vandalindakova vandalindakova komentáře u knih

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Můj druhý příběh od této autorky, která mě přivedla k historickým románům. A zase je to perfektní. Ponurý příběh, který se zaměřuje na konkrétní osoby, ale zároveň zobrazují dostatek informací tak, abychom si udělali obrázek o dané situaci a zároveň to působilo věrohodně.
Na konci knihy jsou reálné fotografie, seznam zdrojů a vysvětlení, jak z nich autorka čerpala. Tudíž si asi můžeme být jistí, že tento příběh se opravdu inspiruje reálnou skutečností. A teprve v tenhle moment vás začne opravdu mrazit.
A to hlavně proto, že je to drsný příběh, který nemá slitování. Příběh o totalitním režimu, který páchal na svých obyvatelích neskutečná zvěrstva. Taky co stálo dostat se ke svobodě. Já to četla se zatajeným dechem a skoro v kuse. Kraťounké kapitoly vám nedovolí se odtrhnout.
Tohle budu doporučovat každému, protože v kontrastu s našimi životy, je vtipný, jak umíme být upindaní.
(Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s Humbook blogery).

22.09.2022

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

Tohle je taak kouzelný příběh. Ať už čarodějnickou atmosférou prodchnutou magickými říkankami, předměty či tajemnými uskupeními žen, které chtějí bojovat za svá práva. Nebo možná za moc. A nebo taky obojí, tak i stylem, jaký autorka používá. Kniha se přirovnává k sérii Snílek Neznámý, a tohle je přesně ten důvod. Těch 600 stran není nabitých akcí, ale vy si užíváte ten příběh plný krásných hlášek, obratů a kudrlinek.
Hlavními hrdinkami jsou tři sestry, které se rozdělí a následně po několika letech se jejich cesty opět kříží. Musí vyřešit staré křivdy, a zároveň aktuální situaci ve městě. Setkáváme se zde s odhodláním, s utlačováním žen, naopak s bojem za svá práva a větší svobodu.
To je doplněné pohádkami a příběhy, které tomu dávají takovou tu jiskru. Přesně jsem z toho cítila ten witchy vibe z minulosti, kdy se na čarodějnice pořádaly hony, zatímco ony léčí a chrání pomocí soli a bylinek, atd. Asi až na June, která má v sobě hlad a energii po pomstě. Nejradši jsem asi měla Belu, která se hrabe v knihách.
Bonusem navíc je přirozeným způsobem přidaná LGBT linka.

Za mě dokonalost, a posouvám mnohem výš její první knížku na svém tbr seznamu.

Kniha mi byla poskytnuta k recenzi od Humbooku v rámci Humbook blogerů.

01.06.2022 5 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Určitým směrem mi tato kniha připomínala Nejšťastnějšího muže na Zemi, nejspíše tím inspirativním stylem, který ze sebe vyzařuje.
Můžete si vzpomenout na jakoukoliv životní situaci, komplikaci, prostě cokoliv, co v životě můžete potkat nebo narazit. A to tu najdete. Hlavní hrdinka popisuje velmi rozmanitou škálu problémů, se kterými se setkáváme. Ať už v běžném našem životě, v okolí či z doslechu. Víme, že takové problémy tu jsou, že se s nimi vypořádává celá společnost nebo určití jednotlivci. A Glennon nám ukazuje, jak se s tím rvala ona, a snaží se nám něco z toho předat dál. Konkrétně, kdybych měla pár z nich vypíchnout, tak je to rasismus, LGBT, závislost na alkoholu, bulimie, mateřství, výchova dětí, manželství i rozvod.
Mě osobně se dotkla jen některá témata, jiná mi spíše sklouzla po povrchu. Přičítám to ale tomu, že to nejsou věci, se kterými bych bojovala (alespoň prozatím). I tak jsem si tam vytáhla to svoje. A to je asi na té knize nejlepší, že si z toho každý něco vybere. Něco, co se ho týká, co by mu mohlo pomoct nebo s čím bude souhlasit.
Bylo to velmi zajímavé čtení.
E-kniha mi byla poskytnuta na recenzi v rámci jednorázové spolupráce od Knihy Dobrovský.

