V.Vendulii V.Vendulii komentáře u knih

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Po dlouhé době knížka, která mě vtáhla do děje, několikrát jsem se i upřímně zasmála a přiznám se, že i slza ukápla. Ale Bože na nebesích proč jsou rodiče vždy přeložení jako "maminka" a "tatínek"? I u Ruby mi to přišlo teda dost extrémní, ale když jsem pak četla, že to je použito i u Jamese a to i v situaci, kdy otce chce rozčtvrtit, tak to už bylo opravdu nepatřičné. Jinak ale moc hezké čtení, ačkoliv klasicky chvílemi velmi naivní. Ale proto to čtu. :-D

23.08.2021 4 z 5

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

(SPOILER) Znáte ten film Polární expres? Jak ztrácí a zase nachází lístek a pak - můj bože - ho zase pustí a na poslední chvíli zachytí a pak asi ještě milionkrát? Tak přesně tento osud je osm desetin z téhle knížky, akorát nejde o lístek na vlak, ale o dobíhání vlaků, autobusů, aut z půjčoven a kdoví čeho dalšího. Dočteme asi stovky popisů vzpomínek a pocitů. Díky tomu se zdá, že děj neplyne, také mi chyběly jiné postavy než ti dva. Například Ammyn táta, Kat a nebo Rina, ta jména jsou zmíněná milionkrát, ani jedna ani druhá (mrk) se v příběhu vůbec neobjevila, ani slovo neprohodila, na to jsem čekala celou dobu, že si budu moct udělat vlastní obrázek jací asi jsou. Za mě velké zklamání, vybírala jsem v knihkupectví mezi dvěmi knížkami a kvůli téhle odložila jinou. Moje smůla.

08.08.2021 2 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Ačkoliv to nebyla úplná pecka, kterou nebudu moct vyhnat z hlavy další měsíc, tak musím dát pět hvězdiček. Bylo to šíleně čtivé. Nebylo to smutné vyprávění, ale mně slza ukápla, protože jsem se do Charlie, tím jak dobře napsané to bylo, opravdu vcítila.

19.02.2021 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Na rozdíl od předchozích knih jsem u této postrádala vtip. Na předposlední straně jsem si uvědomila, že je to vlastně poprvé, co jsem se u tohoto dílu zasmála a přitom si vzpomínám, že při čtení prvního dílu jsem si nemohla vynachválit autorčin smysl pro humor. Nicméně pro mě je tato série srdcovka a navzdory mým výtkám si určitě čtyři hvězdičky zaslouží. :))

06.09.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nechápu to vysoké hodnocení. Příběh pořád dokola, žádné vyvrcholení, žádné rozuzlení.

23.08.2020 2 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Tři hvězdičky za to, že se to rychlé četlo. Bylo to vážně moc krátké a celou dobu jsem vůbec nevěděla jaký Jamie je. Bylo takřka nemožné se vžít do příběhu, který byl velmi nereálný a naivní.

23.04.2020 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Ach můj Bože. Stejně jako předchozí díly - naprosto geniální. Líbilo se mi, že se Sawyer tak úplně nepřidala do "partičky" z předchozích dílů a setkali jsme se zase s novými postavami. A Isaac? Na jeho popis bych potřebovala použít slintající emoji. Za mě prozatím nejlepší knížka roku 2020 a pochybuji, že ji něco předčí.

22.04.2020 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Předchozí díly byly malinko lepší. To ale neznamená, že takhle nebyla skvělá! Tak rychle se to čte, že se člověk ani nenaděje a zjistí, že je u konce! Že všeho nejvíc opět musím vyzdvihnout skvělý smysl pro humor, který u Elle nikdy nechybí.

19.04.2020 4 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Nádherná knížka. Já jsem úplně unesená. Moc nechápu tu četnost negativních komentářů, ale nic proti nikomu. Krásný příběh, dojemný a krutý, já mám hrozně ráda tohle "špinavé" prostředí. Kde jsou pro každého úplně jiné priority, než společenské postavení, kariéra, hromada prachů... Pro mě po dlouhé době knížka, která mě fakt pohltila, přečteno za dvě noci.

29.03.2020 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Nesrovnatelné s prvním dílem :-O Opravdu jsem se bavila! Napínavé, čtivé a dokonce vtipné!

25.03.2020 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Trvalo mi poměrně dlouho se začíst. Nejdřív jsem knihu každou kapitolu odkládala, ale potom jsem tomu přišla na chuť a víc než půlku přečetla na jeden zátah. Teď už hltám druhý díl. Pravdou je, že jsem čekala více romantiky, ale i tak musím říct, že moje oblíbené téma mafie, drogy atd. opět nezklamalo. Druhá věc je, jak moc reálné to asi je. Nad tím při čtení dost často přemýšlím, protože mi přijdou některé scény příliš naivní. Jako že by členové mafiánské rodiny tak často polevovali a porušovali svá pravidla, tomu prostě nevěřím. Ale samozřejmě, že je mi jasné, že toto není naučná kniha, ale román a pokud chci fakta musím je hledat jinde než v románu pro teenagery. :)

23.03.2020 4 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Ach, po dlouhé době něco, co mě nadchlo. No nejsou sexy tihle ochranitelští gangsteři? :-D Nechyběl humor, romantika ani akce. Moc hezky a rychle se to četlo. Mám ráda tenhle hovorovejší jazyk, který hned působí k postavám věrohodněji.

