Tynulda Tynulda komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha má hodnocení 96% a to opravdu právem! Napětí, jaké je v knize cítit, a síla příběhu je doslova dechberoucí. Čte se jedním dechem a zanechá ve vás stopu. Doporučuji každému, kdo váhá nad koupí, aby si ji koupil. Za mě jasný favorit do povinné četby.

07.10.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Říká se - nesuď knihu podle obalu, ale tato kniha si mě získala na první pohled. Když jsem se k ní konečně dostala, uchvátila mě nejen skvělá ilustrace, ale i kapitoly samy o sobě. V několika z nich jsem se doslova našla a zhltla jsem ji během několika hodin. Určitě se k ní ještě vrátím.

23.01.2017 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Jako kniha absolutně bezvýznamná. Instagram je super, ale co je na instagramu, by mělo zůstat na instagramu.

02.03.2019 1 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Skvěle napsaný příběh, který místy dokáže citově zasáhnout. Některé pasáže člověku naznačují, co je v životě důležité, a že život je jen jeden, proto je třeba si ho řádně užít podle svého.

24.01.2017 4 z 5

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Jestli mi kniha něčím sedla, pak jsou to autorovy zvrhlé myšlenky. Přestože od začátku do konce se jedná o 'hru pro celou rodinu, příbuzenstvo a známé' :D na tehdejší dobu doslova dechberoucí. Dechberoucí taktéž bylo (určitě ne jen pro mě), jakou na tu dobu měl Oscar Wilde slovní zásobu a do jakých podrobností se nebál vstoupit.

11.03.2019 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Po přečtení knihy jsem se rozhodla, že si na ni udělám mnohem více času a vypíšu si určité pasáže do diáře, protože mne opravdu nadchla. Je to pomyslná noha, která vás kope vpřed. Vnímejte, co čtete. Pokud se vám zdála obtížná, vraťte se k ní za několik týdnů, měsíců, let zpět. Rozhodně stojí za to!

15.12.2018 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Doslova mi při čtení šel mráz po zádech. Velmi emotivně laděný příběh, který by měl znát každý.

01.02.2017 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Smutný příběh starce, který mě ale jinak nezaujal. Celé to bylo zdlouhavé.

23.01.2017 1 z 5

Máme to rádi zdravě Máme to rádi zdravě Tomáš Kosačík

Začnu z té ledovější stránky hodnocení a tím je, že 70% obsahu tvoří recepty, které nestojí za zmínku (například profláknuté banánové lívance, různé smoothie bowls,...) a nejsou tedy tak originální a vědět dopředu, že tam jsou, knihu si nekoupím, protože mi přijde zbytečná. Možná ne někomu, kdo se nikdy s podobnými názvy nesetkal, což je v dnešní internetové a kavárenské době prakticky nemožná záležitost.
Na druhou stranu musím ocenit, z jak dostupných surovin jsou schopni uvařit a jsou to jednoduché recepty, které zvládne i kuchyňský neználek.

02.04.2019

Dostala jsem se k ní z důvodu povinné četby k maturitě. Nicméně musela jsem se do čtení nutit, pořád jsem byla v očekávání, kdy nastane jakýsi zlom, ale bohužel marně. Za mě NE.

15.12.2018 2 z 5

Děsivý příběh, děsivé fotografie, napětí, emoce, zážitek ze čtení - to všechno kniha obsahuje. Chvílemi mi běhal mráz po zádech, ale byla jsem nadšená. Nenechám si ujít další díl.

03.04.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po několika přečtených recenzí jsem se do knihy pustila. Musím říct, že mě začala bavit až asi tak za polovinou, do té doby žádná sláva. Alkoholička, která strká nos do jí (už dávno vzdálených) věcí, a s přehnaným vtíráním ke svému exmanželovi. Občas už mi šla hlavní hrdinka dost na nervy. Mám trošku smíšené pocity.

