Legenda o Rennardovi

Legenda o Rennardovi https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9661/bmid_legenda-o-rennardovi-65c8c9c29c789.jpg 4 30 5

Rennard, zvaný Druhý princ, čelí nepřízni otce a krále, úkladům bratrů, Zlu přicházejícímu ze severu i dávnému rodovému prokletí. Řízením osudu se stává vyhnancem nejprve v cizině a poté i ve vlastní zemi. Bizarní sny, jejichž dějištěm jsou nepozemské světy, a nadlidské schopnosti, které v něm probouzejí momenty ohrožení, přivedou Rennarda k poznání, kdo je jeho opravdovým nepřítelem a kým je ve skutečnosti on sám... celý text

NemmamSlov
14.07.2022 4 z 5

Jiří Mazurek je menej známy autor českej literatúri a vďaka Pevnosti som sa dostal k jeho druhému dielu. Tento krát je to príbeh Rennarda druhorodeného princa, ktorý zdedil po mame výnimočné schoponosti a málo kto ho dokázal poraziť v šermiarskom umení. Rennard to ma od malička ťažké, od mlada je na úteku a keď sa vracia do svojej zeme, svoje postavenie si musí vybojovať a donútiť.

Príbeh bol napídaný excelentne. Autor má dobrý štýl písania. Jedinou nevýhodou bol možno príliš jednoduchý dej, ale za mňa jedno z lepších diel edície Pevnosť.

katallinka
27.09.2017 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Příběh se velmi dobře četl a neobsahoval žádné nudné pasáže, takže jsem knihu zvládla téměř na jeden zátah. Jediné, co mi na knize trochu vadilo bylo útržkovité psaní. často, když se v příběhu objevila nová postava, jsem nechápala všechny souvislosti. Rozhodně si přečtu i další knihy tohoto autora.

Ladys
11.08.2016 5 z 5

Kroužil jsem kolem toho pár let a udělal jsem chybu. Teda s tím zpožděním, myslím.
Kniha se mi líbila. A to moc.
To, že příběh mohl být víc rozmáchlý, je pravda. To, že na všech a na všem autor šetřil, je taky pravda. To, že je příběh rozbitý do malých obrazů a náznaků, je taky pravda. To, že bych uvítal větší počet stran, je taky pravda.
A to, že všechny výše jmenované slabiny spláchne pokračování v podobě další knihy zvoucí se Legenda o Garonně, je taky pravda. Právě ji totiž čtu a dochází mi, že Legenda o Rennardovi je takový velmi slušný náznak toho, že to hlavní teprve přijde. Ale jedno bez druhého by nefungovalo.

parxel
02.06.2016 4 z 5

Tato kniha mne velmi mile překvapila. Nejedná sice o žádný epický fantasy příběh, ale o fragmentovité vyprávění o druhém rytíři - ďáblovi z Giansbora, nicméně na pozadí zdánlivě prostého příběhu se děje ještě něco navíc. Zprvu to jen matně tušíte a později to nabyde konkrétnější podoby, avšak i přesto zůstane nakonec plno otázek nezodpovězených. Do příběhu tak vnese světlo, až druhé pokračování Legenda o Garoně.

Závěrečný verdikt: fantasy příběh, který dle mého názoru stojí za povšimnutí. Velmi příjmené překvepaní z české kotliny. Krásné čtyři hvězdy.

joehot
30.11.-0001 5 z 5

Dočteno v edici Pevnost a abych zhodnotil - jsem velice překvapen. Líbilo, moc, stylisticky je kniha na vysoké úrovni, dějově jakbysmet. Prostě paráda. Doufám, že edice Pevnost nám pana Mazurka ještě poskytne..

Jiří Mazurek
česká, 1974