V28 V28 komentáře u knih

Obrázky z českých dějin a pověstí Obrázky z českých dějin a pověstí Zdeněk Adla

Jak tu někdo napsal, přímo LEGENDÁRNÍ knížka, už jsem slyšel pár historek o čestném místě na záchodě - návštěvy jistě ocení. Jinak by určitě něměla chybět v žádné knihovně, ať už v té dětské nebo dospělé. Vždy mi připomene školní roky, hodina dějepisu byla díky této skoroučebnici ve formě komiksu hned jednodušší a zábavná.

20.02.2018 5 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Na tento díl ze série Hříšní lidé Království českého jsem se moc těšil. Královské město Písek i jeho okolí je má srdeční záležitost. Pár známých míst zmíněno bylo, když navíc příběh začne nahou dívkou ve zlatonosné řece Otavě, pokračuje zamotaným mordem v tak krásném městě, nelze jinak než udělit plný počet hvězd. Jako vždy to bylo velmi čtivé a díky vyšetřovací družině v čele s Oldřichem z Chlumu i velice zábavné, prostě klasika pana Vondrušky.

19.02.2018 5 z 5

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

Kujme pikle, kujme pikle a snad si Přemysl II. Otakar nepřizve Oldřicha z Chlumu a jeho partičku. Tady není co řešit, opět je to čtivé i zábavné, ale hlavně odpočinkové čtení. Možná je škoda, že Světlana se neobjevuje v této sérii častěji, jako náhrada tradičně svedené sklepnice byla pro příběh zábavné osvěžení.

16.02.2018 5 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

Po třetině knihy jsem myslel, že nedočtu. Kdyby nebyla první polovina příběhu stále jen uvedením do obrazu, určitě by se mi Tajná historie četla daleko, daleko líp. S dlouhým popisováním a vysvětlováním jsem měl prostě problém. Hlavně díky druhé polovině jsem dal čtyři hvězdy, ubylo právě popisů i vysvětlování - příběh dostal šanci i spád a hlavně konec knihy byl vynikající.

13.02.2018 4 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Velmi poutavě a čtivě napsaná kniha nejen o dětství Madeline Albright. Některé informace z období před a po druhé světové válce kterým jsem pořádně nerozuměl, mi byli na stránkách této knihy velice jednoduše vysvětleny. Proto mohu každému jen doporučit jako zajímavou knihu, která určitě stojí za přečtení, nudit se nebudete.

10.02.2018 5 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

A jízda pokračuje....ta ženská snad nebude mít nikdy klid. Pokračování Funebračky Blumové je jak dobře prošlápnuté boty, perfektně sedí a jak začnete číst, tak jste ztracení. Stejně jako první dvě knihy je i tato skvělá, čtivá a plná napětí od začátku do konce. Od prvních vět uhání stránky jak splašené do cíle a Blumová jako vždy nikoho nešetří.

08.02.2018 5 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Výborná knížka, od prvních stránek zajímavá a čtivá, která si zaslouží pět hvězd. První polovina knihy je vynikající sonda do rádoby neplodného a tím psychicky vypjatého manželství, která nikomu nestraní. Druhá polovina přinese napětí až do konce a odpovědi na otázky proč tomu tak vlastně bylo, opravdu skvěle vymyšlená záležitost, kterou mohu jen doporučit. Pražská dějová linka i on-line sledování mazačky už je jen takový bonbónek pro naše čtenáře.

07.02.2018 5 z 5

Polární záře Polární záře Jiří Mazurek

Byl jsem zlákán vysokým hodnocením téhle knihy a bylo to super. Velmi čtivé hned od prvních stránek, sympatické hlavní postavy, zajímavá lokalita, perfektní konec. Snad jen víc akce a prokreslenější postavy a bylo by to dokonalé, takže příjemná oddychovka.

05.02.2018 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Filmovou verzi Carrie (1976) jsem viděl několikrát a byla skvělá. Vracet se ke knize i když mám Kinga hodně rád, se mi moc nechtělo, ale udělal jsem dobře. Ten dokumentární styl psání o případu Carrie, její schopnosti, všechny ty přípravy, nenávist a to co předcházelo konečnému výbuchu bylo sakra skvělé. Stupňování napětí a té atmosféry do samotného konce jako vždy na jedničku. Prostě King.
Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.

02.02.2018 5 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Další skvělé čtení od Jakuby Katalpy. Po Němcích přichází Doupě, příběhy tří žen a jejich samoty. Kniha je dobře napsaná, díky krátkým kapitolkám čtivá, okrajově v hlavním příběhu s Ptáčkem i zábavná. Hlavně je to však smutná záležitost, která ukáže jak špatně se někteří lidé dokáží chovat ke svým blízkým nebo si spíš jejich situaci nedokáží uvědomit, ustát a pomoci.

