uziRM uziRM komentáře u knih

Kříže Kříže Jiří Kulhánek

Skvělé zakončení výborné série, spousta akce, humoru i překvapivých zvratů, ani chvíli jsem se nenudil.

30.07.2019 5 z 5

Gaiin štít Gaiin štít Kevin Hearne

Udělal jsem dobře, že jsem se do Gaiina štítu pustil hned po 4. svazku. I když byly příběhy kratší, i tak neztratily na akci i humoru. Příjemné zpestření už tak výborné ságy.

05.07.2019 5 z 5

Napálený Napálený Kevin Hearne

Další skvělé vyprávění, propracovaný příběh, hromada akce i humoru. Nemůžu se Attica i Oberon nabažit.

04.07.2019 5 z 5

Praštěný Praštěný Kevin Hearne

Musím zdůraznit, že je to opravdu silně návykové čtení, v tomhle dílu mi sice trochu chyběl Oberon a jeho úžasné hlášky, ale ani chvíli jsem se nenudil...a s chutí jsem se pustil do dalšího pokračování.

02.07.2019 5 z 5

Trpišovský: Úplný příběh milionového trenéra Trpišovský: Úplný příběh milionového trenéra Štěpán Filípek

Kdo čeká jen Ódu na Trpišovského, tak ten bude muset pár stránek opravdu překousnout. Ne vše bylo tak růžové, jak známe z médií. Je nutno podotknout, že je to z nemalé části také "kniha názorů". Ovšem když už jde o ty červenobílé úspěchy, tak nejedno oku nezůstane suché.

13.01.2021 5 z 5

Hlasy a hvězdy Hlasy a hvězdy Vilma Kadlečková

Z tohoto dílu vyvstanulo spoustu nezodpovězených otázek a osudů, i proto se mi nechce věřit, že by to měl být závěr série.

11.09.2020 5 z 5

Nová hlídka Nová hlídka Sergej Lukjaněnko

Asi nejslabší díl z Hlídky. Sice se tu objevily některé "zapomenuté" analogie či nuance z předchozích dílů (viz. ovlivnění policisté nebo známý architekt v Antonově rodině), ale možná kdyby se pořád dokola neopakovaly ty samé metafory a úvahy a kniha měla o 100 stránek méně, vůbec nic by se nestalo.

08.05.2020 3 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Trochu mi tu chyběl Michálek a jeho pythony. Oproti předchozím dílům to byl o něco slabší odvar, ale i tak mě to celkem bavilo.

23.04.2020 4 z 5

Psí vojáci Psí vojáci Adrian Tchaikovsky (p)

Po pár kapitolách jsem se už připravoval na zběsilou, možná trochu i tuctovou, akční nálož s robo/zvířaty, ale nakonec jsem byl celkem i mile překvapen hloubkou příběhu.

10.04.2020 4 z 5

Svět démonů Svět démonů Sally Green

Určitě lepší než první díl. Konečně se děj rozjel a postavy rozvinuly. Už teď věřím, že "závěr" bude stát za to.

29.03.2020 5 z 5

Návrat diplomata Návrat diplomata Dick Francis (p)

Přiznám se, že to byla moje první čistokrevná detektivka, tím myslím bez nádechu fantasy/sci-fi. Příběh mě bavil od začátku až do konce, každá kapitola měla smysl a děj se každou stránkou posouvá ke "zdárnému" konci. Určitě to nebude můj poslední D. Francis.

20.01.2020 5 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Jak už to tak bývá u nových příběhů, chvíli trvá, než se člověk zorientuje a zžije s postavami. I tentokrát tomu není jinak, ale každopádně to vůbec nesnižuje za mě zajímavý námět i propracovaný příběh. Autorka moc dobře ví, co dělá. Věřím, že další díly budou ještě lepší...už teď se těším na Svět démonů (snad už zítra) a samozřejmě i na "Království v plamenech"

15.01.2020 5 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Nejspíš mám trochu štěstí, že se ke mě Mycelium dostalo v audioknize, takže jsem "ochuzen" o často kritizované přehlásky, ale i tak se mi zdál děj druhého dílu o něco lepší a bohatší, měl hlavně větší spád.

07.01.2020 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Příběh stále přidává na obrátkách. Spousta soubojů, krve (všeho druhu), intrik, lží i postupně vyjasňující se minulosti, jen to klasické "seriálové" zakončení jsem opravdu nečekal! Doufám jen, že na překlad posledního dílu nebudeme čekat dlouho.

21.12.2019 5 z 5

Síla stínů Síla stínů Cinda Williams Chima

Z nové dějové linie jsem měl z počátku docela obavy, ale jakmile se příběh začal propojovat, tak mě to bavilo víc a víc. Vzhledem k tomu, že třetí díl má mít podobný nádech, tak jsem už teď zvědav, jak to všechno v závěrečném čtvrtém díle skončí.

02.12.2019 5 z 5

Síla ohně Síla ohně Cinda Williams Chima

Vzhledem k tomu, že již před touto sérií vyšly knihy ze Sedmiříší, které nejsou "zatím" přeloženy do CZ, tak se dá omluvit ten ne moc barvitý svět. I tak byl začátek dost chaotický a ty občasné výlety do dávné minulosti spádu příběhu také moc nepřidaly. Ale po nějakých 100 stránkách se děj konečně rozhýbal a už bylo těžší knížku odložit. Zkráceně - začátek hrozný, zbytek ušel. Od dalších dílů čekám určitě víc.

27.11.2019 4 z 5

Průvodce lucidním sněním Průvodce lucidním sněním Thomas Peisel

Lucidní snění je něco tak úžasného, že jsem se ho nemohl několik měsíců nabažit. Investoval jsem sice pár stovek i do bylinek a doplňků stravy, ale o to intenzivnější to pak bylo. Tahle knížka mě ale dost inspirovala, protože mi nabídla nepřeberné množství možností, co lze ve snu podnikat.

02.10.2019 5 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Ani další příběh Marie Lu mě zatím nezklamal, námět víceméně vzdálené budoucnosti i zajímavé postavy. Jen konec jsem svým způsobem tušil už od poloviny knížky, ale to nic nezměnilo na tom, že jsem si to užil. Snad i Wildcard bude minimálně stejně dobrý.

01.10.2019 4 z 5

Vládce klanů Vládce klanů Christie Golden

Rozhodně povedenější než Den draka. Akčnější, hbitější a příběh má spád.

19.09.2019 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Ani druhý díl nezklamal, sice se to tentokrát pomaleji rozjíždělo, ale od dalšího dílu mě to určitě neodradí.

10.09.2019 4 z 5