VasnivaCtenarka VasnivaCtenarka komentáře u knih

Žádost o přátelství Žádost o přátelství Laura Marshall

Celou dobu jsem čekala, jak se příběh vyvrbí. Ten námět je prostě dokonalý! Autorka Laura Marshallová se snažila velmi hezky popsat hlavní postavu Luisu. Díky svému vyprávění nás zavedla detailně do jejího života a také do její minulosti. Rovněž díky tomu můžete velmi dobře pochopit její obavy a způsob přemýšlení.

Je pravdou, že kvůli velkému množství dlouhých odstavců bez přímé řeči mi tu a tam přišlo, že se děj trošku táhne. Občas jsem se přistihla, že jsem nějaký odstavec přeskočila. Nicméně když jsem už nějaký odstavec přeskočila, o to více jsem hltala rozhovory mezi postavami.

06.03.2020 3 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Pozdrav z Itálie je příjemná knížka buď na cesty nebo jen tak, když si chcete navodit chvíle pohody a odpočinku. Je to nenáročná kniha s poměrně hezkým příběhem. Hlavní hrdinové mi přišli poměrně dobře propracovaní, Roberta jsem nesnášela už od začátku :) První polovina knihy mi přišla trošku líná a krapet se vlekla, ale druhá půlka se mi už líbila více. Není to kniha, kterou bych musela mít v knihovničce a vracet se k ní, ale na odreagování a odpočinek - proč ne? :) Kniha patří do edice Srdcovky a myslím, že si klidně ještě pár dalších knih z této edice přečtu.

27.12.2019 3 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Je mi líto, ale téhle knížce musím dát pouze dvě hvězdičky. Nejdříve klady: krásný romantický obal, moc hezký příběh první dějové linie, která je zasazena do období 2. světové války. Opravdu tohle mi přišlo moc povedené. Skutečně vás spisovatelka v této dějové linii do příběhu vtáhne. Tohle by si zasloužilo 4*. Zápory: další dějová linie mi přišla... zbytečná, táhlá a prakticky o ničem. Dějová linie ze současnosti zabírá polovinu knihy. Proto knihu hodnotím takto. Nicméně je to celkem příjemné čtení pro romantickou duši. Taková oddechová knížka, což je fajn :)

09.12.2019 2 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Někdo blízký je kniha, u které se rozhodně nebudete nudit. Je úžasné, jak dokáže spisovatelka s každou stránkou svalit vinu únosu na někoho jiného. Čtenář se sám sebe ptá, proč je ta rodina taková, jaká je. Proč nikdo neříká pravdu?! Vždyť se jim ztratilo dítě! A kde je její tělo? A kdy se vlastně ztratila? Spousta otázek, mnoho mlžení. A překvapivý konec! To je kniha Někdo blízký.

20.11.2019 3 z 5

Služebník smrti Služebník smrti Sam Christer (p)

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Nemůžu říct, že by mne kniha zaujala. Přestože jsem knihu přečetla, pak nebude patřit k těm, ke kterým bych se v budoucnu vracela. Ani nevím, jestli bych vám knížku měla doporučit. Přijde mi, že knih je tolik, že se určitě najdou lepší knihy. Ale tak je to na vás :) Klidně do ni běžte.

20.11.2019 2 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Tak tohle byl velmi, velmi zajímavý příběh. Mnoho zvratů, promyšlenost, vraždy, krev, nevěry - dobré to bylo :)

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Když porovnám tuto knihu s filmem, musím napsat, že film mne v tomto případě oslovil více. Konec knížky byl oproti filmu jiný. Ale film mi přišel dojemnější.

Podraz Podraz Sandra Brown

Přestože má tato kniha ne úplně vysoké hodnocení, já musím napsat, že jsem ráda, že jsem si ji koupila Na mne kniha působila velmi dobře. Byla to první kniha od autorky, kterou jsem četla a byla jsem mile překvapená. Knížka mi přišla docela promyšlená a koneckonců i ten nádech romantiky se mi líbil.

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Příjemná, oddechová a jednoduchá knížka, kterou můžu s klidem doporučit. Konec mne dojímal přestože byl poměrně předvídatelný.