01.02.2022 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Dvory čtu až po celé sérii Trůnů, i po Půlměsíčním městu. Začala jsem ale celkem v blbé době před státnicemi, kdy mě to nebavilo, a přišlo mi, že příběh stojí na místě. A tak jsem knihu odložila.
A dostala se k ní znovu minimálně o půl roku později. Skončila jsem zrovna těsně v takovém tom přelomu děje, a tak jsem se i brzo začetla, protože už to vypadalo, že je to o dost zábavnější.
A nakonec to byla celkem klasická Maas, kterou jsem si užívala a žrala to. Myslím si, že jedním z kamenů úrazu bylo i to, jak je ta série provařená. Všichni vám říkají: počkej, až se objeví Rhysand! A vy furt čekáte, a už ho tam chcete, a proto vás to bez něj neba.
V začátcích mi vadilo, jak hlavní hrdinka nemůže přenést to, že nesmí jít domů, a tím pádem tam za celou tu dobu neřeší nic jiného. Když ji to pustilo, tak to teprve začalo mít gráády!
Zatím jsem si vcelku oblíbila všechny postavy, i Tamlina. Na konci je tam takový ten typ zvratu, který je hodně kontroverzní, ale jelikož se tato série propírá fakt všude, tak se něco podobného (potom co se stalo) dalo vlastně čekat.

26.01.2022 3 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Nemohla jsem rok 2022 začít lepší knihou. Tohle byl totiž tak hezký, procítěný příběh. Snad poprvé jsem se setkala s druhou světovou válkou v knize, přičemž jsem nakonec byla tak inspirovaná a celkem i nabuzená.
Jsou tam popsány hrůzy koncentračních táborů, hrůzy režimu, hrůzy transportů atd. Ale zároveň je to vyprávěno tak, že nám to má dát to pozitivní. Že se vlastně máme radovat, protože Eddie se taky raduje, a přitom Eddie je ten, který si tím vším musel projít.
Je to psáno čtivým způsobem, a člověk to má za chviličku zhltnutý. Cítila jsem, jako bych byla součástí toho vyprávění, součástí příběhu. O něco víc emočnější je to možná i díky faktu, že Eddie Jaku nás loňský rok opustil.
Myslím si, že by tato kniha mohla patřit mezi ty, které by si mohl každý alespoň jednou za život přečíst.

26.01.2022 5 z 5

Vánoční seznam Vánoční seznam Beth Garrod

Po této jednohubce jsem sahala bez očekávání, na zpestření vánoční atmosféry a oddech před zkouškovým. Proto jsem asi taky nebyla zklamaná.
S podobnou zápletkou už jsme se mohli potkat několikrát, to samé i s některými situacemi. Chvilkami jsem se smála tomu, jak moc je to absurdní. Jindy jsem se ale fakt smála, protože mě to bavilo.
Četlo se to hezky, rychle, odsýpalo to, děj se hýbal. Když jsem se nesmála, tak jsem se culila.
Možná ještě jeden malý problém jsem s tím měla. A to ten, že jedna hlavní hrdinka řešila sociální sítě až příííliš. Až přehnaně. Ono to mělo svůj smysl v příběhu, přesto to bylo docela otravné.
Ale umím si představit, že bych si to za rok přečetla znovu.

26.01.2022 3 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Od Vánočního prasátka jsem dostala to, co jsem čekala. Příjemný vánoční příběh, který pobaví.
Doprovází ho krásné ilustrace.
Pohádka hezky plyne, je poutavá po celou dobu, i když je trochu delší, tak to vůbec nevadí. I tak je to pohodová jednohubka. Bylo to hezky promyšlené a propojované. Mělo to tam zajímavé souvislosti, které dávaly smysl.
Nevím zda bych to předčítala dětem. Jsou tam celkem těžší témata jako je rozvod. To je asi na každém rodiči, jak to vidí. Ale já si umím představit to, že po ni příští rok sáhnu znovu.
Konec byl hodně zajímavý! Nebylo to hned tak šťastně až navěky, ale celkem takové trošičku hořko sladké, zároveň pěkné, a hlavně tím pádem originální.

