Ulala Ulala komentáře u knih

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Opět povedené, pohodové a napínavé čtení.

08.04.2023 5 z 5

Příchod Dánů Příchod Dánů Ellis Peters (p)

Tento díl je malebným povídáním o příhodách bratra Cadfaela, který tvořil doprovod a byl určen jako překladatel bratru Markovi při cestě do Walesu. Bylo to příjemné a odráželo to dobu. Mám jedinou výtku a to pro překladatelku. Některá slova v češtině neodpovídala 12. století.

06.04.2023 5 z 5

Glatz Glatz Tomasz Duszyński

Autor i kniha byly pro mně milým překvapením. I když mám k polským autorům blízko, za poslední léta jich nemám moc načtených a musím říct, že je to škoda. * za umístění v malebném městě Glatz čili Kladsko (jak český překlad uvádí, v polštině je to Kłodsko) v těchto vypjatých létech. * za zajímavé postavy, na které jsem zvědavá i v dalším díle. * za napínavý příběh, který od začátku byl hodně komplikovaný a docela nejasný. * za styl, který je vytříbený a za překlad, který je hodně dobrý. Pátou hvězdu si nechávám pro další díl (už mám objednaný)

04.04.2023 4 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Terence opět zabodoval. Pro nás. kteří jsme ve věku 60+, je popisované období dobře známé a o kauze topných olejů jsem četla i slyšela. Konkrétní události však nepřišly nikdy na přetřes. Proto jsou i z toho důvodu zajímavé. Příběh je čtivý a zajímavě koncipovaný.

31.03.2023 4 z 5

Dostihne tě minulost Dostihne tě minulost J. D. Robb (p)

Opět skvělé. Nemám co dalšího dodat.

28.03.2023 5 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Steve Berry

Tentokrát trochu jinak. Forma "Já..." mi vůbec nevadila, naopak, konečně Malone vypráví svůj příběh od začátku. Vadilo mi však zdlouhavost některých pasáží a celý příběh mi připadal tak trochu překombinovaný. Za historické informace, které obohatily mé vědění dávám tři hvězdy.

22.03.2023 3 z 5

Smrtící hrátky Smrtící hrátky Nora Roberts

Opět to byla "jízda". Napínavé, rychlé. Knihy o Evě Dalasové již zvládám za 24 hodin, protože se mi nechce od nich odtrhnout. Jsou prostě návykové.

14.03.2023 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Druhý případ Kate Marshallové musím hodnotit jako skvělý. Bylo to napínavé, četlo se to samo, Čtyři hvězdičky dávám proto, že si myslím, že Robert Bryndza ještě neukázal všechno. Jsem zvědavá na další pokračování K.M. a jestli to již bude jako soukromé očko.

12.03.2023 4 z 5

Smrtící nevinnost Smrtící nevinnost J. D. Robb (p)

(SPOILER) Silné téma a ještě k tomu roztržka v "ráji" Evy a Roarka. Opět velmi napínavý a dobře rozpracovaný příběh vraždící sociopatky, která bohužel byla ještě dítě. Je to smutné, ale může být pravdivé i v dnešní době, nejen v budoucnosti.

10.03.2023 5 z 5

Smrtící klon Smrtící klon J. D. Robb (p)

Děsivé a více scifi. Po přečtení si raději ani nekladu otázku co všechno se v hlavách lidí může zrodit.

09.03.2023 5 z 5

Svatý zloděj Svatý zloděj Ellis Peters (p)

Skvělý příběh z roku 1144. Kousek historie, kousek víry, kousek dedukce a mezilidských vztahů. Co říct, kdyby nebylo té vraždy, tak docela pohodové čtení. Ale musím říct, že mi tento díl připadal trochu vyzrálejší a zápletka dobře propracovaná.

09.03.2023

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Nečetla jsem Larssonovu trilogii, proto nemohu srovnávat. Podle mně David Lagercrantz skvěle umí udržovat čtenáře v napětí. Vždy, když docházelo k momentu, že se něco nenávratně zničí, přišel obrat k lepšímu. Proto mně příběhem neprovázel ten svírající pocit nezmaru, který je napraven až na konci knihy. Všechny postavy mají svůj odstín šedi, ale i stránky, které jsou vesměs pozitivní. Jsem zvědavá, které z nich a jak se budou v dalším díle projevovat.

06.03.2023 4 z 5

1913: Případ podivné sebevraždy 1913: Případ podivné sebevraždy Andreas Pittler

Z celého příběhu jsem trochu rozpačitá, v některých momentech jsem úpěla: Celá jedná strana popisu toho co napsaly noviny ten den ve Vídni... Tři krát jsem si řekla, že toho nechám, ale pořád mi to připadalo docela přitažlivé a byla jsem zvědavá, jak se David Bronstein z toho zmatku vyvleče. Dávám 3 hvezdičky, ale určitě si přečtu další příběh.

02.03.2023 3 z 5

Einstein: člověk, génius a teorie relativity Einstein: člověk, génius a teorie relativity Walter Isaacson

Albert Einstein byl velikánem, který posunul vědu o velký krok dopředu a proto si zaslouží, aby o jeho životě a díle četli i lidé, kteří jeho teorii relativity ani za mák nerozumí, jako třeba já. Monografie W.Isaacsona poodhalila jeho život, práci a mně postrčila o kousek dál ke snaze porozumět.

26.02.2023 4 z 5

Smrtící posedlost Smrtící posedlost J. D. Robb (p)

Romány J.G.Robb jsou klasickými romány pro ženy, kde se prolíná láska a smrt, bohatství a neutěšený život chudých, přátelství a nenávist, bezpráví a spravedlnost. Ale musím říct, že za to autorku obdivuji. Jak se ji to všechno daří skloubit do celku, který Vás nenechá na pokoji než dočtete poslední stránku. Už se těším na další.

25.02.2023 5 z 5

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Temné téma z hluboké minulosti a ještě k tomu dobře zpracované. Co lepšího může být.

23.02.2023 5 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Nápad výborný, prázdná loď a spoustu "duchů", ale vyprávění mně nějak neoslovilo.

22.02.2023 3 z 5

Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Tomáš Padevět

Dokumentární román o životě Paní HH jsem dlouho odkládala, měla jsem obavu, že těch 503 stran bude pro mně moc. Nakonec jsem se rozhodla, že si čtení rozložím na tři části a proložím to jinými knihami. Bohužel se tak nestalo. Od první chvíle mně to chytlo a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Skvělá kombinace jak života Paní HH, tak dobových událostí, mně uchvátila. Teď už nepochybuji, že v podání jejich písní se odráží její pády a vzestupy. Její tvorbu mám moc ráda a poklonu si také zaslouží i její výběr autorů textů. Kniha je pro někoho možná trochu dlouhá a komplikovaná, ale dle mého názoru skvěle odráží osobnost a život Paní Hegerové.

20.02.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Začínající série s Kate Marshallovou mně zaujala mnohem více, než předchozí. Příběh mi připadal ucelený, bez zbytečných "zbrklostí". Jednotlivé kapitoly na sebe navazovaly i se vzpomínkami na minulost, které byla nosnou osou vyprávění. Už mám na cestě další díl.

16.02.2023 4 z 5

Saturnin se představuje Saturnin se představuje Miroslav Macek

Konečně se autorovi podařilo spojit historky typu "Kameňák" do jednoho celku - za to dvě **, za snahu jednu * a za to, že se zlepšuje jednu *.

12.02.2023 4 z 5