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Oooooo, jak já miluji víno! A knihy! A když čtete knihu o víně a Francii s dobrou sklenkou vína v ruce - to je potom paráda!
Určitě vám můžu doporučit tuto oddechovou knihu, kterou máte přečtenou za jeden den. Děj byl příjemně poklidný, žádné velké zvraty, ale přesto to bylo velmi příjemné počtení. A samozřejmě si můžete po přečtení pustit také film :) A zhodnotit, co se vám líbí více :)

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Nebudu lhát - ke knížce jsem přistupovala s maličkým předpojetím, protože o knihách od Agáty se říká, že jedni je milují a druzí nesnáší pro jejich překombinovanost a styl psaní. Já jsem si tedy řekla, že si udělám vlastní názor a nějakého toho Hercula si přečtu. Sáhla jsem tedy po této knize a můžu říci, že patřím k první skupině :) Bylo to velmi příjemné čtení.

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Už dlouho, opravdu dlouho, jsem nečetla tak pěkný kriminální příběh, který by byl tak hezky promyšlený a k tomu ještě napsaný tak příjemným slohem. Pan Coben se okamžitě stal mým oblíbeným autorem. :) Příběh byl čtivý, citlivě podaný, postavy skvěle propracované, děj měl spád - prostě krásná kniha :)
Je to první kniha od pana Cobena, ale už mám v knihovničce další tři od něj :) Určitě můžu doporučit! :)

20.11.2019 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Marina Chapman

Tak tohle bylo opravdu něco! To musíte zažít! Doporučuji!!!

20.11.2019 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Další povedená kniha pana Browna :) Co dodat, spisovatel je prostě šikulka :)

Horké vafle a ledové koupele Horké vafle a ledové koupele Karin Härjegard

Horké vafle a ledové koupele - nádherná obálka, která láká k přečtení. Úplně z ní sálá pohoda a příjemná atmosféra s příslibem moc hezkého příběhu. Velká očekávání však, bohužel, nebyla naplněná.

Ano, kniha ukazovala, jak jedna zhrzená žena nalézá zpět sebe samu a pro některé čtenáře může mít kniha hluboký přesah, ale na můj vkus se děj vlastně stále točil pořád dokola a i to nalézání jejího já mi přišlo ne příliš dobře zpracované. Kniha podle mě měla ohromný potenciál, který však nevyužila.

Prakticky se v knize nic moc nedělo a nebýt velmi milého horského prostředí, tak bych na knize neshledala nic zajímavého.

Je mi to líto, ale tuhle knihu hodnotím opravdu průměrně. Nenabízí příběh, ze kterého bych byla nadšená, ale ani příběh, který by byl nečitelný. Prostě průměr. Nenadchne, neurazí.

20.05.2024 3 z 5

Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

Ali Hazelwood nás obdařila velmi milou teenage romantikou, která vás zahřeje na srdci a pohladí po duši. Čte se to jedna báseň! A že nerozumíte šachům? A ani vás to prostředí neláká?! To vůbec nevadí! I když šachy hrají v příběhu hlavní roli, nemusíte je vůbec znát! Ali nám totiž svět šachů představila velmi příjemně a vplujete do něj raz dva.

Jak to dopadne asi všichni tušíme, ale přesto tento příběh mohu doporučit. Co na knize hodnotím velmi pozitivně – vedle krásného obalu a barevné ořízky (to se fakt moc povedlo), je čtivost. Byla jsem velmi překvapená, jak si mne autorka svým stylem po pár stránkách omotala kolem prstu.

Kapitoly byly příjemně dlouhé a hezky na sebe navazovaly.

Osobnosti hlavních postav (i těch vedlejších) autorka popsala velmi dobře. K hlavní hrdince jsem si vytvořila vztah celkem snadno. Rozuměla jsem jejímu prožívání, ale přesto bych ocenila, kdyby dialogy, které hlavní hrdinka vedla se svými sestrami, byly trošku „laskavější“. Obecně bych ocenila, kdyby snad všechny dialogy byly trošku milejší. Každá postava měla svůj charakter a žádná se mi nezdála tak nějak od přírody vlídná. Nolan se mi snad jako jediný jevil celkem normálně, i když i ten si řešil pár bubáků ze své minulosti. Hodně se mi líbil popis šachového světa. Byl to pro mne zcela nový svět, do kterého jsem mohla alespoň takto nakouknout a poznat, jak to v něm chodí.

