ugisha ugisha komentáře u knih

Inferno Inferno Dan Brown

Pan Brown píše knihy jako na běžícím páse a podobné jsou si jako vejce vejci. Hlavní hrdina nejí, nespí, stále však utíká, překonává překážky a do toho ještě stihne řešit hádanky ;) Vůbec to nebylo špatné, jen trochu překombinované a příliš nabité akcí, na úkor uvěřitelnosti - což si tato kniha jistě za cíl neklade - je to spíš taková pohádka pro dospělé, kde skoro všechno dobře dopadá. Ovšem čtivost to má obrovskou :)

02.01.2014 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha tohoto autora, dobře se četla, vtipná, ironická, realistická. Určitě nebyla mým posledním setkáním s Olsenem ;)

08.09.2013 4 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Po Spasiteli moje druhá Nesbova kniha. Líbily se mi vsuvky o Austrálii vč. bájí, které se Harry dozvěděl. Co se hlavního hrdiny týče, chvílemi mi byl sympatický, chvílemi jsem nechápala co dělá a proč to dělá...taky mi vadilo, že je v jednom kuse namol. Děj je zbytečně rozvláčný, jde poznat, že jde o autorovu prvotinu. Závěrečná pointa byla zvláštní, nějak jsem nepobrala vrahovy pohnutky. Četla jsem i lepší detektivky, nicméně časem asi dojde i na některé jeho další knihy, už jen ze zvědavosti ;)

01.08.2013 3 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Výborné čtení, vtipné, nechybí romantika ani sex. To, že je kniha psána z pohledu chlapa byl super tah! Chrise jsem si zamilovala a hned bych si přečetla pokračování ;) Kam se hrabe Padesát odstínů čehokoli! Tohle je parádní, má to narozdíl od nich příběh a šťávu a navíc je to reálné. Plus za používání ryze českých obratů (Když ji miluješ, není co řešit atd.) v americkém prostředí. Doporučuju!

14.07.2013 4 z 5

Zlatá země Zlatá země Barbara Wood

Moc pěkná, napínavá, romantická a vůbec nevadí, že trochu předvídatelná. Líbilo se mi zasazení do Austrálie, není to ten typický ženský román, ale kniha, kde se člověk kromě milostné zápletky dozví i něco zajímavého. Určitě to není poslední Woodová, kterou přečtu :)

24.02.2012 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Velmi čitvé, přečetla jsem za tři dny, co mi však vadilo a působilo rušivě, bylo to důsledné dodržování přítomného času, jak už někdo psal níže. Zápletka dobrá, ale některé motivy mi taky chyběly...Nejen ten Markův, ale nedozvíme se ani, co se stalo s Evelyn. S Larssonem bych to nesrovnávala, společené mají akorát to Švédsko :)

15.02.2012 4 z 5

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Jedna z nejlepších knih od této autorky :)

Nalezenec Nalezenec Stacey Halls

Moc pěkná knížka, za konec jsem dala o hvězdičku víc. Autorku si přidávám do oblíbených a těším se, až si přečtu i Naději pro Fleetwood.

09.02.2022 4 z 5

Papírové panenky Papírové panenky Emma Pullar

Za mě výborné, jen škoda toho rychlého konce, pár stránek navíc by knize prospělo. Kniha mě bavila, rozuzlení jsem trochu tušila, ale rozhodně doporučuju jako zajímavou sondu do ne zcela typických životů.

