todilka todilka komentáře u knih

Následníčka Následníčka Kiera Cass

Kvality původní trilogie tato knížka nedosahuje, ale i tak se jedná o příjemné čtení...Selekce z druhé strany je zajímavá a ačkoliv má tento příběh zjevně "vychovávat" náctileté čtenářky, pro nás "velké" holky s duší dítěte je stejně i tak napínavé, s kým ta Eadlyn nakonec vlastně skončí (jestli tedy vůbec s někým) :-)
Mám za sebou i poslední díl v Aj a přečtení rozhodně nelituju, v češtině si to dám s chutí ještě jednou :-)
*čtenářská výzva 2016: Kniha poprvé vydaná v roce 2016

25.05.2016 4 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Jedna z těch lepších dystopií...poměrně temná, plná úvah, hádanek a přesto, že se děj odehrává v poměrně krátkém čase a jen na několika málo místech, je napínavý, nedovolí přestat číst a já si to náramně užila. Přijde mi, že je znát, že autorem je muž...liší se to od těch tradičních "ženských" dystopií (Hunger Games, Divergence...). Je to drsnější, a ačkoliv láska hraje zase dost významnou roli, je v tom něco víc...

28.04.2016 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Pro mě zábavnější a svěžejší než z pohledu Anastasie, ale nic extra.
*čtenářská výzva 2016: Kniha, která má více než 400 stran

21.04.2016 2 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

V některých ohledech o něco slabší než Delirium, v jiných šla kvalita nahoru...líbilo se mi, že je v tomto díle více postav, o kterých se čtenář sem tam něco dozví a ne jen hlavní hrdinka...střídání tehdy a teď mě ale moc nenadchlo, kapitoly tehdy mi občas přišly zbytečné, jindy ale důležitě dokreslovaly děj...celkově jsem to spolkla hodně rychle, poutavá knížka...těším se, jak to všechno dopadne :-)

02.01.2016 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Ze začátku mi to přišlo ujetý, a místy i trapný, postupně jsem však knížce přišla na chuť, zejména tedy zvláštnímu stylu psaní a ztřeštěnému humoru...občas jsem se zasmála, občas jsem ale měla pocit, že je hlavním hrdinům tak 16 let, místo přes 25...no ale konec dobrý, všechno dobré...po krátkém váhání se do dalšího dílu pustím :-)
P.S.: Co vysoce oceňuji je velmi dlouhá předehra, napětí musí být ;-)

03.12.2015 3 z 5

Splynutí Splynutí Julianna Baggott

Nezklamalo! Příběh krásně graduje...někdy je až těžko uvěřit všem těm náhodám, a někdy zase těžko si představit svět po splynutí, ale vždyť je to science fiction vážení! Nechápu, proč se tu někdo v komentářích pozastavuje nad tím, že je to nelogické, nemožné, nepředstavitelné....o tom to právě je! V tomto žánru je povoleno téměř vše...a pokud nemáte tak bujnou fantazii jako autorka, záviďte jí a příběh si užijte i tak...
P.S. Jestli tohle zfilmují (filmová práva už prodána jsou), tak to bude vážně hustý...
Nemůžu se dočkat třetího dílu!

24.08.2015 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Já vám nevím, podle mě se tam autor toho snažil nacpat tolik, až toho bylo nějak příliš...vím, že to je asi účel, ale už mě občas nebavilo, jak nic nedává smysl, jak pořád musím, čekat, až se něco dozvím, a zase je to jinak, a zase....prostě pokus o napětí a zvraty byl tolik přehnaný, až vyzněl do zmatku a nudy...slabší než první díl, který měl pointu, ale poslední díl si přečtu. Samozřejmě mě zajímá, jak to skončí a také jestli to vážně všechno nakonec dá nějaký smysl a třeba se zjistí, jaký význam měly všechny ty proměnné (zejména mě zajímá smysl stříbrných koulí požírajících hlavy).