26.01.2022 4 z 5

Aerie Aerie Maria Dahvana Headley

Druhý díl jsem četla hned po prvním, abych to měla přečtené v kuse. V některých částech mi to přišlo lepší jak Magonie, někdy naopak horší. Pozitiva u mě vlastně zůstala stejná, toť celkem hezky (i když krátce) vystavěný svět a jeho návaznost na jednotlivé skutečnosti. Občas to umělo vygradovat lépe, než v díle předchozím.
No ale hlavní hrdinka mi teda vadila asi ještě o krapet víc, do toho mi začal vadit i hlavní hrdina, protože přeháněl a rozvinul docela toxic vztah. Stejně jako situace uměly gradovat, tak uměly být docela předvídatelné. No a do třetice musím zmínit, že jsem nepochopila funkci pár postav. Objevily se v lince, dokonce to vypadalo, že by mohly být i nějak důležitý pro vývoj příběhu, a následně byly odstraněny? Tak proč! :D Ve výsledku mám pocit stejný jako po dočtení jedničky, měla jsem to číst dříve. Mnohem...

Magonie Magonie Maria Dahvana Headley

Kámen úrazu této duologie je to, že jsem od ní čekala něco trochu jiného.
Celkově je ten fantasy svět promyšlený moc hezky, má to hlavu a patu, a navazuje to na sebe. Líbilo se mi hlavně propojení příběhu s environmentální situací v našem světě. Četlo se to dobře, stránky rychle ubíhaly.
Jenže já myslela, že to bude hlavně o té nemoci hlavní hrdinky. Že se s ní bude vyrovnávat, což bylo jen na začátku. Že se s tím bude vyrovnávat rodina, že to bude spíš emoční záležitost, než fantasy příběh, který vysvětlí to, proč to tak bylo, a pak zmuchlá a zahodí.
Druhou věcí, která mi trochu vadila, byla hlavní hrdinka. Úplně mi její styl chování nenotoval. Strašně rychle měnila názory. Nejdřív zarytě nechce s nikým mluvit, najednou jim všem věří atd.
Myslím si, že jsem s touhle sérií propásla vlak. Četla jsem už totiž tolik dobré fantasy, že tohle pro mě bylo příliš nepropracované, povrchové a krátké. Ale určitě se může líbit jiným.

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Právě jsem dočetla a jsem plná dojmů. Knihu hodnotím 4,5*, protože byla sakra dobrá! Pořád má nějaká ale.
Je těžké říct, co přesně mi tu vadilo a co naopak oceňuji, aniž bych něco nevyspoilerovala. Spoustu informací se totiž dozvídáme až ke konci pomocí zvratů. Některé byly perfektní, jiné už tolik ne.
Máme zde prostředí vězení, které je po celou dobu příběhu. Je zpracované realisticky, dostatečně a je to jedna z věcí, která je za mě na této knize super. Můžeme vidět, jak to tu chodí, jaká tu panuje hierarchie, a prostě tomu bylo věnováno celkem dost prostoru. I přesto mě to ani nenudilo.
Druhou věcí je hlavní hrdinka, která je silná, není hloupá, a ví, že se o sebe musí postarat sama. Byla mi sympatická celou tu dobu, až do konce. Na tom konci mě totiž s prominutím fakt n*srala! A upřímně doufám, že se další díly nebudou odebírat tím směrem, jakým si myslím. Protože to chci číst dál, ale tohle by se mi úplně nelíbilo.
Oblíbila jsem si i Jarena, který se svýma modro zlatýma očima (Ty bych fakt chtěla vidět! Neříkám že to nejde, ale tohle spojení mě bavilo pokaždé, co se objevilo) byl další důležitou postavou příběhu. Zvrat spjatý s ním jsem okomentovala asi jako: NO JASNĚ, JAK JINAK!
A jednu skutečnost jsem odhadla už mnohem dřív než hlavní hrdinka, a celkem mi drásalo nervy, že jí trvalo několik týdnů, než ji něco takového vůbec napadlo! Bylo super realisticky ukázat, jak dlouho trvá na něco takového přijít, a oceňuji, že to nebylo napsáno stylem....tadáá nic jsem nemusela udělat, vyřešeno. Ale, že ji to vůbec nenapadne...
Mé srdce si stejně nejvíc získal Tipp, protože je boží!
Je to kniha narvaná zvraty, celkový dojem má hlavu a patu, a dává to smysl. Vymyšlené je to fakt dobře, ale bojím se, kam to spěje. Fakt doufám, že to autorka nakonec vede jinak. Upřímně bych byla asi šťastnější, kdyby to byl standalone s jasně jednoduchým koncem!