Knize prakticky nemám moc co vytknout. Trošku bych snad zmírnila ony „ostré“ dialogy, ale zase chápu, že ty dialogy byly produktem osobností postav. A pokud by se změnily dialogy, musely by se změnit i osobnosti.

Přestože je kniha romantickým příběhem, vězte, že nebyla přeslazená příliš. Romantiky se tak zlehka dotýkala (ale tak příjemně) a erotiky se nedotkla snad vůbec. Takže pokud máte rádi romantické příběhy, ze kterých však nebudete mít cukrovku – pak neváhejte.

Knihu však i přesto mohu vřele doporučit. Bylo to opravdu velmi příjemné čtení, které jsem si užila plnými doušky.

06.05.2024 4 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

HODNOCENÍ AUDIOKNIHY:
33 hodin a 50 minut – tak dlouho bude trvat vaše návštěva Francie a Skotska spolu s Claire a Jamesem. Zamilovali jste si první díl Cizinky? Pak Vážka v jantaru je skvělým pokračováním, který vám mohu jednoznačně doporučit.

Příběh opět nabízí skvělý požitek. Autorka Diana Gabaldon potvrdila, že její spisovatelský um bude těžko překonatelný a nabídla nám nádherný a barvitý příběh, který se poslouchá jedna báseň. Skvěle propracované detaily dodávají příběhu na uvěřitelnosti a věřte, že jim budete držet palce po celou dobu poslechu.

Korunu tomu nasadí hlas Jitky Ježkové, která je zkrátka naprosto nepřekonatelná! Během 33 hodin by člověk čekal, že při poslechu narazí na nějaké to „hluché místo“, ale ne – tady žádné hluché místo nebylo! Ani jedno jediné. Je to opravdu obsáhlý poslech, kde se mísí fantazie, lidská síla, odhodlání, houževnatost, láska a historie. Z toho zkrátka nemohlo vzejít nic jiného, než kouzelné a velkolepé dílo, které si získá všechny.

Brzy již vyjde v audiopodobě také Mořeplavec – další díl série Cizinka. Už si na něj brousím uši

Audioknize nemůžu vytknout vůbec nic. Vůbec nic! Je to zkrátka geniální, zábavné, milé a napínavé. A pokud milujete historii, tak i poučné.

28.04.2024 5 z 5

Zlatá horečka Zlatá horečka Tomáš Forró

Tato kniha je skutečně cenným zdrojem informací. Tomáš Forró prokázal hluboké a komplexní znalosti nejen venezuelské politické situace, ale i místní mentality. Na celou současnou venezuelskou situaci se dívá očima reportážního novináře a dopřává nám tak nahlédnout a pochopit souvislosti, které uvrhly tuto dříve krásnou zemí na samotné dno. Odkrývá všechny souvislosti, které postupně tuto zemi zničily. Musím smeknout předtím, jak se autor této knihy snaží vysvětlit vše tak, aby si čtenář udělal obrázek o všem, co se v zemi děje. A věřte mi, že to není snadný úkol, protože ta provázanost v událostech je skutečně velmi zapeklitá.

Občas se kniha četla hůře a při čtení můžete mít dojem, že se ztrácíte v čase. Avšak i přesto tuto knihu hodnotím velmi dobře, právě pro to, že nám tak krásně předkládá všechna fakta. Nebudeme si nic nalhávat, není to lehké čtení a mnohdy se nestačíte podivovat nad tím, co se všechno může dít a jak nelidsky se mohou lidé chovat.

Jak jsem napsala, kapitoly mi přišly trošku zmatené, protože jsem se ztrácela v čase, ale přesto jsem si z knihy odnesla mnoho.

Máte-li rádi knihy faktu, pak si tuhle knihu nenechte ujít. Ale i kdybyste neměli rádi literaturu faktu, ale zajímá vás to, jak je možné a snadné zlikvidovat některou zemi, tak neváhejte.

Tomáš Forró odvedl opravdu dobrou práci a já mu děkuji za to, že nám umožnil opět si rozšířit obzory.

