Эva Эva komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Přestože jsem Stalkera zhltla jedním dechem, Kepler prostě není můj favorit. Joona je na mě pořád moc hollywoodský :) Jedno se ale knize upřít nedá, a to skvělý a překvapující konec!

18.06.2015 4 z 5

Bílá vlčice Bílá vlčice Theresa Révay

Tato kniha je nejlepší učebnicí dějepisu, ze které bychom se všichni měli poučit. Ruská revoluce, bolševický teror a druhá světová válka rámují příběh silné ženy a velké lásky. Nádherně napsané, strhující, pravdivě bolavé, ale ne ploché a příliš sentimentální. Už se těším na druhý díl!

10.01.2015 5 z 5

Stavitelé mostů Stavitelé mostů Jan Guillou

Tak tohle byl po dlouhé době Román. Napínavý, dobrodružný, silný, dokonalý. Navíc se ještě mnohé dozvíte. Plus exotické destinace... Co chtít víc - nemůžu se dočkat druhého dílu!

10.09.2014 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Serie o oddělení Q má vzestupnou tendenci. Složka 64 byla pecka! Čtivé, vtipné a šokující konec... Co chtít víc? Spolu se Vzkazem v láhvi nejlepší díl serie! Olsena začínám mít radši než Nesba. Není tak krvavý a nevalí toho do vás tolik :) Doporučuji!

31.07.2014 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Kinga čtu už spoustu let. Vždy jím pravidelně prokládám svoji četbu a málokdy jsem zklamaná. Přečetla jsem většinu jeho tvorby a Dlouhý pochod mi připadal trochu více "bachmanovský" než "kingovský". Kniha mě nadchla, napínavá až do konce, těžko se odkládala, četla jsem prakticky den v kuse. Že zde nebyl vylíčený svět, který se baví tímhle divadlem, mi nevadilo. Dala se v tom najít každá civilizace - mayská, římská, ta naše dnešní... Mrazilo mě z toho.

02.05.2014 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

King mě baví. Baví mě narážka na klauna, který leze z kanálu cestou do Derry, baví mě poznámka o Jacku Nicholsonovi, jak hraje v Osvícení, King mě prostě baví. Na jeho sci-fi jsem byla hodně zvědavá a přečetla jsem knihu za víkend. Nejsem fanda sci-fi, ale kingovská sci-fi - to je něco jiného! Typické znaky Kinga - výborná psychologie postavy, drobné lidské příběhy, strach, který se pomalu vkrádá k vám do pokoje - plus létající talíř a mimozemšťané... Já se bavila!

21.04.2014 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Přiznám se, že vůbec nechápu tak vysoké hodnocení této knihy. Celý příběh mi přišel úplně hloupý a předvídatelný až hrůza. Chvílemi jsem si říkala, jestli to autorka vůbec může myslet vážně... Například ta hádanka... Odpověď snad musela dojít úplně každému kromě hlavní hrdinky. No, dobře, do dalšího dílu se nedám, už teď mám pocit, že mi kleslo IQ o 10 bodů.

05.10.2018 2 z 5

Máš mě vůbec rád? Máš mě vůbec rád? Fausto Brizzi

Autorova předchozí kniha 100 dní štěstí se mi moc líbila. Když jsem v Levných knihách natrefila na toto volné pokračování, neváhala jsem. A... jsem nadšená. Knihu Máš mě vůbec rád jsem přečetla za jeden den a neskutečně mě dojala. Je opravdovým pohlazením po duši. Nechci na ní kritizovat vůbec nic.. Nechala ve mně úžasný pocit, že by si něco takového čas od času měl přečíst každý z nás.

23.07.2018 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Přiznám se, že se mi autorovy předchozí knihy (Mráz, Kruh, Tma) líbily víc... Ale knize nelze upřít čtivost, zajímavý příběh a šokující konec. Takže za mě dobrý :)

31.12.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Moje první zkušenost s tímto autorem. Kniha se výborně četla, o tom žádná! Napadala mě podobnost s Alenou Mornštajnovou, Michal Vieweghem i ostatními současnými českými autory. Přesto... já nevím... je hrozně znát, že to psal chlap :)

07.12.2016 4 z 5

Kritik Kritik Peter May

Akta Enzo beru jako zábavnou detektivku, která baví, někdy poučí a do poslední stránky nepustí. Vůbec mi nepřipadá, že tuto serii také napsal Peter May, autor trilogie z ostrova Lewis nebo čínských thrillerů, jeho osobitý rukopis v ní zcela chybí. Ale přesto... baví mě to :)

