true.penny true.penny komentáře u knih

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Čekala jsem od tohoto příběhu opravdu hodně, a nikdy neuvěřím, kolik jsem toho doopravdy dostala; daleko více než jsem si mohla představit.
Ještě se mi nestalo, že bych u knihy probrečela 30 stran v kuse. Jsem emocionálně vyčerpaná, vykradená, znásilněná. Naprosto nedokážu o tomto příběhu nic napsat. Přečtěte si to. Pak to pochopíte. Také vám dojdou slova.

14.03.2016 5 z 5

Velmi silná kniha. Kéž by si ji každý přečetl a kéž by každý pochopil její poselství. Kéž by tato kniha nebyla jen výkřikem do tmy.

16.07.2021 5 z 5

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

Ze začátku to vypadá, jako kniha u které si odpočinete. Děj se však pomalu stupňuje, je v něm čím dál více myšlenek a čím dál více vás naplňuje. Až potom na konci přijde exploze - porozumění, pochopení a pocit sytosti a prázdnoty zároveň.
Autor svým stylem psaní dokáže na počátku zamotat hlavu, postupem času si však člověk zvykne a čte neskutečně rychle. V knize je ohromné množství míst, kam autor skryl své další myšlenky. Takové, které musíte objevit jako poklad a ne všem se to může podařit, ne všichni je uvidí.
Postavy a vlastně i celá kniha je svým způsobem, řekla bych, tak nějak obyčejná, normální, běžná, jednoduchá. Ohromila mě ta její opravdovost.

07.07.2015 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Po dočtení jsem moc nevěděla, co si o tom myslet. Nechala jsem si to rozležet v hlavě a následně se podívala na film. Musím konstatovat, že - a to se často nestává - se mi film, i díky skvělému výkonu Vigga Mortensena, líbil o něco více než kniha. Ať nad tímto dílem přemýšlím jak chci, vždy mi vyjde jedno jediné slovo: Zvláštní.

01.01.2016 4 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Nejsem fanoušek sci-fi a patrně by se ke mě tato kniha nikdy nedostala, kdyby se o ní nezmínil profesor na přednášce filosofie. Ve výsledku jsem ráda, že jsem si jí přečetla.
Číst tuhle knihu kvůli příběhu, podle mě, nemá moc smysl. Je to spíše podnět k přemýšlení pro někoho, kdo hledá odpovědi. A taky to je, podle mě, kniha, kterou je potřeba přečíst si vícekrát.
Každopádně se to ale čte, pokud zrovna nemáte vydání od Ledy plné chyb a překlepů, velmi příjemně.

20.04.2016 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Můžeme být jen a jen hrdí, že něco tak úžasného jako je Máj bylo napsáno rukou českého básníka.
Nedokáži pochopit, jak někdo může toto skvostné dílo hanit. Ba naopak si troufnu říct, že něco tak nádherného už nikdy nikdo nenapsat nedokáže.

13.03.2015 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Skvělé napsané, napínavé od začátku až do konce a perfektní závěr. Jedna z nejlepších knih, jaké jsem za poslední dobu četla.

27.05.2020 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Má první kniha od Steinbecka. A v něco takového jsem ani nedoufala.. Je to naprosto skvostné dílo plné kontrastů a napsané tak osobně, že to dokáže úplně rozházet všechny myšlenky a emoce. Je to jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla.

23.01.2016 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Můj první King. A jsem spokojená. Při čtení jsem se ani sekundu nenudila, mohla jsem ji číst i v davu přes sebe křičících lidí, rozbrečela mě a dostala jsem odpovědi na všechny otázky. To se u mě mnoho knihám nepovede.

16.10.2015 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Kniha, která se člověka dotkne a vtáhne ho do děje nejen skutečným dechberoucím příběhem ale i výbornou prací, kterou autor odvedl. Skvěle popisuje postavy, prostředí i děj. Zdánlivě nedůležité nebo s příběhem méně související části dobře zasazuje do děje a stávají se tak zajímavými. Perfektně také odvedl práci u přecházení děje do jiného místa nebo časové linie.
Je to jedna z nejlepších a nejpoutavějších knih, kterou jsem četla. A zatím jediná kniha, u které mi postava asi již neodlučitelně přirostla k srdci.

07.01.2015 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Bohužel, díl od dílu horší a horší. Zbytečně zamotané, žádná detektivní práce, žádné vyšetřovaní. Autor prostě řekne co se stalo a na konci celý případ spadne detektivům do klína aniž by museli hnout prstem. Pravděpodobně toto bylo moje poslední setkání s autorem.

