Hlubina

Hlubina https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29774/hlubina-29774.jpg 4 45 11

Vynikající thriller autora světoznámého bestselleru Čelisti se odehrává v exotickém prostředí Bermud, kde mladí Američané Gail a David tráví líbánky. Hledají vrak britské lodi Goliáš, která tu ztroskotala za II.světové války, což se jim podaří. Situace se zkomplikuje tajemným nálezem, o který projeví zájem místní mafie. Uspějí v úkolu, který si vytkli? Podle románu natočil Peter Yates v roce 1977 úspěšný filmový thriller s Jacqueline Bissetovou a Nickem Noltem v hlavních rolích.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Levné knihy

The Deep , 1977

yossarianxxii
08.02.2023 3 z 5

Další román od autora Čelistí ,ideální na letní dovolenou.
Kniha se mi četla velice dobře, příběh moc hezky popisuje hlavní postavy a jejich honbu za pokladem.
Ta se neobejde bez komplikací s místními domorodci a nese ten správný náboj.
Na motivy knihy byl natočen i stejnojmenný film s Nickem Noltem a krásnou Jaqueline Bisset v hlavních rolích.
Ve filmu si divák přijde na své, užije si jak svět potápění, tak i Jaqueline...
Děj se mírně od knižní předlohy liší, film však každopádně stojí za shlédnutí.

Martina291086
19.01.2022 3 z 5

Nějak se mi k této knize nedostávají správná slova... Námět rozhodně zajímavý s potenciálem, ale film o pár stupňů lepší. Rozhodně bych ještě víc propracovala konec.

niki-chan
01.05.2021 3 z 5

Příběh byl zajímavý, co se potápění týká a ztraceného pokladu. Jinak mi přišel trochu nemastný neslaný a konec byl oproti celému příběhu velmi rychle odbytý.

Arev122
05.08.2020 4 z 5

Zajímavé čtení , příběh hezky popisuje podmořské potápění, zápletku tvoří nalezení části pokladu ze staré lodi + mafiáni, co chtějí "jiný" poklad. Děj má spád a čte se jedním dechem.

maximus13
09.05.2019 5 z 5

Výtečně napsaná kniha. Téma "pod mořskou hladinou" nebývá časté, o to více potěší taková literární perla. Čtivá, napínavá, děj letí přímo raketově. O této knize mohu popravdě říci, že jsem ji přečetl jedním dechem. I zápletka je vymyšlena zajímavě a lze ji považovat za reálnou. Knihu příjemně zdramatizuje.

V28
03.11.2018 5 z 5

Filmovou verzi Hlubiny jsem viděl dřív než jsem četl knihu a teď mohu napsat, že byla stejně skvělá jako kniha. Bylo pěkné si film připomenout a mít pro knihu věrnou představu hlavních hrdinů v podobě Nicka Nolteho a krásné Jacqueline Bisset.

danny_21
04.07.2018 3 z 5

Ve srovnání s Čelistmi je tento příběh o nalezeném potopeném pokladu, u kterého se povaluje pár desítek tisíc ampulek se záhadnou tekutinou jen slabým odvarem. Z amerického novomanželského páru, jakožto hlavních hrdinů, se stanou neohrožení dobrodruzi, kteří se nezaleknou ani hrozeb bahamského kouzelníka woodoo ať už jsou ve formě panenek povalujících se v jejich blízkosti, útoků na ně samé, nebo mrtvých společníků ... a ten odfláknutý konec, když už asi Péťovi došla trpělivost a utnul to z ničeho nic. Průměrné dobrodružství, které se dá slupnout za odpoledne - 60 %

Ampér_Plzeň
19.02.2017 4 z 5

Moc hezky se tahle knížka čte . A je velice dobře zfilmovaná

corvo
15.11.2013 4 z 5

Kniha jak z udělání pro ty, který vědej na co je šnorchl a hned jak se ocitnou na břehu moře, tak si nasaděj brejle, fixnou plótve na nohy, vezmou do pazúry trojzubec a hurá do vody na ryby, raky, korýše, měkkýše, tukany, mloky a tuntaláry. Jen je třeba si dávat pozor na to, co vylovíte a komu to prozradíte...

PetikH2O
04.02.2013 2 z 5

Měla jsem ji na dovolené u moře a o to víc to bylo zajímavé! :)

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

"čelisťák" benchley je borec - přečetl jsem vsjo, nejlepší je Bílý žralok !!!!!!!! film s "alkoholikem" noltem a bissetkou je výtečný