Kniha mi byla poskytnutá v rámci jednorázové spolupráce díky Humbok blogerům, od Humbooku a nakladatelství Fragment.

26.01.2022 4 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Tohle je za mě příklad, jak psát české/slovenské young adult fantasy. Za mě to byla naprostá pecka a překvapení.
Kniha má nádherné zpracování, krásnou obálku, mapu a oddělovače kapitol. Příběh je skvěle vystavěný. Máme tu vztah sester, které byly prokleté a jsou tedy obě "nesmrtelné", i když každá jiným způsobem. Jedna léčí, druhá zabíjí. Kniha se skládá ze dvou linek. Jedna obsahuje minulost, kdy zjišťujeme, jak k tomu vlastně došlo. A ta druhá zrovna dobu, ve které chtějí spolu vše změnit. Má to hlavu a patu, je to propracovaný, má to styl a slovanská mytologie je zde fakt dobře zapracovaná.
Konec mě hodně překvapil, nečekala jsem takový vývoj, a kam to vlastně až doputuje.
Více takových knih na naší scénu prosíím.

06.01.2022 5 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Ange

Tahle kniha patřila asi mezi mé největší resty v knihovně, a to nejspíš i proto, že jsem četla dost negativních recenzí. Možná proto mě překvapilo, že to nebylo tak hrozný, jak jsem se bála.
První třetina knihy vypadá, jak když sledujeme puberťácký party, sranda, vtípky a všechno, co k tomu patří. To vše zasazeno do prostředí francouzského Versailles.
Potom to začalo být trochu cringe. Občas dost. Poletovaly ruce, nohy, hlavy, krev a podobné části patřící k lidskému tělu.
Dobré bylo porovnání vrstev. Někteří říkali, že by vymazali linku s magií. Pokud bych si já musela vybrat, tak radši vymažu spíš upíry. To mi tam přišlo víc na sílu, než ta další magie.
Bylo to divný, bylo to místy vtipný, a místy nechutně děsivý, ale dobře se to četlo a stránky mizely pod rukama.
Taková parodie na upíry, hadr. Oddechová průměrovka, která nenadchne ani neurazí.

06.01.2022 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Čekala jsem náádherný příběh, a ten jsem taky dostala. Tohle bylo pohlazení po duši. Cítila jsem pokaždé, co jsem po knize sáhla, jak si samotné čtení užívám.
Kniha nemá nějak akční děj, moc se tam toho nestane, ale tady tomu vůbec nic naprosto nevadí.
Kniha je napsána nádherným stylem, poeticky a kouzelně. Radost to číst.
Příběh je složený ze dvou linek, z linky odehrávající se v současnosti a poté linka, která se vrací do minulosti od doby, kdy se Addie dohodla s ďáblem. Ten vztah mezi nimi je tam perfektně vykreslený, jde vidět posun a taky to doplňuje tu linku druhou, a osvětluje proč co jak je.
Celkově jsem si postavy zamilovala, a žrala jsem jejich příběhy. Obsahovalo to zajímavé zvraty hlavně ke konci, který mě rozložil na tisíc dílků.
Po dočtení jsem nevěděla, co se svým životem! Opravdu. Měla jsem knižní kocovinu, a nechtělo se mi ani jít do jiného příběhu. Tohle si musí přečíst každý, stojí to opravdu za to.

21.12.2021 5 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Druhá kniha od Vigan, po které jsem sáhla. První mi vyrazila dech. No Ani později, ani jinde mě trochu zklamalo.
Téma bossingu si myslím, že je důležité. Člověk (z vlastní zkušenosti neví, kdy se něčeho takového může stát součástí - ať už z jakéhokoliv pohledu). Ale nepřišlo mi to tu příliš dobře uchopené. Sledujeme relativně mladou ženu s dětmi, která se stala obětí. A já nedokázala pochopit její chování, vše si nechala líbit, než ji pomalu začalo docházet, že to asi myslí její nadřízený vážně, a z ní už byla jen hromádka neštěstí. Nechápu, že se nesnažila něco dělat. Najít si podobnou práci v Paříži! přece nemůže být takový problém ne?
Mezitím máme linku lékaře, který mi samotný nebyl příliš sympatický, neměl tolik prostoru a vlastně ani moc nechápu jeho příběh. A hlavně jsem tak nějak čekala na ten smysl spojení těchto dvou linek do jedné knihy, a to se tedy nekonalo. Linky se propojily na konci, ale takovým stylem, který mě opravdu moc neuspokojil.

