10 minut denně pro váš vztah

10 minut denně pro váš vztah
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479688/bmid_10-minut-denne-pro-vas-vztah-Fjy-479688.jpg 5 3 3

Jako vaše sportovní výkony závisí na pravidelném cvičení, tak váš vztah stojí na práci s emocemi. Nečekejte na krize, abyste se pak snažili zachraňovat, co se dá. Začněte na svém vztahu pracovat právě teď! V knize najdete desítky jednoduchých tipů, které mohou pomoci vylepšit vaše soužití a přispějí k partnerské pohodě. Autor, manželský poradce, v krátkých kapitolách uvádí příběhy párů ze své praxe a na nich ilustruje, jak jednoduché a drobné krůčky mohou přinést do vztahu to, co potřebuje. V knize se věnuje lásce a intimitě, emocím a romantice a nechybí kapitola o sexu. Nevyhýbá se ani bolavým oblastem, jako jsou spory například o peníze, dává rady k nastolení vyrovnaného vztahu a efektivní komunikace. Knihu uvítají lidé, kteří žijí ve vztahu, a také manželští poradci a psychologové... celý text

Přidat komentář

VasnivaCtenarka
23.02.2024 5 z 5

Autor Barton Goldsmith je velice známý a uznávaný psycholog a terapeut, který má opravdu mnoho zkušeností jak s páry, tak i s jednotlivci. Jeho rady už pomohly zachránit opravdu mnoho vztahů a jiné vztahy naopak prohloubily.

Kniha 10 minut denně pro váš vztah je tak skvělým prostředkem, jak na svém vztahu začít s partnerem pracovat. Je napsána věcně, ale přitom srdečně a pokorně. Čte se jedna báseň a čtení vás bude bezesporu bavit. Autor se dotýká všech vztahových oblastí, které by měly být v dlouhotrvajícím vztahu funkční. Co oceňuji nejvíce je to, že autor nezabředává do zbytečných detailů. V každé kapitole vysvětlí, proč si toto téma vybral, proč je nutné na něm ve vztahu pracovat a vzápětí vám přednese, jakým způsobem s touto problematikou pracovat. V ruce tedy budete držet knihu maličkou, útlou, ale s tak bohatým obsahem, že tomu ani sami věřit nebudete.

Knihu jsem si naprosto zamilovala, protože už teď vím, že se k ní budu 100 % v budoucnosti vracet. Ať už pro svou osobní potřebu nebo ve své budoucí psychologické praxi, když budu s klienty řešit, jak zlepšit jejich partnerské vztahy. Tipů v knize najdete opravdu nepřeberné množství a jsem si jistá, že každý vztah tam najde to, co bude vyhovovat právě jemu. A když si trošku ke každému tipu přidáte svou vlastní kreativitu, která podtrhává individuálnost právě vašeho vztahu, pak se může z péče o vztah stát opravdu zábava, na kterou se můžete těšit a které se nemusíte nijak obávat.

A kterých témat se autor dotýká? Tak třeba lásky samotné a jak ji prohloubit. Na přetřes přijde také intimita, která bývá často zaměňována se sexem. Pozastavuje se nad tím, proč je pro některé lidi tak těžké mít intimní vztah, jak intimitu ve vztahu prohloubit, jak intimita souvisí například se společným usínáním apod. Dotýká se také romantiky, sexu, ale i celkové životní rovnováhy, která je pro spokojený vztah také nezbytná. Samozřejmě zmíní také řešení problémů, komunikace apod. Tato kniha je tak obohacující, že je opravdu radost ji číst.

Knihu můžu doporučit naprosto všem. Opravdu všem. Každý si v ní najde to své a domnívám se, že může být skutečně velmi nápomocná při snaze o zkvalitnění vlastního i partnerského života.

Autorovy knížky

2021  93%10 minut denně pro váš vztah