09.02.2017 3 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Knižní podoba mě bohužel nezaujala. Čtení mě nebavilo a humor, o kterém se v diskuzi pojednává, mi (asi) nesedl.
K maturitě bych tentokrát volila úplně jinou, případně bych se podívala na filmové zpracování, které z 90% odpovídá a je určitě zajímavější, vtipnější.

24.01.2017 1 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Radka Třeštíková dle mého názoru neustále roste. Od prvotiny Bábovky, kterou jsem též četla, je to obrovský schod nahoru. Hlavní postava, která přišla o všechno, se vrací zpět na místo, kde byla celé své dětství - Veselí. Na místo, od kterého očekává, že se stane tím lepším. Bez minulosti. Bez starostí. Avšak opak je nicméně pravdou. Otevře si obchod s rybářskými potřebami, jenomže jediná, kdo vlastně loví, je ona sama. Chlapi se ze zoufalství střídají jako na běžícím pásu. Paní Třeštíková tomu dala obrovský nádech vesnického humoru v kombinaci s moravským nářečím, ze kterého nemůžete být zklamaní. Za mě to byl parádní popis běžného samotářského lidského bytí obohacený o životní nadsázku. Velmi příjemné čtení!

19.02.2019 5 z 5

Geniální mužský humor! U čtení se pobavila celá rodina, je tedy vhodná pro jakoukoliv věkovou kategorii. Vřele doporučuji.

15.12.2018 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Život, jakým žijí hlavní hrdinky,je někdy velmi srovnatelný s tím naším (ženským). S touto autorkou nemůžete šlápnou vedle.

15.12.2018 3 z 5

Musím hned na začátku podotknout, že opravdu z 85% kniha obsahuje popsaný dánský uvolněný způsob života v kombinaci se statistikami, nádhernou focenou ilustrací a návody, jak se radovat z maličkostí (ruku na srdce, to umí jen málokdo z nás). Je zima, srkáme horké kakao na místě, kde se cítíme příjemně, čteme knížku, šťastnější z nás sedávají v křesle u krbu, jsme od hlavy až k patě obalení plyšovou dekou a užíváme si sílu klidného okamžiku - tak přesně pro takové, kteří toto znají, se uvnitř knihy o štěstí nenajde nic zvláštního.
Co nesmím zapomenout vyzdvihnout je fakt, že je to oddychové čtení, které vás naladí do pozitiva a nakopne k novému startu, protože ve srovnání s Dány a jejich kulturou jsme národ morousů a nevděčníků. Zkuste se ohlédnout o několik měsíců zpět, jak jste se cítili, co jste dělali, s kým jste byli. Usmíváte se? Pak jste si vzpomněli na správný okamžik. A přesně TO je hygge .

15.12.2018 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Ačkoliv pan Hartl patří k nejčtenějším současným autorům, tentokrát jsem s knihou šlápla vedle. Autor skáče z příběhu do příběhu, občas jsem měla problém s postavami (hlavně u zhruba poloviny knihy, kde se již dočtete o nemanželských dětech), příběh nenadchne, nepotěší. Abych ale jen nekritizovala, Hartlův smysl pro humor je balzám na duši, který opět nezklamal!
Mimochodem vy, kteří zmiňujete, že kniha obsahuje příliš erotiky, sexu, nevěr, volnosti,... - koupili jste si erotikon, co jste očekávali? Že bude každý spokojený v manželství a jiskra bude skákat jen mezi dvěmi postavami? Notak.

12.12.2018 2 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Zpracované velmi otevřené téma, se kterým se potýká mnoho lidí. Kniha mě vtáhla do děje a je místy opravdu citlivě podchycená milým humorným kontextem stáří.

27.04.2017 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Dílo je napsáno těžkým jazykem, proto se obtížněji četla, avšak dialogy mezi postavami a jejich nadsázkový humor stojí za to.

23.01.2017 3 z 5