23.07.2015 3 z 5

Ikigai - Japonská cesta k nalezení smyslu života Ikigai - Japonská cesta k nalezení smyslu života Ken Mogi

Já jsem poměrně zklamaná, čekala jsem asi něco úplně jiného...je to spíš popis japonské kultury, myšlení a tradic...ne že by to bylo špatné, je tam spoustu zajímavostí, ale mě to moc neoslovilo.
*čtenářská výzva 2022: Kniha, s méně než 22 hodnoceními na Databázi knih

31.01.2022 2 z 5

Příběhy biatlonového šílenství: Kronika zlatého věku 2012-2020 Příběhy biatlonového šílenství: Kronika zlatého věku 2012-2020 Tomáš Macek

Já jsem spokojená...pan Macek umí. Jeho reportáže ze závodů jsem hltala, i když jsem daný závod viděla, protože jsem si ho mohla prožít znovu a lépe, s jeho přidanou hodnotou. Fanouškům biatlonu tato kniha jistě zaplní místo v knihovně, ale i ostatním ji mohu jen doporučit. Není jen o sportu, ale i o lidech, jejich povahách i emocích.
*čtenářská výzva 2021: Kniha, která je vyprávěna retrospektivně

22.04.2021 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Řekla bych, že druhý díl byl o chlup lepší, než díl první...jakoby společně s Larou Jean dospívala i autorka a proto jazykově, myšlenkově i dějově byl tento díl dál...závěr si proto nenechám ujít, nad filmy ale váhám...
*čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž obálka se vám nelíbí

05.06.2020 3 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Záměrně nehodnotím, neboť se jedná o můj další pokus o "čtení" audioknihy a asi jsem k tomuto účelu nezvolila dobře...v ději i jménech jsem se poněkud ztrácela a v důsledku vlastně moc netuším, o čem to bylo a jaký je závěr...možná se ke knize někdy vrátím v její tradiční podobě a pak budu moudřejší.
Nejvíc mě ale pobavilo jak předčitatel louská zprávu v Morseově abecedě....jako několik minut poslouchat "čárka čárka tečka, tečka, tečka tečka čárka, čárka tečka čárka, čárka čárka..." to bylo opravdu výživné :-)
*čtenářská výzva 2019: Kniha od asijského autora

06.03.2020

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Po jiných knihách od této autorky jsem čekala o něco víc...ale kniha se četla sama a účel splnila - oddychnout si od starostí a nechat se unášet příběhy jiných :-)

06.02.2020 3 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Když na vás leze nějaká choroba, je tohle přesně knížka, se kterou zalézt na víkend do postele...i když už mi dávno není -náct, tyhle nenáročné a předvídatelné příběhy mě stejně baví. Zalíbil se mi i název a také prostředí, ve kterém se kniha odehrává. Občas mě štvala hlavní hrdinka, občas hlavní hrdina, ale tak to má u tohoto žánru být. Samozřejmě se chystám na další díly...svým způsobem mě i fascinuje, jak tyto "bezduché slaďárny" a jejich autorky dokáží nadchnout ke čtení tolik lidí po celém světě, i proto je čtu s tím, že za tím přece musí něco být. Třeba jako série After od Anny Todd...zřejmě chce spousta čtenářů uniknout od všedního života, prožít hořkosladký příběh se šťastným koncem a snít...
*čtenářská výzva 2019: Kniha, která má lichý počet stran (já vím, že zde na databázi je uvedeno 352 str., čistý text v mé verzi ale končí na straně 351...mimochodem, tak je to u spousty knih...většina má na DK sudý počet stran, bereme-li však čistý text, spousta jich má v papírové podobě počet lichý)

