tisha8409 tisha8409 komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jo, jasně, klasika.
Rozcuchaná slepice zaujme údajně sexy chlápka, který je z ní paf a ve vteřiny se z ní - nezkušené panny - stává výkonná zkušená a zvrhlá milovnice poplácávání a svazování.
Prý sexy tabu praktiky..
Autorka asi má plácání rukojeti bičíčku za mega divočení, což je mi tedy líto... asi nezažila skutečné praktiky.
Nicméně zajímavým faktem je, že zfilmováním tohoto low kýče prý české ženy zešílely a okamžitě to začaly vyžadovat taky.
No, to je tedy ostuda.

25.07.2015 odpad!

Víte, mně stačilo vidět ty fotky bordelu na nadšením praskajícím facebookovém profilu a Fotra popíjejícího a nechávajícího dělat Čeňka, co chce... nějak nemohu uvěřit tomu, že by ho v tom bordelování a nezájmu jeho paní povzbuzovala.
Pro mě je toto deníček leda tak blbce.

Pajonek to vystihl/a? zcela přesně.

Divím se, že se tomuto matky smějí...asi proto, že dnes je nevýchova moderní.
Pro mne jakožto antibydlenu je to degradace mateřství a výchovy.

Naděje vlasti.

28.08.2015 odpad!

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

Psáno namyšleným blbečkem výsměšně, zjednodušuje situace, které nejsou "zprimitivnět" a nic efektivního za rady nedává. Sám sebe staví do světla dokonalosti, úspěchu a nesmírného majetku.
Opravdu se divím že Česko se nechává tím, co mu má být přirozené - čistit si hlavu a uvažovat klidně-navádět a ještě to neváhá označit za "bestseller".
K smíchu takové "rady".Dají se shrnout pod pojem "nic nehroťte" .
Nedána ani jedna hvězda - skutečně totiž není ji za co dát.

26.04.2015

Babička Babička Božena Němcová

Mně se to prostě nelíbí a neshledávám na to nic, co by zasloužilo byť jednu hvězdu.

Kouzelné, čisté? Ne, enormně přechytračené, poučující a v případě tý bábinky nejchytřejší na světě!

Jsou věci, které mohou celé generace bavit a něco jim dávat.-.-.- babička k nim ale v mnoha případech nepatří.
Co má děcka učit? pokoře ke stáří, ať je jak chce umíněné? Jen proto, že je člověk starý?

Já to četla opakovaně jako dospělá a ee, nikdy mi to nic nedalo. Bábina přijde na PANSKÝ statek, ale hodlá žít prostě, po selsku. Běda jak ji vlastní dcera chce přiučit chování, to je hned řečí! Je na jednu stranu nejmoudřejší široko daleko a všem by řídila životy a osudy, ale na druhou stranu není schopná se přizpůsobit ani chování se k paním, jak toho vzhledem k jejich stavu náleží.
Cpát chléb se solí se prostě nedá všem,.. a za to se ona, ta milující bábinka-bohyně, urazí?
Je jak děcko na písku. ONA měla vše nejtěžší, ONA bude žít, tak jak bude chtít, ONA bude děti učit starým věcem, ač jsou i jim samotným k smíchu .....
K smíchu je i to, že ji KAŽDÝ miluje a poslechne.

Prostě pardon, ale ne. A pro děcka na základce už vůbec ne.
Jako výpověď paní z tehdejší doby, o které víme, že o tomto všem jen snila, dobře, sny jsou super věc... ale jako klasika vysoké ceny mi to přijde ... nadhodnocené.

Asi na tom má svůj podíl též i naivní forma zfilmování.

10.08.2015 odpad!

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Jedna hvězda zda zvolení Korejské kultury.
Sexy romance? k smíchu ...
Jinak mne to ale nenavnadilo z více důvodů:
1, doba, kdy se to odehrává, je mi neznámá, tím pádem si nic neumím tak nějak představit
2. popis tý holky vyvolal jediný efekt - znechucení nad tím ,jak vypadá a tím pádem čtenář "nevěří" v jejich "lásku"
3. je to stokrát omletý nápad - dvě děcka se rádoby milují
4. konec skončil useknutě a nijak - prostě odjela a už se neviděli, tečka
5. neromantické, vyprávěné suše formou pozorovatele nebo deníku někoho třetího
6. pokud by takhle měla vypadat první "láska", bylo by to o nezralých hloupých dětech, který se v podstatě nechápou, nesnášejí, zvyknou si na sebe, chtějí si pomoci, ale vždycky ten jeden něco nechce / nejde / nemůže... prostě hloupá rádoby-realita - tohle by dívky muselo odradit
NELÍBILO.

02.07.2015 1 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Tak, přečteno. Celý deník mi přijde jako výplod puberťačky, která dle mne ale nedozrála. Pořád se zabývá nepodstatnostmi a řeší hlouposti - jak vypadá mezi nohama? proč si její rodiče dovolují jí něco vytknout? Proč by měla dělat to, co se po ní žádá?
Prostě rozháraná puboška, která si uvědomila alespoň jedno - že se, ač v malém prostoru, má nepopsatelně líp než mnoho jiných lidí.