15.11.2021 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Za mě Hartlova nejlepší kniha. Skvěle se četla, líbil se mi nápad se čtením z jakékoli strany. Začala jsem Jáchymem, takže se mi asi ten jeho příběh líbil o malinko víc, ale i Veroničina část měla něco do sebe - prostě každá půlka je jiná, někdo preferuje dobrodružství, někdo rodinu. Uvěřitelné o dost víc než Erotikon. Čte se rychle a lehce, až je člověku líto, že je konec. Maximálně jsem si čtení užila a už teď se těším na další knihu :)

15.11.2016 5 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Fajn čtení do tramvaje nebo při čekání u doktora...jako blog/Facebook je to akorát, knihu z toho dělat netřeba :)

25.05.2016 3 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Kniha je napínavá jako všechny předchozí Deaverovy kousky s Lincolnem Rhymem, nicméně byla tak překombinovaná, až jsem se místy ztrácela. Navnadil mě ale na staršího Hodináře, kterého si určitě taky přečtu, ať jsem v obraze, jak důstojným protivníkem Lincolnovi byl ;-)
Za Sběratele kůží slabší čtyři hvězdičky, autorovi už trochu dochází dech, nicméně je to stále výborné čtení.

24.06.2015 4 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Zvláštní, netypický duchařský příběh s nepříliš originální zápletkou. Téma by šlo určitě rozvést zajímavěji...ale četlo se to dobře a ze zvědavosti bych si asi přečetla i pokračování.

13.02.2013 3 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Ani tentokrát Jeffery nezklamal a jeho nejnovější kniha je velmi čtivá, plná překvapivých zvratů i nových událostí v životě Kathryn. Narozdíl od Petra K. si ale myslím, že to bylo trochu překombinované, což ale knize neubírá na čtivosti. Deaver jako autor produkuje spostu dobrých knih, které se výborně čtou, ale já osobně mám zkušenost, že za pár měsíců už nevím, kdo byl vlastně vrah. Vynikající čtenářský zážitek, který nadchne, ale nezanechá hlubší stopu. I přesto ale dávám plný počet hvězd :)

07.01.2013 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Knihu jsem dostala v lednu k narozeninám, přečetla pár stran a hned ji zase zavřela, neboť jsem se u ní nudila. Teď o prázdninách jsem se rozhodla dát jí druhou šanci a musím říct, že to bylo dobré rozhodnutí :) Přesně na tom místě, kde jsem tehdy skončila, se to rozjelo a od té doby mě to nepustilo. Je pravdou, že jsem očekávála spíše něco ve stylu B.Erskinové, avšak autorka mile překvapila, bylo to zase něco jiného a o to zajímavějšího. Přečetla jsem za tři dny, sem tam si pobrečela, sem tam Claire záviděla...ale hlavně byla nadšená, příběh mě vtáhl tak, že už čtu Vážku v jantaru a zřejmě se pustím i do Mořeplavce ;) Nechci se s Claire a Jamiem loučit ;) Vynikající čtenářský zážitek, doporučuju :)

16.08.2012 5 z 5

Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Michaela - Události v klášteře svatého Anděla Miloš Urban

Čekala jsem od toho víc, taky víc perverznosti, ale tohle byla vážně úchylná blbost...Tak nějak jsem nepochopila smysl toho všeho....Taková divná knížka, víckrát bych ji nečetla, ale neodložila jsem ji hned, protože byla celkem čtivá, takže dvě hvězdy.

14.10.2011 2 z 5

Anastázie Anastázie Colin Falconer (p)

Čtivé, napínavé, bavilo mě to od začátku do konce... Dost silně to na mě zapůsobilo a zajímalo by mě, jak to vlastně všechno bylo doopravdy...Doporučuju.

12.10.2011 5 z 5

Tvůrčí psaní pro každého Tvůrčí psaní pro každého Markéta Dočekalová

Knížka se mi líbila, velmi dobře se četla, byla napsaná sice teoreticky, ale není to žádná "suchá teorie". Dost jsem si z ní vzala a rozhodně bych nic nekrátila, myslím, že všechno mělo svůj účel :)

Na pokraji temnoty Na pokraji temnoty Barbara Erskine

Moje první knížka, která mě k B.E. přivedla. A úžasná :)

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Mila oddychova romantika na dovolenou.
Nebylo to spatne, ale ze bych to musela cist dvakrat…

14.06.2022 3 z 5