíc zasáhnou díla, která nemají brutální reklamu, že jsou brutálně brutální. A ano, brutální věci se dějí celkem běžně a nám nezbývá než doufat, že se budou dít vždycky o hodinu/ 100 kilometrů.. dál.

21.09.2018 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Nalákaly mne reference, ale přišlo zklamání. Kniha se četla dobře, snadno, nemá žádný zapeklitý jazyk ani těžký sloh. Ale byla pro mě předvídatelná, dokonce rozuzlení jsem předem rozlouskla a to nejsem bůhví jaký detektiv:) Asi se ten motiv už objevil v některé z Kriminálek odkudkoliv, na které občas pro oddych tupě zírám:) Samotný konec překvapil, ale celkovou kvalitu neovlivnil.

10.09.2018 3 z 5

Dokonalá chuť Dokonalá chuť Natalie Young

Je zajímavé, jak mohou být zavádějící popisky na knize, zdá se, že papír občas snese vše..Natož obálka, aby prodala. Je mi líto, ale mně to nepřišlo ani strhující, ani skvěle propracované, do duše hlavní hrdinky jsem nijak zvlášť nepronikla. Nebo možná ano a nenašla jsem tam nic tak úžasného, aby to stálo za chválu. Není to nervy drásající sonda do nefunkčního manželství, která dokáže pomoct pochopit nejeden nepochopitelný čin. A že takových vztahů na světě je..Není to ani černohumorné počtení, které by si mohlo dělat legraci na takové úrovni, aby mi připadala vtipná konzumace mužského kotníku..Chutné to nebylo, ale v tom ten problém není, ono to není ani nijak zvlášť vtipné ani dobré..Pardon! Ps.: Prosím milujme se, množme se a nejezme se!:)

11.01.2019 2 z 5

Neštovice, mor a jiné pohromy Neštovice, mor a jiné pohromy Richard Platt

Za mě top kniha, ale to bude asi tím, že mě od malička fascinovala lidská schránka a její poruchy:) Ale koupila jsem primárně (ehm, možná spíš sekundárně:), no zkrátka pro synka. Jeho nejoblíbenější jsou "pohádky" o lepře, moru nebo spalničkách:)) A když už jsem netušila, co o těch potvorách povídat, vypomohla jsem si takto:) Miluje ilustrace bacilů na jednotlivých stránkách a celkově přívětivou děsivost knihy:) Syn má necelých 5 let, takže je pro něj spousta věcí ještě obtížně srozumitelných. Věková kategorie knihy jsou zvídaví zaklaďáci, řekla bych.

27.09.2018 4 z 5

Tomáš a jeho přátelé Tomáš a jeho přátelé Wilbert Awdry

Nejsou to příběhy těch nejznámnějších mašinek, spíš nám představí další, méně známé. Ale i Tomáš a jeho parta, jsou v příbězích samozřejmě zastoupeni, neplačte děti:) Synkova oblíbená kniha, krásné obrázky, jazyk přizpůsobený dětem, v každém příběhu morální poselství, oslava užitečnosti, vzájemné pomoci, skromnosti, pracovitosti..no zkrátka přesně toho, k čemu bychom děti chtěli vést:) Občas je konec sladký tak, že mě z toho až bolí zuby, ale pro děti značka ideál:)

22.09.2018 4 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Jozova Hanule mi asi na srdeční notu zabrnkala víc..Tady je to spíš takový soubor povídek, krásných, to ne že ne! Ale Hanula se mnou zalomcovala natolik, že je těžké to zopakovat:)

21.09.2018 4 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Středozemi, má lásko, myslím, že i kdyby se v tobě odehrávaly obskurnosti typu, že pan Hradoprdeláček, třeba napíše svoje paměti, stejně to budu číst. Dáš všemu úplně jiný rozměr. A navíc budu tajně doufat, že se Drak Šmak pochlapí a ukousne mu hlavu:) A na trůn u nás usedne třeba Bilbo, on tam stejně, zdá se, může být kdokoliv, takže když tam může sedět věčně podnapilý, chorobami sužovaný objímač stromů, proč ne hobit, koneckonců:)

19.09.2018 5 z 5

České smoothie - Kuchařka s duší České smoothie - Kuchařka s duší Kateřina Kuranova

Doporučuji! Pro mě kompaktní smothie bible a že jsem do té doby byla úplný začátečník:) Přehledné, sezonní, pestré, hravé, nenáročné na přípravu, čas, suroviny..Baví mě, smoothie i kniha:)

16.09.2018 5 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

"Není nic černějšího než některé lidské duše..", říkával náš pan profesor ze soudního lékařství. Tam tu černotu znají, byť z druhého konce než psychologové a než k jakému přičichneme tady..Oni kvůli tomu fasovali tvrdý alkohol a po tomhle čtení by to možná taky za panáka stálo..Neveselé, leč poutavě zpracované, dá-li se to u takového díla říct..

Atlas živočichů a rostlin Atlas živočichů a rostlin Frank Hecker

Perfektně zpracovaná, přehledná, vyčerpávající, běžnému smrtelníkovi, věřím, bohatě postačující:) Oceňuji kapesní formát. Chválím!

Kosí bratři Kosí bratři Ludvík Středa

Josef s Václavem a jejich vylomeniny, jsou synovi blízké:) Říká, že má rád, když je někdo podobný lumpík jako on a těší ho, že se bratři vždycky nakonec napraví a všechno dobře dopadne. Asi to bere i jako příslib pro sebe, že i kdyby omylem poškrábal tátovo auto, jednou ten tajfun přece ustane a ve světě zase bude mír a klid:)

Káťa a Škubánek zase spolu Káťa a Škubánek zase spolu Josef Lamka

Máme ji se synkem moc rádi:) Libovolný hrad je pro nás teď Kráfenštejn a občas mluvíme mimozemštinou "omi omi tam tam":) Je to chytré čtení pro děti a zábavné pro rodiče:)

Každý den nic Každý den nic Zoé Valdés

Já vám nevím, když čtu upoutávku k této knize, marně lovím v paměti, zda jsem tam aspoň něco z toho cítila.. Je to už nějaký čas, co jsem knihu četla a mám pocit, že to nic v názvu, tam není náhodou..Protože Nic zbylo po této knize i v srdci a na jazyku.. Jen vím, že se četla svižně, je útlá, taky jsem vnímala docela jiné prostředí a reálie, přeci jen Kuba a tehdy Brno k sobě nemají tak úplně blízko:)

11.01.2019 2 z 5

Objevujeme svět! Divoká zvířata Objevujeme svět! Divoká zvířata Nathalie Choux

Krásné obrázky,přiznám se,koupila jsem spíš kvůli sobě než dceři:)) Pohyblivé části jsou zábavné,výběr zvířátek dává smysl,jen nevím,jak to naše děti dělají,ale máme dvě Minipedie a u obou utrhli na první dvoustraně tahací mechanismus..

08.10.2018 4 z 5