21.12.2021 3 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Při čtení této knihy jsem měla stejný pocit, jako když jsem tenkrát dočetla poprvé celého Harryho Pottera. Byla jsem nešťastná, že to skončilo, a chtěla jsem číst něco podobného. A v knihovně mi našli knihu o všemožných příšerkách. Bylo to sice úplně mimo mísu, ale četlo se to asi stejně jako Smrtící vzdělání teď.
I tady máme velké množství breberek, které se vás snaží ve škole zabít, a vy se prostě snažíte přežít a zároveň se naučit co nejvíce kouzel, aby jste se dostali ze školy v pravou chvíli ven. Ten svět mi přišel vystavěný dobře, všechno to dávalo hlavu a patu, mělo to zajímavý systém a originální provedení.
Ani s postavami jsem neměla žádný extra problém. Byla tu dobře vykreslená hierarchie mezi nimi. Informace čtenář sbírá po střípcích.
Ale jeden velký problém jsem s knihou tedy měla. Je to škoda, ale ten příběh mě prostě neuměl udržet u sebe. Já to často odkládala, přistihla jsem se, že se u toho nudím, nenutilo mě to číst dál, a možná proto jsem to četla fakt děsně dlouho. A navíc to mělo strašně moc dlouhý kapitoly, což zrovna nepomáhalo.

21.12.2021 4 z 5

Zlatá značí osud Zlatá značí osud Sára Vůchová

DNF 53 s.

Stačilo mi 50 stran, abych zjistila, že bude lepší, když přestanu dokud to jde. Z tohohle bych měla akorát tak čtecí krizi.
Pokud bych měla zmínit jednu pozitivní věc, tak to bude obálka. Ta mě totiž zaujala, a díky ní jsem po knize sáhla. Jinak bych to asi ani nechtěla číst.
Co se na těch pár stranách stalo? K hlavní postavě přišel kočkodlak?, a řekl ji, že musí jít s ním, protože po ní někdo jde. Neřekne ji proč, neřekne ji kam, neřekne ji kdo je. Prostě ji neřekne absolutně vůbec nic. A ona jde! Ona prostě jde. Jde s ním do hlubokého lesa, skočí do nějaký jámy a prostě dobrý! Přitom měla minimálně jednu příležitost zdrhnout! Jakože reálně nějaký pud sebezáchovy? Nic?
A když už je v tom doupěti mezi dalšími těmi tvory, o kterých nevíme vůbec nic, stejně jako o světě, tak mu tam napálí facku! Uprostřed jejich doupěte, když vůbec netuší s kým má tu čest...No comment.
Spíš by se to mělo jmenovat něco jako: Jak se jako hlavní postava nechat zabít.
Ono to ale nakonec je ještě vtipnější! Ani oni totiž nevědí, co tam dělá! :D :D Nikdo neví vůbec nic, což mě přináší na myšlenku, zda to ví autorka knihy? No snad jo. Já to ale zjišťovat nechci.
Dialogy mezi hlavní postavou a tím kočkodlakem jsou strašný. Člověku se u toho protáčí oči od začátku do konce, protože to je jako když sledujete třináctiletý puberťáky, se kterými to tříská, až to bolí.
A v tomhle vás autorka topí jako sedmnáctileté kotě! Že vám tenhle obrat přijde divný? No to nejste samy! Tohle se tu totiž objevuje taky. Nevím, jestli jsem ten smysl nepochopila nebo ho nikdy nenajdu.
Bohužel mi tento počin opět dokázal to, že knihy z Wattpadu by tam také měly zůstat (možná tohle prohlášení pár lidí naštve, ale já s tím doteď mám vždy jen tu špatnou zkušenost).