28.01.2018 5 z 5

Pravěk a jiné časy Pravěk a jiné časy Olga Tokarczuk

Nádherná knížka, která má úplně všechno a když si uděláte čas, dokonale vás odmění.
Komentáře níže a hodnocení mluví za vše a mohu jen doporučit, doporučit a doporučit.

24.01.2018 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Po některých komentářích a hodnocení co jsem zde viděl, jsem se bál, že to jde s oddělením Q hodně z kopce a dlouho se mi tedy do Selfies nechtělo, ale ani zdaleka to nebylo tak špatné. Nemoc jako spouštěč šílenosti, zneužívání sociálních dávek se trestá smrtí, neschopnost nebo neochota mladých lídí zapojit se do pracovního procesu, jak to bylo s Rose a spousta dalších věcí. Je pravda, že souběh různých případů a postav vyvolal trochu zmatek, ale čtivosti, napětí a zábavnosti naštěstí tolik neubral. V příštím díle bych čekal víc vtipů a pořekadel o velbloudech a opravdu starší, nevyřešený a zajímavý případ, který se pro oddělení Q hodí nejvíc.

21.01.2018 4 z 5

Olga Tokarczuk a její kniha Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých je skvěle vyprávěným a čtivým příběhem o ženě činu Dušejkové. O jejím souboji se spolkem zabijáků v zelených kamizolách, se systémem nepodobným chodu věcí u nás i nepochopení lidí z města. Přestože jsem knihu četl již před několika měsíci, hodně často si na ní vzpomenu a nyní jsem potkal i verzi filmovou. Ta se dle mého názoru hodně povedla, přestože úplně nectí předlohu, ale základní poselství příběhu je stejné a výsledná atmosféra i herecké výkony jsou dokonalé. Mohu doporučit jak knihu, tak film k jehož vychutnání je ovšem nutno začít knihou.

19.01.2018 4 z 5

Oblíbení autoři jako např. Goffa, Soukupová, Tučková, Procházka nezklamou. Jinak jsem čekal trochu víc.

18.01.2018 3 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Přečteno v rámci výzvy a někdy to vyjde, jindy prostě ne. Žánr který běžně opravdu vyhledávat nebudu.

14.01.2018 2 z 5

Finský magický realismus nebo podivno, tajemno nebude to právé co bych měl číst. Občas čtivé, ale jinak dost šílené.

12.01.2018 2 z 5

Infernum: Každé zlo má svou příčinu Infernum: Každé zlo má svou příčinu Mark Maria Kraft

Fakt jsem snažil, ale polovina byla až moc, tuhle magořinu prostě nedám. Nejlepší vyšetřovatelka u pražské kriminálky a neví co je IP adresa, ale je aspoň závislá na brutálním sexu s policejním prezidentem, který je zároveň jedním z nejmocnějších mužů celosvětového satanistického spolku nebo čeho....snad už letos podobnou záležitost nepotkám.
Nedočteno.

10.01.2018

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Začínat rok Petrou Soukupovou se prostě vyplatí, to se vám pak chce celý rok číst a čekat, že hned ta další a nebo ta další, bude stejný čtenářský zážitek. Od první do poslední stránky čtivé, kniha vás okamžitě vtáhne a ten obyčejný život, starosti a houstnoucí atmosféra pohledem babičky, matky a syna, vás bude nutit číst dál a dál. Opravdu opět velice povedená knížka, kterou mohu jen doporučit.

08.01.2018 5 z 5

Sestup Sestup Tim Johnston

Jedna hvězda dolu za první třetinu knihy, určitě by šlo vysvětlit únos dcery a pocity rodičů a bratra tak, aby se člověk neustále neztrácel a neměl chuť knihu odložit. Následující dvě třetiny už jsou čtivé, napínavé a díky prostředí hor dobře představitelné.

06.01.2018 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Jedna z mých prvních knih od Stephena Kinga a jediná kniha o které se mi kdy zdálo. Bylo to nádherně děsivé a hned mi bylo jasné, že bez dalších jeho příběhů to nepůjde. Příběh spisovatele a jeho fanynky číslo jedna byl i zfilmován a hlavně Kathy Bates předvedla životní výkon, za který byla odměněna soškou Oscara a Zlatým glóbem za nejlepší ženský herecký výkon.

01.01.2018 5 z 5