Kosí bratři

Kosí bratři https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80184/bmid_vecernicek-kosi-bratri-CyX-80184.jpg 4 87 17

Pět krátkých humorných příběhů o kosích bratrech, které děti jistě znají z televizních večerníčků. Pro začínající čtenáře. Josef a Václav - to jsou kosí bratři, s kterými nikdy není nouze o neobvyklé zážitky a legrační příhody, neboť oba umí vyvádět různé lumpárny. Den co den tak prožívají veselá dobrodružství: v Zoo, kde jen na poslední chvíli uniknou mlsné lišce; na pouti zas nafukují balónky... A co teprve černočerný les či strašidelný čert! Ale nebojte se, vždycky všechno dobře dopadne.... celý text

Doubravka1975
Doubravka1975
05.12.2023 5 z 5

Kosí bratři, Josef a Václav, jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet a jeden bez druhého ani ránu:):)
Nechybí v naší domácí knihovničce, oblíbená moje i mých dnes už dospělých synátorů. Také takoví kosí bratři:):)

Naďa2411
Naďa2411
27.11.2023 5 z 5

Kosí bratři : Josef s modrou čepičkou a bambulí, Václav s červenou kšiltovku nejsou žádní svatouškové. Krátké, veselé pohádky určeny pro nejmenší. Nyní v aknize jsem si připomněla jejich lumpárny v zvířecím světě, které jsem dříve "hltala" ve večerníčku.

Janizoun
Janizoun
27.09.2023 5 z 5

Kosí bratři Josef a Václav jsou dva filutové, když se k nim přidá kamarád Kamil - kohout z radniční věže, je o dobrodružství i zábavu postaráno :-)
Dětem se opět tato milá knížka líbila a patří do jejich oblíbených. Další knížka, které čas neubírá na kráse.

"Žili byli dva kosí bratři.
Žádní svatouškové.
Starší Josef za osmnáct,
mladší Václav přesně bez dvou za dvacet.
A jeden bez druhého neudělal ani krok..."

Marticka79
Marticka79
02.05.2023 5 z 5

Krásná kniha o kosích bratrech Josefovi a Václavovi. U jejich neobvyklých zážitků a legračních příhod, neboť oba dva vyvádí různé lumpárny jsme se při čtení s mými chlapečky opravdu nenudili. :-) Určitě doporučuji a hodnotím ji plným počtem hvězdiček.

Kontryhelka
Kontryhelka
28.01.2023 5 z 5

Klasika, která nepotřebuje více představovat. Moc hezké vyprávění a příběhy kosích bratrů s vtipně naraženýma čepicema na hlavě. Fakt super příběhy, které nezklamou snad žádného malého čtenáře či diváka.

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
27.10.2022 4 z 5

Pěkné příběhy o dvou kosích bratřích, super čtení pro kluky, alespoň se mohou od Josefa a Václava mnohému přiučit.

opic 12
opic 12
27.08.2021 4 z 5

Také máte občas lítací sny ?
Je lepší mít lítací nebo ulítlé a nebo oboje dohromady.Ve snu je dovoleno vše.
Ve snech se dá dělat ledacos.Lumpačárny i různé kratochvíle.
A než se oddáte těm svým snům a třebas budete létat nad svým městečkem či vesničkou přečtěte si se svými vrabčáky i kosáky Josefa s Václavem a co se jim podařilo zažít a spousty věcí natropit.Ještě nesmím zapomenout na kohouta Kamila.
To se to bude spát a ulítávat k usínání.
Díky kluci a zase někdy zas.Dobrou kamarádi kosáci.

veamertl
veamertl
10.09.2018 4 z 5

Josef s Václavem a jejich vylomeniny, jsou synovi blízké:) Říká, že má rád, když je někdo podobný lumpík jako on a těší ho, že se bratři vždycky nakonec napraví a všechno dobře dopadne. Asi to bere i jako příslib pro sebe, že i kdyby omylem poškrábal tátovo auto, jednou ten tajfun přece ustane a ve světě zase bude mír a klid:)

DancerJaneBooks
DancerJaneBooks
01.03.2018 5 z 5

Moc pěkné příběhy o dvou kosech, kteří byli bratři. Josef za osmnáct a Václav bez dvou za dvacet :)

knihamouder
knihamouder
11.03.2017 4 z 5

Kosí bratři a jejich povedené lumpárny. Další knížka, která u nás "frčí". Nejoblíbenější pohádka je ta o namalovaném čertovi.

Tereza.K91
Tereza.K91
26.02.2017 3 z 5

Pěkné příbehy na dobrou noc pro dětičky.

Mruskulka
Mruskulka
24.01.2017 5 z 5

Úžasné příběhy kosích bratrů Josefa a Václava :-) Jsem ráda, že tuto knihu vlastním a mohu ji číst své dceři.

Jitka_Roškotová
Jitka_Roškotová
11.01.2017 4 z 5

Kdo by neznal Josefa a Václava... Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Tuhle hlášku si pamatuji už z dětství z Večerníčku. Jako malá jsem je znala jen z televize, knížku máme až nyní, kdy ji čtu své dceři před spaním. A jí se lumpárny kosích bratrů moc líbí, ať už létají vrtulníkem nebo zrovna staví metro...

ovpana
ovpana
10.09.2015

Moc hezká kniha pro děti

Jusťa
Jusťa
21.03.2015

Hezké příběhy

Broukodrak
Broukodrak
25.10.2014 3 z 5

Nic moc, příběhy se mi zdály trochu moc narychlo a násilně uplácané.

tyzik.cejka
tyzik.cejka
15.05.2013 4 z 5

jde to asi lepší z toho co nám autor nabídl