02.07.2021 2 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Nevím proč jsem čekala něco seriózního... u pana Kinga. To byla ale naivní blbost.
Naprosto něco jiného než jsem čekala a naprosto výborné. Od půlky už se od toho absolutně nedalo odlepit. A ten konec!
Nevím jak se teď můžu pustit do čehokoliv jiného. Po tomhle pro mě nic nebude dobré.

04.08.2018 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Oproti prvnímu dílu, mě knížka tolik nepohltila a začátek mě moc nebavil, o to více mi to ale potom vynahradila druhá půlka příběhu, která byla temnější a napínavější. Plus za to, že jsem se při čtení několikrát nahlas smála a za to, že autorka vytvořila postavu, která musí lézt na nervy snad úplně každému.

28.01.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Začala jsem dohánět resty, takže došlo i na Harryho. Vlastně jsem, kromě toho, že se třeba dozvím pár drobných detailů, co mi ve filmu uniklo, nic moc nečekala. Nicméně, kniha byla skvělá a i když jsem nesčetněkrát viděla film a věděla co se stane, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nakonec jsem se toho dozvěděla spoustu nového a po dlouhé době to byla kniha, která mě opravdu bavila, u které jsem nevnímala okolí a přišlo mi, že jsem součástí příběhu. Bravo, Harry!

17.01.2016 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Po Hypnotizérovi je pro mne Paganiniho smlouva docela zklamáním. Sice je to velice čtivá kniha a vtáhla mě do děje, ale.. Kniha je zbytečně dlouhá a některé věci se tam opakují. Asi kdyby si čtenář nepamatovat, co se stalo před 50 stranami. Také mi uniká podstata dvou nebo třístránkových kapitol, když se ve třech po sobě jdoucích odehrává jediná situace. Některé policejní postupy jsou nelogické a nereálné, což pozná i naprostý amatér. A nakonec spousta různých postav, které chaoticky pobíhají a vraždí se. Pro mě to bylo přemrštěné - byl to spíš horor než seriózní detektivka. Celá kniha na mne působila dojmem, že se autoři snaží tak moc zavděčit čtenáři, až to už prostě přeženou.

12.01.2016 3 z 5

Cestou do pekla chci potkat anděla Cestou do pekla chci potkat anděla David Hájek

Opravdu čtivá kniha! Přečteno za jedno poledne. A mám pocit že čtením po kouskách by se ztratilo hodně z atmosféry příběhu.
Myslím, že ještě u žádné knihy jsem se tolik nepobavila a nesmála se nahlas a od srdce. Za to patří autorovi velké díky. Sice mě mrzelo, že ke konci humor vyprchává, nicméně, už by se tam ani nehodil. Během prvních pár stran jsem se naprosto sžila s hlavní postavou, všechno s ní prožívala a u konce knihy už byla zahnaná v koutě stejně jako ona. Podrážděná, trochu v depresi a bez vidiny východiska z té mizerné situace. Proto mi to, jak příběh skončil dalo obrovský pocit klidu - asi taktéž jako hlavnímu hrdinovi. Skvěle napsané až do poslední tečky.
Takový je život. Takový může být život. Pro kohokoliv z nás. Je mi až líto, že jsem knihu zhltla takovou rychlostí. Upřímně, už teď vím, že se do ní brzy pustím znovu. A moc ráda.

31.07.2015 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Bohužel velké zklamání. Po prvních dvou výborných dílech a ucházející třetím mne tento skutečně nenadchl. Autor má sice skvělé vypravěcí schopnosti, ale to tlačení na pilu v přidávání postav, dějových i časových linek mu dost ubližuje a tak nějak zapomíná, že má vyšetřovat případ. Řekla bych, že tento se v podstatě vyřešil sám, náhodou a skoro mrknutím oka.

14.02.2021 2 z 5

Řeka Řeka Peter Heller

Autor opět použil, co dobře umí a opět se dokázal dotknout srdce čtenáře. Klidný pozvolný a hřejivý styl psaní, příběh plný atmosféry a pohlcující vykreslení zákonů přírody a přátelství. Prvky thrilleru lehce zbytečné . Fungovalo by to lépe bez nich. Ve výsledku, příjemné čtení. Na Psí hvězdy to ale zdaleka nemá.

07.01.2021 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Žádné závratné dílo, nicméně pro fanouška HP samozřejmě nutnost a příjemné oddechové čtení na jedno odpoledne.

11.07.2016 3 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Dobrá kniha, úžasně napsaná, čtivá, poutavá, plná informací. Neskutečně silnej chlap se silným životním příběhem. Mrzí mě, že jsem knihu měla tak dlouho doma a nebyla schopná jí přečíst dřív.

09.05.2016 4 z 5