Ikigai - Japonská cesta k nalezení smyslu života

Japonci zaujímají na světě čtvrtou příčku v délce života, Japonky dokonce druhou! Hlavní zásluha přitom připadá jejich životnímu stylu, jehož výrazem je právě ikigai. Tento přístup, který sami Japonci vysvětlují jako „důvod, proč vstát ráno z postele a pečlivě se věnovat své práci, rodině i koníčkům“, vnáší do všech oblastí nadšení, zdraví a štěstí. Autor vysvětluje, že právě tento fascinující styl života zajišťuje dlouhověkost, úctu ke kultuře a obdivuhodnou životní filozofii. Po úspěšném Zázračném úklidu Marie Kondo se tak čtenářům nabízí další mimořádně podnětná knížka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394253/ikigai-japonska-cesta-k-nalezeni-sm-lF8-394253.png 3.815
Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Pragma

The Little Book of Ikigai: The Essential Japanese Way to Find Your Purpose in Life, 2017

Kniha Ikigai - Japonská cesta k nalezení smyslu života

hana5094
14.09.2019

Výborná kniha, která obsahuje snad všechnu moudrost světa. Budu se k ní ráda vracet.

Komaeda
15.05.2019

Váhala jsem,jestli si mam knihu koupit,ale jsem ráda, stoji to za to a zmeni vam to pohled na život

Márinka
18.02.2019

Zatímco hygge nás hýčká teplými ponožkami, plápolajícím krbem, knížkou a horkou čokoládou, lykke učí, jak být šťastní, lagom nabádá k ekologickému a trvale udržitelnému způsobu života a sisu z nás dělá zdatné jedince, ikigai jde mnohem více do hloubky.

Snaží se nám ukázat, že ať už v ponožkách, nebo naboso, šťastní, nebo smolaři, environmentálně (ne)vychovaní, odolní, nebo „na prášky“, vždy bychom měli znát smysl svého života, zjednodušeně řečeno mít důvod vstát ráno z postele.

Útlá kniha profesora Tokijského technologického institutu mě zaujala ze dvou důvodů. Zaprvé neobsahuje pouze rady a poučení, ale také mnoho pasáží popisující japonský styl života, tradice i jejich proměny, historii a konkrétní příklady ze života.

Zadruhé nejenže se věnuje zpracování informací v mozku během spánku, ale mezi pěti pilíři ikigai jsem našla také mindfulness.