25.02.2019 4 z 5

Hořká chuť lásky Hořká chuť lásky Lenka Lanczová

Když jsem byla mladší, Lenku Lanczovou jsem hltala. Očividně mi to zůstalo :-) před lety jsem četla druhý díl, navazující na tuhle knížku a i když jsem měla v plánu původně něco jiného, musím se k němu vrátit...nepamatuji si už všechny detaily a nedá mi to :-) Romantice zdar!
*čtenářská výzva 2018: kniha, jejíž děj se odehrává v Brně

28.11.2018 3 z 5

Půlnoční deník Půlnoční deník Maxim E. Matkin

Po knížce jsem sáhla kvůli čtenářské výzvě a kvůli tomu, že jsem se doslechla, že není známé pohlaví autora (teď už ho znám, ale záměrně jsem po tom nepátrala). Celou dobu jsem tudíž hádala, zda příběh napsal muž či žena a musím říct, že jsem si dlouho jistá nebyla, ale nakonec jsem hádala správně. Jinak jsem ale čekala zřejmě něco víc. Zhruba od poloviny mě to začalo celkem i bavit, ale jinak nic extra.
Jedna hvězdička je za vynikající sarkastický styl a humor, druhá za krásu a sex-appeal slovenského jazyka a třetí za umění...jak to jen říci...krájet příběh na těch správných místech.
*čtenářská výzva 2018: kniha od slovenského autora

01.10.2018 3 z 5

Hubněte hlavou Hubněte hlavou Frieda van der Loos-Boudesteijn

Pracovní sešit, který vede k přemýšlení nad svým životem. Vede k pozitivitě, k uvědomění si, o co tady vlastně jde i ke vnímaní sebe sama. Každý by se měl občas zastavit, uklidnit, ocenit, pochválit a vyrazit dál. Z cvičení, která mě nejvíce zaujala: když jsem nechala mě blízké lidi zmínit vlastnosti, kterých si na mě nejvíc cení nebo když jsem sledovala kolikrát denně vezmu do ruky telefon. Zbytečné mi naopak přišlo přirovnávat se ke květině nebo vybarvovat kroužky nálady. Ačkoliv, všechno vlastně mělo svůj význam. Je třeba ocenit ten nápad a rozhodně to nebyla ztráta času...člověk se zamyslí i nad tím co jí a vůbec co tělu dává.
*čtenářská výzva 2018: kniha o jídle

12.03.2018 4 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Naplnila očekávání...odpočinková knížka, přesně vystihující žánr YA/dystopie/romance, je třeba nepřemýšlet nad některými "nedomyšlenostmi", je to prostě "pohádka".
Mínus: detailní popisy byly místy podle mě až zbytečně nechutné.
Plus: strhující závěr, kde autor pěkně zvládl gradující napětí...ten mě vážně chytl.
Celkově bych knihu zařadila k takovému lepšímu průměru ve svém žánru, uvidíme, kam bude příběh směřovat v dalších dílech...zatím vůbec netuším, jak by to celé mohlo skončit, což je vlastně také velké plus :-)

08.03.2018 3 z 5

Malá kniha pozitivního myšlení Malá kniha pozitivního myšlení Lucy Lane

"Nezáleží na tom, kolik let života prožijete, ale na tom kolik života do těch let vložíte".
Každý si v této milé knížečce nějaké poselství najde. Je dobré si občas to podstatné připomenout...
*čtenářská výzva 2018: kniha, která má čtyřslovný název

23.01.2018 3 z 5

Game Game Anders de la Motte

Nebudu se opakovat, vadily mi stejné věci jako předchozím čtenářům a komentujícím...ale možná proto, že jsem podle hodnocení čekala úplný brak, mě to ve výsledku docela uspokojilo. Další díly časem...
*čtenářská výzva 2017: kniha od severského autora

29.12.2017 3 z 5

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč Sherry Argov

Některé rady trefné, jiné až přehnané, ostatně jako v jakékoli jiné knize tohoto žánru...ale pobavila i poučila.
*čtenářská výzva 2017: oblíbená kniha rodičů, prarodičů

30.10.2017 4 z 5