18.02.2020 5 z 5

PS: Chybíš mi PS: Chybíš mi Winter Renshaw

Musím se přiznat, že mě hlavní postavy úplně nevtáhly do děje, protože jsem se s nimi nedokázala ztotožnit. Taky bych vynechala závěr, protože mám ráda, když si příběh můžu trošku domyslet a tady nám autorka místo pro představivost nenechala. Každopádně je to ale moc hezká, romantická kniha, kterých není nikdy dost a stejně jako předchozí díl musím hodnotit čtyřmi hvězdičkami.

17.02.2020 4 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

Mám velmi smíšené pocity. Příběh se četl rychle a děj ubíhal, tedy alespoň první tři čtvrtiny. Po tolik očekávaném shledání,i když každý čtenář ví jak to dopadne, přišly nesmyslné zvraty. Za mě přehnané. Taky mi několikrát rozum stál nad rozhodnutími Nory, protože si neumím představit, že by se někdo v její situaci takhle opravdu zachoval. Jako celek pěkné, ale dobrá kniha ve mně vždy něco zanechá, tentokrát se to bohužel neprovedlo a už teď vím, že až očima v mojí knihovně zabloudím na knihu Bez rozloučení, nebudu si pamatovat o čem byla. Možná jsem opět měla na základě hodnocení příliš vysoká očekávání, asi musím před otevřením knihy přestat koukat na počet hvězdiček. :-)

13.02.2020 3 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Mně by to stačilo jen z pohledu Brownyn a Natea, ostatní mě moc nezaujali. Musím říct, že ten příběh je dobře promyšlený a opravdu až do konce jsem si nebyla vůbec jistá, kdo by mohl být vrahem. Každopádně jsem se do čtení musela nutit a děj mi vůbec neubíhal. Možná jsem měla příliš vysoká očekávání, ale to hodnocení tady je vážně přestřelené.

04.02.2020 3 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Moc dobře se to četlo a hlavní postavy byly sympatické, ale nějak nevím... Té love story a romantiky jsem se tedy moc nedočkala a asi jsem měla moc vysoká očekávání.

28.12.2019 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

MOŽNÉ SPOILERY

Vtipné, romantické a hrozně rychle přečtené. Žádné zbytečné nekonečné popisy. Děj plynul, neustále jsem byla pohlcená dialogy.

Musím však uznat, že jsem čekala, že se Allie trochu víc rozvášní a Kadenovi vmete do ksichtíku, co všechno pokazil. Taky ho mohla dýl podusit. A Kaden zase na jeho povahu prováděl nereálná a přeromantičtělá gesta. Ale čert to vem, já jsem se moc bavila a co si budem, kvůli romantice jsem to četla. :-D

Spencera jsem si zamilovala, takže se hned vrhám na další díl a už jsem moc zvědavá.

31.10.2019 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Krásný příběh, myslela jsem, že po Lovu už mě nic tak bavit nebude, ale tenhle díl je ještě lepší.
Nechápu jak to autorka dělá, udržela moji plnou pozornost celou dobu a přišlo mi to TAK KRÁTKÉ!!
Můžu s jistotou říct, že u žádné jiné knížky jsem se tak nebavila.
Ale proč to takhle skončilo? Já jsem toho chtěla víc!! No budu doufat v další díly, protože já to milujuuuu!
Jo a souhlasím s komentářem níž, rozhodně chci díl s Rupi.

23.10.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Bože, jak já tuhle sérii miluju.
Musím přiznat, že jsem se při čtení párkrát přistihla, že mě to přestává bavit, že je to zdlouhavé, ale hned v dalším kapitole jsem už zase byla dějem úplně vtažená.
Jsem úplně uchvácená tím, jak drasticky se od prvního dílu všechno změnilo. A s naprostou jistotou můžu říct, že jsem nikdy nehltala sedmi set stránkovou knihu tak, jako tuhle.

16.10.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Dost mě překvapuje, kolik negativních komentářů tady je na to, že kniha má hodnocení skoro 90% ????
Za mě teda rozhodně palec nahoru, ačkoliv to nebylo něco, co by mě vyloženě posadilo na prdel. Mě se příběh moc líbil a rozhodně MUSÍM přečíst zbytek.
Ale přiznávám, že bych uvítala víc rozhovorů a míň uvažování Feyre.
Tamlina a Luciena jsem si zamilovala.

20.09.2019 4 z 5