16.11.2021 1 z 5

Přízraky noci Přízraky noci Kateřina Ševčíková

Další příběh z rukou české autorky a se slovanskou mytologií. Jsem ráda, že tento můžu zařadit na tu hromádku povedené.
Kniha mě jako první zaujala svou obálkou, která je za mě moc povedená. Co se týká té grafické části, tak obsahuje i mapu! A mapy všichni milujou!
Zápletka je plná akce a motá se okolo pověstí, které známe, hlavně Krokovy dcery. To vše obohaceno o různé nadpřirozené bytosti (Morena, rusalka...). Ta akce ale utlačuje tu popisnou část, která je více až v druhé polovině knihy. Ne, že by mi vadilo, že je to takové jakoby přehozené, než býváme zvyklí. Ale spíš je tam toho méně, a dává to pocit, že je to urychlené a jako z rychlíku.
Celkově jsem ale spokojená, bavilo mě to a mělo to hlavu a patu. Postavy byly taky fajn. A dokonce tu nemám ani žádnou výtku na styl psaní autorky, tentokrát mi to fakt i sedlo v tomhle ohledu.

08.11.2021 4 z 5

Poloviční král Poloviční král Jan Hamouz

DNF 132 strana

Tohle mi absolutně nesedlo. Na začátku jsem v tom měla guláš, hrozný zmatek. Nevím, kde se co odehrává, jak jednotlivé linky spolu souvisí a proč vlastně tenhle příběh je. Ten zmatek mám furt, i když se to lehce zmenšilo.
V průběhu, co jsem četla, tak jsem čím dál víc měla pocit, že nechápu, proč to čtu. Proč ten příběh existuje? Proč se tam děje to, co se děje. I když ono se vlastně nic neděje. Totální nudaaaaaa! A že mám ráda i pomalejší příběhy, ale musí mít krásný popis, který člověka baví a smysl. Tohle nemělo ani jedno prostě.
Třešničkou na dortu byla přirovnání a pojmenování. Co to sakra bylo? Fakt divný, divný, hodně divnýýý. Až oplzlý? No ne prostě.

Jediná pozitivní věc byla ta, že se to četlo docela rychle. I tak bych asi nezvládla přetrpět dalších 400 stran. Na to je moje knihovna až moc plná nepřečtených knih. Díky holkám, co to četly přede mnou. Za těch 130 stran můžou i jejich poznámky, jinak bych asi skončila dřív.

08.11.2021 1 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Dostal se mi do rukou zase trochu jiný retelling. Originální pohádku neznám, ale samotný tento příběh měl takový hodně pohádkový vibe. A mě to celkem bavilo.
Byla to jiná kultura, jiné zvyky a jiné nadpřirozené bytosti. Četlo se to dobře, a hlavně mě to u toho dokázalo udržet. Já furt chtěla vědět, co bude dál, a jak to dopadne. Zvrat v jedné třetině příběhu jsem upřímně moc nečekala, ale potom už to bylo hodně takový protahovaný, co se právě těch zvratů týká. Furt se to klopilo na jednu stranu, pak na druhou a znovu.
Čtení jsem si ale užila, a jsem ráda, že jsme převzali originální obálku. Ta je totiž nádherná.

08.11.2021 4 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Pořád nějak přesně nevím, co si o téhle knize myslet. Pokud člověk miluje měsíční kroniky, tak je jasný, že je tohle nutnost jak k přečtení, tak k vlastnění v knihovně.
Pokud od toho ale někdo čeká, že to vysvětlí chování Levany v původní sérii, tak zadržte. Teda pokud vám nestačí vysvětlení, že je to evil bitch. :D To pak jo, to tu máme krásně a detailně vidět.
Od toho se odvíjí i můj názor, já čekala nějakou morálně šedou postavou s důvodem, proč je taková. Ne ne, je prostě zlá. Tečka. A tenhle příběh nám přináší přímý přenos toho, čeho je sakra schopná. A že je to jedno velký fuj.
Takže na druhou stranu obdiv autorce, že to dokázala takhle zobrazit a popsat. Ale tak jako tak, víc stran bych o tom asi číst nezvládla. Díky čtivosti, velikosti písma a celkově formátu, že to bylo fakt rychlý.
Jediné překvapení pro mě bylo to, jaká vlastně byla její sestra, a jak se stalo to, že k ní byla spojená ta Winter.

08.11.2021 3 z 5