09.08.2016 4 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Dlouho jsem přemýšlela, co vlastně mám k této knize napsat. Autora považuji za mimořádný talent současné literatury a jsem přesvědčená, že ho čeká velká budoucnost. Vize budoucnosti, kterou zde vykreslil, byla skvělá. Hlavní hrdina byl výborně charakterizován. Pasáže z internátu byly mrazivé, závěr knihy úžasný. Přesto... Budoucnosti něco chybí. Během celého čtení jsem přemýšlela, co to je, a nepřišla jsem na to. To "něco" by z této dobré knihy udělalo nezapomenutelnou knihu...

05.08.2016 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Neuvěřitelně milá a lidská kniha :)

12.04.2016 5 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Já prostě nevím. Nemám Viewegha ráda, vlastně zastávám názor, že od Báječných let pod psa nenapsal nic, co by stálo za čtení. Navíc mi strašně vadí rozsah jeho knih, Zpátky ve hře je toho důkazem. Malý formát, velké písmo, po každé povídce 4 prázdné stránky... To má být kniha, za kterou v knihkupectví zaplatíte poměrně dost peněz? Navíc všechny povídky jsou prakticky stejné, Oskar je děvkař, kterému celý svět ubližuje. Mně se to prostě fakt nelíbí!

17.10.2015 2 z 5

Drákula Nesmrtelný Drákula Nesmrtelný Dacre Stoker

Jedním slovem SLÁTANINA. Celou knihu jsem přemýšlela, jestli si Drakulu od Stokera tak špatně pamatuji, nebo jestli je zde absolutně chybně vykrádán. Původní postavy jsou postaveny do úplně jiných rolí a z těch dobrých se stávají alkoholici, zbabělci a lehké děvy. Naopak z původního zlého Drakuly se stává sexy klaďas... Proč jsem to tedy dočetla? Protože je to neuvěřitelně čtivé! :)

21.05.2015 3 z 5

Co bude dál Co bude dál John Katzenbach

Že je Katzenbach skvělý spisovatel, vím už z Analytika. Ale Co bude dál se mi líbilo snad ještě víc. Brutální, ale přitom citlivé a vkusně napsané. Výborná psychologie týrané Jennifer, nemocného Adriana i páru zločinců-umělců. Kniha přesahující svůj žánr. Neskutečně čtivé, vynikající.

14.04.2015 5 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Mo Hayder mě příjemně překvapila! Četla jsem Pečovatele a byla jsem zhnusena tématem natolik, že jsem další její knihy odmítala. Panenka mi byla téměř vnucena a jsem moc ráda, že jsem autorce dala ještě šanci, protože rozhodně umí psát! Napínavé, místy až strašidelné, překvapivá pointa a nečekaný konec... Co chtít od dobrého thrilleru víc?

07.02.2015 5 z 5

Norský dandy Norský dandy Jan Guillou

Prvním dílem jsem byla nadšená, takže Norský Dandy byl povinnost. Zklamaná jsem rozhodně nebyla! Jako literární nadšenec a absolvent studií literatury jsem vítala postavy Oscara Wilda, Virginie Woolfové a celé Bloomsburské skupiny. Plus Sverre byl stejně dobře prokreslenou postavou jako jeho dva bratři. Zatímco v prvním díle jsem žila architekturou a stavbou železnice, tady jsem prožívala umění. Velká spokojenost!

20.12.2014 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Po dlouhé době slibný začátek ságy. Knihu jsem přečetla v rekordním čase, četla jsem i v šalině :) Na první pohled jsem se zamilovala do Strážce a konečně je tu hrdinka, která je uvěřitelná a není na zabití. Dobré postavy, kvalitní zápletka, konec, který vás okamžitě navnadí na druhý díl. Sem tam je ve stylu psaní vidět mládí autorky, ale mě to vůbec nerušilo.

20.09.2014 5 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Největší chybou této knihy je, že před ní tu byly Pilíře země. Je to příliš podobné. Jenže... Merthin není Jack Stavitel, nemá desetinu jeho šarmu, Caris není Aliena, do půlky knihy je spíš na ránu než na sympatie, Ralph nesahá Williamovi ani po kotníky atd. Prostě to tu všechno už jednou bylo. Přesto čtivé, velmi čtivé. Jo, a ocenila bych, aby u každé ženské postavy nebyla nejprve popsána její prsa!

17.08.2014 4 z 5