vavria01 vavria01 komentáře u knih

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

"Zatímco všechno ostatní může zmizet, láska je naší jedinou věčností." Více netřeba dodávat.

15.04.2017 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Zpočátku mi kniha přišla po dějové stránce ohromně zajímavá, ovšem od poloviny připomínala mix "Hunger Games" či "Konce civilizace" s červenou knihovnou. Pokud tedy někdo dříve zmíněné knihy nezná, pravděpodobně bude příjemně překvapen, většina lidí má ale pocit, že "tohle už tady bylo".

05.04.2017 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Před přečtením jsem viděla film, což mi vůbec nevadilo. Kniha je psána jedinečným způsobem, Smrt jako hlavní vypravěčka prozrazuje děj daleko dopředu, ale čtenář děj "hltá" se stejným zaujetím, jako kdyby nevěděl, co se stane. Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, která má čestné místo v mé knihovně a ráda se k ní po čase zase vrátím.

01.04.2017 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

I když se jedná o příběh z nelehké doby, pan Svěrák ho napsal jako pohlazení po duši.

01.04.2017 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Začala jsem Veronikou. Pohodová "oddychovka", která se čte příjemně a rychle.

22.03.2017 4 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

O chlup horší než "Dívka, která spadla z nebe", ale stále velmi čtivé. Tematicky se posunula do období po válce, kde Marion paradoxně zažívala větší nebezpečí, než za války, protože bojovala se skrytým nepřítelem. "Posun" v charakteru Marion jsem zaznamenala, ovšem rušivý či nevěrohodný mi nepřišel, právě naopak - pro postavu, která toho tolik zažila a prošla koncentračním táborem, by bylo nevěrohodné, kdyby zůstala stále tak mladou a naivní s černobílým viděním světa. Za mě bravo, pane Mawere!

21.03.2017 5 z 5

Následky manželství z lásky aneb 33 tváří dlouhonohé blondýny Následky manželství z lásky aneb 33 tváří dlouhonohé blondýny Karel Kopš

Jsem na rozpacích... Kniha má co říct a většinu času se i dobře čte, ovšem neskutečně mě iritovaly neustálé odbočky, komentáře zcela mimo téma textu, které rychle začaly a rychle zase vyšuměly, či dialogy s Petrem ze Sioraku. Nicméně klobouk dolů za velkou sebereflexi a docela příjemně čtivý text (i když se nejedná o příběh nijak veselý, spíš z něj mrazí). Celkovému vyznění dost pomáhá punc knížky "napsané podle skutečnosti".

21.03.2017 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Knihu od ostatních odlišuje hlavně du-forma, která v určitých chvílích téměř nutí sympatizovat s vypravěčem, aniž by to čtenář chtěl. Nicméně vcelku se jedná o průměrný thriller, která sráží hlavně zjevná snaha šokovat (sexuální scény) či přílišná explikace typu "kdyby mě ostatní viděli, asi by si mysleli, že jsem magor, ale to já nejsem". Škoda.

06.03.2017 3 z 5

MY 2 MY 2 Radka Denemarková

Nejsem cílová skupina, ovšem kniha mě zaujala. Propojení ženského a mužského světa fungovalo a jedná se o zajímavou sociologickou i psychologickou sondu do dnešních vztahů.

15.09.2015 3 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Po druhém přečtení a uležení v hlavě zvyšuji ze dvou na tři hvězdičky. Jak je zde již psáno, autorův styl je originální a ne každému sedne.

30.08.2015 3 z 5

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Kniha mi přišla poutavá, ani chvíli jsem se u ní nenudila a to i přesto, že má přes pět set stránek. Děj předvídatelný nebyl a i když nemám v oblibě horory nebo duchařské příběhy, tato kniha se mi líbila. A také zejména mě zaujalo, jak již bylo psáno v anotaci, že knihu lze chápat více způsoby.

10.08.2015 4 z 5

Historky - Na koho se nezapomíná Historky - Na koho se nezapomíná Jaroslava Moserová-Davidová

Výborně napsaná knížka. Je úžasné, jak autorka kouzelně popisuje zážitky jak se svými blízkými, tak i třeba s Milošem Formanem nebo Dickem Francisem.

10.08.2015 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Po vlně nadšených ohlasů a i anotaci na knize, která slibovala, že "budu brečet smíchy", jsem byla mírně zklamaná.

04.08.2015 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

V rámci žánru románů pro ženy jde, podle mého názoru, o velice nadprůměrnou knihu. Je čtivá, během čtení vyvolává emoce a konec není předvídatelný.

19.07.2015 4 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Za mě za pět hvězdiček. Naprosto oddechová a velice milá kniha, povídky jsou velice čtivé a pobaví, mým favoritem je poslední povídka Dvojí vidění.

13.07.2015 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Úžasná kniha. Myslím si, že po každém přečtení se v ní dá nalézt něco nového.

13.07.2015 5 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Důstojné zakončení celé série. Většina knihy mě příliš neoslovila, zato závěr naprosto parádní.

15.06.2015 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Příjemné překvapení. Samozřejmě nejde o žádné úžasné dílo s velkými myšlenkami a vtipy se po čase opakují a některé jsou laciné, ale v žánru oddychová četba mi kniha vyhovovala.

09.05.2015 4 z 5

Život za životem Život za životem Kate Atkinson

Za mě tedy spokojenost. I když musím říct, že část s První světovou válkou se četla pomaleji, po "prokousání se" zhruba do sté stránky jsem se od knihy už nemohla odtrhnout. Líbila se mi forma příběhu a zajímavý způsob vyprávění.

09.05.2015 4 z 5

Cizí dítě Cizí dítě Alan Hollinghurst

Veliké zklamání. Musela jsem se nutit, abych knihu dočetla do konce. Vadily mi zejména dlouhé pasáže "o ničem" na několik stránek a pak velice rychlé shrnutí toho, co vše se událo za dvacet let. Ocenila bych, kdyby knížka byla více zaměřena z hlediska psychologie postav a vnímání společnosti.

09.05.2015 2 z 5