V28 V28 komentáře u knih

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Opět perfektní, čtivé, ale taky krátké a opět je to bez konce....snad. Zas si holt budu muset na pokračování počkat, díky posledním stránkám to bude ještě netrpělivější čekání než na Úhel pohledu. Taková série v sérii.

12.05.2019 5 z 5

Černý kafe Černý kafe Sophie Loubière

Jak je napsáno v komentáři přede mnou, 500 stránek a nuda opravdu nehrozí. Sledovačka sériového vraha krok za krokem a kde jinde, než na té vůbec nejslavnější silnici USA. Route 66. Sériový vrah musí ty stovky mil zaprášených cest a zapomenutých měst opravdu milovat. Zároveň příběh člověka, kterého se vražedné události osobně dotkly a který se díky posedlosti případem stal slavným a nepřestává pátrat. Perfektně a čtivě napsaná knížka, román i thriller, který mi hodně připomínal Pravdu o případu Harryho Queberta od Joëla Dickera.

11.05.2019 5 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Četlo se to samo, ale ty poslední stránky kdy se člověk dozví jak, proč a vlastně i život před.......zkurvenej příběh podle Martina G.

07.05.2019 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Třetí kniha od autora a nezklamal. Promlčení bylo o chlup lepší, ale zas nemusí být každá detektivka nadupaná akcí. Čtivé, chytré i zajímavé a zas vlastně případ z archivu. Možná mu hodí laso oddělení Q.

04.05.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Šelma se mi líbila o trochu víc. Možná to bylo jen prostředím, lesy Montany jsou přeci jen hezčí kulisy než betonová džungle Atlanty nebo Los Angeles. Jinak je Theo lovecká superhvězda, jen by si mohl odpustit aspoň polovinu vědeckých metod a pouček o tom, co jak funguje, není každý Sheldon Cooper a ty dlouhé popisy a až odborné vysvětlování občas příběh brzdí.

04.05.2019 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Tak tohle bylo daleko lepší než první kniha ze série. Starý vyhrabaný případ z archivu a vraždy v srdci tajemné Šumavy. Tam se také skrývají další svinstva a příběhy, které odhaluje Tomáš Wolf. Spisy, vzpomínky, střídání a přeskakování ve vyprávění o mnoho desítek let, to vše se mi líbilo, vše bylo poutavé, čtivé a skvěle napsané.

01.05.2019 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Tak moje první Březinova krimi, ale určitě nezůstane poslední. Taková čtivá, jednoduchá jednohubka. Nepamatuji se, kdy jsem naposled tušil vraha tak brzy, možná tohle bude rekord, ale četlo se to prostě samo. Sympatická dvojka vyšetřovatelů - zelenáčů, které jsem si hned oblíbil a přes nějaké to šlápnutí vedle, jim fandil. Kromě toho rychlého odhalení vraha, což se snad v dalších knihách změní, to byla hodně odpočinková, za vlasy nepřitažená krimi ze známého prostředí.

29.04.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další podle mého názoru skvělá kniha Aleny Mornštajnové. Zároveň asi nejsmutnější věc co jsem od ní četl, přestože ani předchozí knihy nejsou humorem nasáklé, tak se přeci jen člověk někdy zasmál....tady opravdu nebylo čemu a přesto čtivé a výborně napsané.

27.04.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Někdy je dobré podlehnout mediální masáži. A protože teď z každého rohu vykoukne plakát na film Řbitov zvířátek, rád jsem podlehl a tuhle Kingovku si přečetl. Říkal jsem kamarádce, že tyhle jeho starší knížky, to je jako vrátit se domů - v tom dobrém smyslu, přesně víte co vás bude čekat. Hned po pár větách a hláškách je to jasné, výbornej a čtivej, vtipnej i strašidelnej Král vyprávění.

15.04.2019 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Tohle ne, i přes červenou knihovnu jsem chtěl ještě kousek před koncem dát tři možná čtyři hvězdy za ten vyprávěný příběh Ranish Tweedu, ale pak....děs a hrůza. Kde je ten člověk, který napsal skvělou trilogii Ostrov Lewis?