28.03.2024 4 z 5

10 minut denně pro váš vztah 10 minut denně pro váš vztah Barton Goldsmith

Autor Barton Goldsmith je velice známý a uznávaný psycholog a terapeut, který má opravdu mnoho zkušeností jak s páry, tak i s jednotlivci. Jeho rady už pomohly zachránit opravdu mnoho vztahů a jiné vztahy naopak prohloubily.

Kniha 10 minut denně pro váš vztah je tak skvělým prostředkem, jak na svém vztahu začít s partnerem pracovat. Je napsána věcně, ale přitom srdečně a pokorně. Čte se jedna báseň a čtení vás bude bezesporu bavit. Autor se dotýká všech vztahových oblastí, které by měly být v dlouhotrvajícím vztahu funkční. Co oceňuji nejvíce je to, že autor nezabředává do zbytečných detailů. V každé kapitole vysvětlí, proč si toto téma vybral, proč je nutné na něm ve vztahu pracovat a vzápětí vám přednese, jakým způsobem s touto problematikou pracovat. V ruce tedy budete držet knihu maličkou, útlou, ale s tak bohatým obsahem, že tomu ani sami věřit nebudete.

Knihu jsem si naprosto zamilovala, protože už teď vím, že se k ní budu 100 % v budoucnosti vracet. Ať už pro svou osobní potřebu nebo ve své budoucí psychologické praxi, když budu s klienty řešit, jak zlepšit jejich partnerské vztahy. Tipů v knize najdete opravdu nepřeberné množství a jsem si jistá, že každý vztah tam najde to, co bude vyhovovat právě jemu. A když si trošku ke každému tipu přidáte svou vlastní kreativitu, která podtrhává individuálnost právě vašeho vztahu, pak se může z péče o vztah stát opravdu zábava, na kterou se můžete těšit a které se nemusíte nijak obávat.

A kterých témat se autor dotýká? Tak třeba lásky samotné a jak ji prohloubit. Na přetřes přijde také intimita, která bývá často zaměňována se sexem. Pozastavuje se nad tím, proč je pro některé lidi tak těžké mít intimní vztah, jak intimitu ve vztahu prohloubit, jak intimita souvisí například se společným usínáním apod. Dotýká se také romantiky, sexu, ale i celkové životní rovnováhy, která je pro spokojený vztah také nezbytná. Samozřejmě zmíní také řešení problémů, komunikace apod. Tato kniha je tak obohacující, že je opravdu radost ji číst.

Knihu můžu doporučit naprosto všem. Opravdu všem. Každý si v ní najde to své a domnívám se, že může být skutečně velmi nápomocná při snaze o zkvalitnění vlastního i partnerského života.

23.02.2024 5 z 5

Mezi mlýnskými kameny Mezi mlýnskými kameny Milly Johnson

Přestože tento příběh nabízí možnost hlubokého tématu, který se dotýká velké části populace, osobně musím napsat, že jeho zpracování mi přišlo poněkud plytké, jednoduché a ne zcela pohlcující.

První půlka se nesla v pomalém tempu, kdy si říkáte, že už by to snad i nějaký zvrat vážně chtělo. Když ten zvrat přišel, nebylo to nic velkého, nečekaného a i to, co následovalo, bylo velmi plíživé. Na druhou stranu v tom lidském prožívání a uvědomění to tak zkrátka skutečně chodí. Málo kdy si člověk začne vytyčovat hranice nějak drasticky. Vždy je to jakýsi pozvolný proces přeměny, což tento příběh skutečně pěkně vystihuje. Jen mi přišlo, že do knihy by se hodilo něco více živého, nějaká větší gradace. Nějaký silnější šmrnc. Ocenila bych i větší hloubku průniku do vnitřního světa hlavní hrdinky.

Tento příběh proto musím hodnotit spíše průměrně. Nebylo to špatné, ale žádné terno taky ne. Jsem si jistá, že se najdou čtenáři, kteří se v knize najdou a bude s nimi příběh rezonovat. Já však od knihy očekávala něco více. A nebo jsem možná už jen náročná a nebo jsem postižená psychologickou deformací.

16.07.2023 3 z 5