Polární záře ekniha

O BUDOUCNOSTI LIDSTVA SE ROZHODNE ZA POLÁRNÍM KRUHEM… V Severním ledovém oceánu se kapitán jaderné ponorky ruské federace Alexander Gomelskij snaží vypořádat s řadou záhadných událostí a selhání, ke kterým dojde při návratu z rutinního námořního cvičení. Major Gennadij Volkov, stíhací pilot ruského letectva, vzlétá k neznámému létajícímu objektu a krátce na to je jeho stroj zničen a major zanechán na pospas oceánu. Světlana Zarecká, postgraduální studentka geologie, je poslána do centra dění s tajnými instrukcemi a shodou okolností se zde setkává s Petrem Brunerem, českým fotografem a dobrodruhem. Její instrukce jsou jasné: nepohodlné osoby je nutné zlikvidovat. Mezitím odkrývá ruská armáda na dalekém severu přísně tajné naleziště, které může změnit dějiny lidstva, a průzkumník Aivars Balakin se právě chystá vykročit tam, kam lidská noha dosud nevkročila... VYCHÁZÍ POUZE JAKO E-BOOK!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353478/big_polarni-zare-oFt-353478.jpg 4.275

Kniha Polární záře

Martia945

Co se žánru týče, je to moje prvotina, tudíž nemám s čím srovnávat. Nicméně kniha mi rozšířila mé obzory, rozhodně mě nezklamala a určitě se k podobným tématům v budoucnu ještě vrátím. Poutavý a napínavý děj, který svižně ubíhal. Bude-li pokračování, budu jen ráda.

NavoSever

Pohltilo me to, ctive, super... Zaver ponekud otevreny, cekal jsem trochu vice... Pripomnelo mi to trochu Stalkera

TheSarcasm
07.11.2019

No paráda. Žádné zbytečné mudrování a filozofování, ale svižný děj, zajímavé prostředí a vděčný, byť mnohokrát provařený, námět. Nehledám na příběhu mouchy, ale spokojeně si chrochním, protože jsem si čtení moc užil.

genie
13.10.2019

Pro mě je to další české sci-fi překvapení. Námět je fajn, kniha nepřekypuje technickými detaily (pro mě jedině dobře), hrdinové jsou sympatičtí, občas jsem se s nimi i zasmála a konec mě bavil. Nekomplikované, ale tajuplné i zábavné čtení.

Jack Bauer
23.06.2019

Konečně po dlouhé době výborná velmi čtivá sci-fi navíc od českého autora, která mě po všelijakých doporučovaných zahraničních slátaninách velice zaujala. Jednoduchý, ale barvitě popsaný příběh ze zajimavého místa který ani trochu nenudí,ke konci trochu přitažený za vlasy, ale to se dá odpustit.

Boby17
03.06.2019

Myslím, že čtyři hvězdičky a něco navíc si tato knížka zaslouží. Děj pěkně odsýpal, byl zajímavý a také tajemný. Zároveň oceňuji, jakým způsobem si autor vymyslel setkání s mimozemskou civilizací a závěrečnou koncovku. A doslov mi přinesl další zajímavé informace a náměty. Takže spokojenost.

kolby
28.03.2019

Skvelá téma, skvelý nápad, slušný štýl písania, škoda unáhleného=odfláknutého(?) záveru (prostě rychloffka). Pýta sa väčšia hĺbka, väčší rozsah, viac rozvinuté postavy.
Ale celkový dojem veľmi-veľmi slušný. Bodol by 2.diel - rád si ho prečítam. Jiřímu držím palce pri ďalšom písaní, budem ho mať "v merku"

lazarus
28.03.2019

Komentář obsahuje drobný spoiler!
Na popud pana autora přečteno za pár hodin a musím uznat, že jsem se bavil. I když podobná dílka jsem za posledních pár let už potkal. Například Atlantský gen, nebo Atlantida. Obě byla o chlup zajímavější a promyšlenější než Polární záře. Což o to, nápad dobrý, ale postavy příliš jednoduché a vyprávění zbytečně proložené lacinými momenty typu sex se Světlanou. Pokus o napětí a otázky nad objevem se zbytečně táhly bezmála celou knížkou a ve finále nebylo prakticky osvětleno vůbec nic. Je pravdou, že už jsem trochu zhýčkanější čtenář a od dobrého nápadu očekávám trochu víc, než jen náznaky jež skončí zase jen dalšími otázkami.
Tudíž hodnotím krásnou trojkou a držím palec do další tvorby, poněvadž potenciál tady rozhodně je.