true.penny true.penny komentáře u knih

Velmi silná kniha. Kéž by si ji každý přečetl a kéž by každý pochopil její poselství. Kéž by tato kniha nebyla jen výkřikem do tmy.

16.07.2021 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Bohužel, díl od dílu horší a horší. Zbytečně zamotané, žádná detektivní práce, žádné vyšetřovaní. Autor prostě řekne co se stalo a na konci celý případ spadne detektivům do klína aniž by museli hnout prstem. Pravděpodobně toto bylo moje poslední setkání s autorem.

02.07.2021 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Bohužel velké zklamání. Po prvních dvou výborných dílech a ucházející třetím mne tento skutečně nenadchl. Autor má sice skvělé vypravěcí schopnosti, ale to tlačení na pilu v přidávání postav, dějových i časových linek mu dost ubližuje a tak nějak zapomíná, že má vyšetřovat případ. Řekla bych, že tento se v podstatě vyřešil sám, náhodou a skoro mrknutím oka.

14.02.2021 2 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Velmi jednoduchý, až začátečnický, styl psaní a čtenář od začátku ví, jak to dopadne. Nicméně, čtivá oddechovka.

10.01.2021 3 z 5

Řeka Řeka Peter Heller

Autor opět použil, co dobře umí a opět se dokázal dotknout srdce čtenáře. Klidný pozvolný a hřejivý styl psaní, příběh plný atmosféry a pohlcující vykreslení zákonů přírody a přátelství. Prvky thrilleru lehce zbytečné . Fungovalo by to lépe bez nich. Ve výsledku, příjemné čtení. Na Psí hvězdy to ale zdaleka nemá.

07.01.2021 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Skvělé napsané, napínavé od začátku až do konce a perfektní závěr. Jedna z nejlepších knih, jaké jsem za poslední dobu četla.

27.05.2020 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Nevím proč jsem čekala něco seriózního... u pana Kinga. To byla ale naivní blbost.
Naprosto něco jiného než jsem čekala a naprosto výborné. Od půlky už se od toho absolutně nedalo odlepit. A ten konec!
Nevím jak se teď můžu pustit do čehokoliv jiného. Po tomhle pro mě nic nebude dobré.

04.08.2018 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Žádné závratné dílo, nicméně pro fanouška HP samozřejmě nutnost a příjemné oddechové čtení na jedno odpoledne.

11.07.2016 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Nejemotivnější díl. Pro mě nejlepší z celé série.

05.07.2016 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Velmi zvláštní a zajímavý příběh s atmosférou a skvělým zpracováním vývoje postav.
Přečteno za jeden den. A byl to rozhodně příjemně strávený čas.

26.06.2016 4 z 5

Bezhlavý jezdec Bezhlavý jezdec Thomas Mayne-Reid

Příjemné odpočinkové čtení. Příběh napínavý až do konce a pěkně vykreslená atmosféra doby i místa, kde se děj odehrává.

16.06.2016 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Ještě nikdy se mi nestalo, že bych vůči autorovi cítila nenávist. Až doteď.

Na filmové zpracování tohoto dílu si vzpomínám jen matně, pamatuji si ale, že mne - oproti předchozím dílům - moc nebavilo. Knížka ale byla pravý opak. Opět výborný zážitek.

10.06.2016 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Temný, napínavý a úžasně čtivý díl s naprosto skvělou atmosférou.

16.05.2016 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Dobrá kniha, úžasně napsaná, čtivá, poutavá, plná informací. Neskutečně silnej chlap se silným životním příběhem. Mrzí mě, že jsem knihu měla tak dlouho doma a nebyla schopná jí přečíst dřív.

09.05.2016 4 z 5

Břicháč Tom Břicháč Tom Tomáš Kosačík

Knížka je příjemně a lidsky napsaná a pěkně zpracovaná. Recepty jsou jednoduché a opravdu z běžně dostupných potravin.
V knížce jsou běžně známé postupy, jen lépe a lidsky podané a vysvětlené. Pokud se někdo vyzná v anatomii, fyziologii, výživě, složení potravin atp., tak je pro něj knížka v podstatě zbytečná. Každý jiný se z ní ale každopádně může příjemně inspirovat.

27.04.2016 3 z 5

Tramvaj do stanice Touha Tramvaj do stanice Touha Tennessee Williams (p)

Teď, zpětně, vůbec nechápu, proč jsem si tohle nevybrala a nepřečetla už k maturitě. Nicméně, lepší pozdě, než nikdy.
Výborné čtení; skvělá atmosféra, skvěle vykreslené postavy a zajímavý odraz autorových životních zkušeností.

26.04.2016 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Naprosto typická žena, v pro ní naprosto typické konverzaci a naprosto typický muž, v pro něj naprosto typické konverzaci. Velmi příjemná a čtivá kniha.

22.04.2016 4 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Nejsem fanoušek sci-fi a patrně by se ke mě tato kniha nikdy nedostala, kdyby se o ní nezmínil profesor na přednášce filosofie. Ve výsledku jsem ráda, že jsem si jí přečetla.
Číst tuhle knihu kvůli příběhu, podle mě, nemá moc smysl. Je to spíše podnět k přemýšlení pro někoho, kdo hledá odpovědi. A taky to je, podle mě, kniha, kterou je potřeba přečíst si vícekrát.
Každopádně se to ale čte, pokud zrovna nemáte vydání od Ledy plné chyb a překlepů, velmi příjemně.

20.04.2016 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Stejně jako předchozí díly je i Svědkyně ohně neuvěřitelně čtivá. A konečně se čtenář dozví taky něco o hlavní postavě. Příběh je jakž takž ucházející, i když opět tak trochu neuvěřitelný, ale ten závěr si dokáži představit i lepší. Za mě tohle neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne.

13.04.2016 3 z 5

Knihu jsem začala číst, aniž bych věděla, o čem přesně je. Nakonec jsem byla mile překvapena. Napínavý, skvěle napsaný, čtivý a temný příběh s vlastně dost nadčasovou podstatou. Příjemné čtení!

20.03.2016 4 z 5