Toňula Toňula komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Pozoruhodný detektivní román se zajímavým námětem, sympatickou dvojicí vyšetřovatelů a pestrou směsí lidských charakterů a osudů, které se potkávají v malé vesnici v pohraničí. Je zřejmý autorčin cit pro vykreslení lidských slabostí i budování napětí při postupném odhalování skryté pravdy. Bravo!

30.01.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Opět silný, hluboce lidský příběh, po jehož přečtení si člověk uvědomí malichernost některých dnešních problémů a samozřejmost,s jakou přijímáme věci, které kdysi byli vzácností. Co je však trvalé je lidská síla a láska, ale i slabost, zloba a nepochopení..

30.07.2021 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Román o knihovně a knihovnicích v historických kulisách nemá chybu. Jojo Moyes je skvělá vypravěčka a opět to potvrdila.

28.07.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Opět velká spokojenost, autorčin styl psaní mi sedí, příběh zajímavý a hrdinky blízké svým charakterem i způsobem myšlení, bonus bylo místo děje, které mám spojené se svým dětstvím.

21.11.2021 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Ani tentokrát autorka nezklamala, sympatická dvojice vyšetřovatelů odhaluje zákulisí dvou vražd ornitologů, propletence lidské vztahů a tajemství z minulosti, jemné napětí od začátku až do konce, čtivý způsob vyprávění, zkrátka to nemělo chybu!

02.07.2023 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Po delší pauze jsem znovu sáhla po dalším případu, vlastně případech Martina Service. A opravdu, kromě Mrazu asi nejlepší díl. Napětí, originální zápletka, sympatický vyšetřovatel..Co víc si přát...

21.06.2022 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Velmi zdařilý závěr trilogie. I když se zpočátku děj rozjížděl pomaleji, to, co následovalo, bylo napínavé a čtivé vyprávění plné napětí až do překvapivého konce..Zápletka sice nebyla moc originální, ale zpracování a zasazení do českého prostředí udělalo z knihy velmi dobrý kousek detektivního žánru.

06.07.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Po Erice už se mi docela stýskalo, tak jsem s velkým potěšením přečetla její další případ i příběh. Opět nezklamala a doufám, že se s Erikou ještě neloučím.

12.02.2023 5 z 5

Italská dívka Italská dívka Lucinda Riley

Poté, co jsem se dozvěděla, že Lucinda Riley již nic nenapíše, jsem byla hodně smutná.. Všechny knihy mé milované autorky jsem přečetla..a pak vyšla Italská dívka a já jsem zajásala. A opět jsem byla nadšená - další krásný příběh plný lásky a hluboké lidskosti, od kterého se nešlo odtrhnout! Zase jen musím litovat, že spisovatelka tak vynikající už není mezi námi..

29.01.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Skvělá česká detektivka, čtivý a napínavý děj, sympatická dvojice vyšetřovatelů, zajímavé vyústění, naprostá spokojenost.

02.12.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Četla jsem zatím všechny knihy od Roberta Bryndy a zatím mě žádná nezklamala. Po Ericee Fosterové je i Kate sympatickou hrdinkou a s Tristanem tvoří sehranou dvojicí řešící komplikované případy. Už se těším na další případ.

07.05.2022 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Opravdu zajímavý, dojemný, lidský příběh z ne tak dávné, přesto pro nás těžko představitelné doby, kdy lidé žili jednoduchým a nelehkým životem ,bojovali o štěstí a často o přežití vůbec, přesto dokázali zůstat v jádru slušní. Obzvlášť ženy tu prokazují nečekanou sílu a schopnost být oporou svým nejbližším. Pro mne i velký přínos v podobě mnoha nových informací o místě děje.

21.03.2021 4 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Před delší dobou jsem od této autorky přečetla Slavíka a hodně mě zaujal tím, jak autorka dokázala přesvědčivě a přesto jednoduchým stylem vyprávět silný příběh z období války. Velká samota je sice zasazena do jiného období a jiné země, ale stejně jako Slavík jde o silný příběh vyprávěný sice jednoduše, ale velmi poutavě. Je o zásadních věcech lidské existence - lásce, odpuštění, samotě i nenávisti a násilí, kterého se někteří ve jménu lásky dopouští. Ženské hrdinky jsou v popředí pro svoji sílu a houževnatost, muži jsou sice lehce v pozadí,ale v závěru jsou to především oni, kteří drží ženy při životě a kvůli kterým hrdinky nevzdávají své boje. Pozoruhodná kniha.

05.02.2020 4 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Po každé přečtené knize od Lucindy Riley je mi autorka bližší a smekám před její schopností vyprávět příběhy zasazené do různých prostředí i historických období. Kromě umění vtáhnout čtenáře do děje prokazuje hlubokou znalost prostředí, znalost historie a navíc přidává obrovský lidský rozměr. Každá z jejích knih jsou malým skvostem a už se nemůžu dočkat pokračování příběhů sedmi sester.

23.09.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Čtivý příběh podává mužský pohled na život lékaře na malém městě, na jeho osobní souboje s lidskou omezeností, s pokrytectvím, ale hlavně se sebou samým a svou závislostí na alkoholu.

24.11.2023 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Ruta Sepetys umí psát a hlavně, dobře ví, o čem píše. Ačkoliv děj její poslední knihy je jednoduchý, obsah zaujme svou syrovostí a pečlivým vylíčením toho, co všechno se v Rumunsku dělo ještě před nedávnem. Pro mě cenný zdroj informací, na přîběhu sedmnáctiletého Cristiana jsem postupně odhadovala zrůdnost režimu a hlavně jeho dopad na životy obyčejných lidí..

07.04.2023 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Skvělé čtení - příběh, jehož hlavním tématem je opravdu těžké dilema, říct pravdu a nenávratně zranit člověka,které ho milujeme,nebo lhát, aby téntýž člověk mohl prožít jedny z nejšťastnějších hodin života? Dvojí dilema,dvojí pohled a snaha vyrovnat se s jeho následky..hluboce lidský příběh lásky a odpuštění, který může prožít každý, ale ne každý z něj může vyjít silnější a obohacený..

06.04.2021 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Kniha zajímavá, určitě to není snadné čtení vzhledem k častému střídání vypravěčů a časových období, což mi docela komplikovalo zážitek z četby, ale přesto musím ocenit originalitu a hloubku autorčina vyprávění a schopnost barvitého líčení prostředí děje..

17.12.2020 3 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

(SPOILER) Opravdu zdařilý román mapující nelehké osudy jedné dvojice, která prožila bohatý život a v jeho závěru se setkala s vnukem, o kterém neměli ani tušení.. Příběh vyprávěný pohledem všech hlavně postav mapuje také nejnovější období českých dějin a jejich vliv na život hrdinů.

03.02.2024 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Bryndza prostě nezklame.. Čtivá, napínavá kniha se sympatickou dvojicí detektivů, není co dodat, super čtení!

09.07.2023 4 z 5