28.03.2019 2 z 5

Na odstřel Na odstřel Miloš Cajthaml

Příběh o dvou kamarádech na které těžce dolehne rodinná krize a hlavně poznání pravých tváří jejich otců.
Hodnocení lehce nad 50% moc nechápu. Dlouho jsem knihu odkládal právě kvůli nízkému hodnocení, přitom byl příběh zajímavý, čtivý a dle mého výborně napsaný.

25.02.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Ale jo, dalo se. Sheldon nebo spíš Leonard z BBT honí vražednou bestii po Montaně a byla to celkem zábava. Potřeboval jsem knížku u které se nejde moc do hloubky a zároveň bude čtivá i vtipná....tahle to splnila.

02.02.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Budu se opakovat, ale miluju příběhy, které čtenáře protáhnou celým životem hlavních hrdinů, v případě bratří Harantů to platí doslovně. Jejich neuvěřitelný příběh, dokonce ani historicky velmi cenný mlýn jsem do přečtení knihy vůbec neznal. Děkuji autorovi za tak krásné i čtivé vyprávění a tip na letní cyklovýlet. Rád si mlýn osobně prohlédnu a letní návštěvou si stránky knihy i osud obou bratrů připomenu. Samozřejmě doporučuji každému a Vaněčka sledovat (knižně).

13.12.2018 5 z 5

Přidávám se ke komentářům ostatních a jen se klaním před Martinem Goffou, králem naší krimi. Chtěl bych napsat, že tohle byla nejlepší kniha, absolutní pecka od které se nešlo odtrhnout, napínavé, čtivé i vtipné ale to by nebylo spravedlivé. Hlavně proto, že taková je každá jeho krimi a závidím těm, kteří ještě mají jeho knihy před sebou.

10.12.2018 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Skvělé, užil jsem si celou Neapolskou ságu během pár dní a nemohl jsem si vybrat líp. Přesně takové knihy mám moc rád. Čtivé tak, že čtenáře vtáhnou do příběhu na první stránce, protáhnou ho celým životem hlavních hrdinů bez chvilky nudy a propustí ho opravdu až s poslední stránkou. Úžasně napsané.

28.11.2018 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Graham Masterton

Při čtení detektivek Grahama Mastertona by člověk skoro věřil, že peklo na zemi existuje a najde ho v Irsku.

21.11.2018 5 z 5

Dlouhý krok do tmy Dlouhý krok do tmy Tomáš Bandžuch

Krimi road story na pozadí reálných událostí prvních dnů Československa. Nebylo to tenkrát jednoduché a tahle knížka to za pomoci dvou perfektních postaviček poučně, čtivě i zábavně dokazuje.

20.11.2018 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Někde jsem četl, že se tato kniha označuje jako thriller desetiletí....zas až tak bych to neviděl. Určitě to bylo hodně dobře napsané, čtivé a perfektně promyšlené, ale takových knih je každý rok celkem dost. Označení světový bestseller je tentokrát oproti jiným takto označeným knihám určitě zasloužené a knihu mohu každému doporučit.

15.11.2018 5 z 5

Kde se skrývá ďábel Kde se skrývá ďábel Craig Russell

Výborný! Skvěle napsaná a od první stránky čtivá knížka, která svou atmosférou Československa roku 1935 úplně uhrane. Sbírka nejkrutějších vrahů mladé republiky izolovaná na legendou opředeném hradě, masový vrah řádící v ulicích Prahy....... další komentář je zbytečný, protože jestli někoho nezaujala a k přečtení nepřesvědčila už samotná skvělá anotace u knihy, tak si nedělám iluze, že by zabral můj komentář.
Podle zmíněné anotace získala práva na zfilmování Columbia Pictures, takže se snad brzy dočkáme kvalitního filmového zpracování.

11.11.2018 5 z 5

Hlubina Hlubina Peter Benchley

Filmovou verzi Hlubiny jsem viděl dřív než jsem četl knihu a teď mohu napsat, že byla stejně skvělá jako kniha. Bylo pěkné si film připomenout a mít pro knihu věrnou představu hlavních hrdinů v podobě Nicka Nolteho a krásné Jacqueline Bisset.

03.11.2018 5 z 5