Jídla dost, kde spát měli, takže nic o hrozném životě, jak popisují média, jsem tam neobjevila.
Dost mi vadila její až nechuť k ostatním lidem a to, jak se v tom pořád pitvala.

A nejvíc mě dostalo, když ke konci otevřeně otvírali okna a spalovali v kamnech šlupky, aby ten kouř byl jo vidět... pak se nemůže celý svět divit, že na ně "přišli" .

Zatímco ostatní tomu říkají "silné", já tomu říkám " nadhodnocené".

16.06.2015 1 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Budu protiproudovým zmetkem, ale musím to slovo napsat: NEZAUJALO.
Všude se to hemží jeho chválou, má to punc až nábožné úcty a přitom... je to krimi, jakých je všude moc a moc. Asi to bude tím, že na krimi nejsem. A na severské krimi už vůbec ne.
A nezmění to ani jméno objevující se i v konzervě s rybama (obrazně).

15.07.2015 1 z 5

Destrukční deník Destrukční deník Keri Smith

Pro hlupce nevážícího si věcí jako dělané.

24.07.2015 odpad!

Černý pes Černý pes Stephen Booth

Souhlasím s honajzem - kydů okolo je tam nepočítaně. Až na straně 54 se teprve dozvídáme bližší info o případu.
Celou knihou se otravně během pátrání neustále opakuje STAŘÍK/MUŽ SE PSEM, jako by tam ten pes nějak extra zvlášť figuroval.
Otázka čtenáře, který nečte moc detektivky, ani je nesleduje: Rektální teplota se měří na místě činu?
Text se míchá s popisem okolí, počtem obyvatel, popisem zahrádek a květin nebo odlesků bot, přemýšlením vyšetřovatelů, kde sedává manželka podezřelého a co dělá Fryová po práci, co jí, to s tou botou na stránce o Číňance je taky dobré, o Cooperově schizofrenní matce tam nemuselo být tolik detailů....prostě všeho zbytečně mnoho.

Pár podivných nebo zbytečně detailních hlášek, kterých tam jsou tuny:
...a houbičkou na modrém plastovém držátku umýval hrnečky...
...držel hůl a její slonovinová rukojeť ve tvaru vlčáka jako by se z ošoupané mosazné tyče upřeně rozhlížela kolem. ( rukojeť se rozhlížela?)
Fryová nikdy dřív slepici tak zblízka neviděla. Polkla a přísahala si, že už nikdy nespolkne jediné vajíčko. (muž slepici zakroutí krkem, neboť je zraněná- "vy jste ji zabil!" nechápala Fryová (drsná, bystrá, karate provozující komisařka by ji tím pádem očividně nechala se trápit, protože je taková hloupější jak vidno).
...seděla vzadu za dopraváky v šustivých, žlutých fluoreskujících vestách. ( kolik jich na sobě si měla?)
...pantofel ležel na boku, šokující a obscénní svou obyčejností. ( uh???)

No prostě pointa příběhu není tajemná ani hrozivá, spíš vypovídá o nehodě, takže nic, za co těch +- 400 stran stálo. Vynechat polovinu keců, tak má ani ne 200 stránkový příběh o děcku, které většina litovala, a na druhou stranu zatracovala a nenáviděla. A takových rozporů tam je plno.
Hm ne, nezaujalo a rozhodně další díly číst nebudu.

30.08.2015 1 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Hrůzné časy v krásném prostředí. Taky ji můžu číst dokolečka.

31.07.2015 5 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Šokující?
Ne, pouze dobrovolně reálné.
Když chce fetovat, někde na to brát musí... pro co jiného se asi tak holka rozhodne, než prodávat samu sebe, že?
Tyhle "megašokující" příběhy mi přijdou jako snaha upoutat pozornost a vytřískat z čehosi dávného něco nově bolavého.

24.07.2015 odpad!

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Přečtena ... a dokonale zděšena :)
Na věci psané tady věřím, ale neopovažuji se číst další díly - bála bych se pak i dýchat :)

20.05.2015 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Propána, zkázonosné dílo dokonáno. Jsem na konci!!!
Je mi zima, cítím se nudně nedokonalá a prázdná, protože jsem smrtelná a hlavně nikomu nehážu k nohám toooolik obdivu na stovkách stran.
Haha, to byl vtip někoho, kdo nesnáší romantiku, majnstrímové tlačenky a hysterii kolem něčeho, co si takové pocity nadšení nezasluhuje.

Nýčko vážně. Vše podstatné tu již bylo řečeno. Jsem neskutečně nadšená, že za nás takové hlouposti nebyly, protože víte co? On to není nevinný románek... tyhle kydy učí holky na základce vzhlížet k čísi dokonalosti a ten, jež jí neoplývá, je zatracován. Je to nastavené vymývání mozků a tím naše generace degenerují. Zatímco my rostli na čárách a Hagridovi, nynější nány rostou na tomto braku.
ÁÁÁCH opěvujme cokoliv, co je nám podstrčeno... protože to dělá celej svět a o kvalitě nebo oprávněnosti nepřemýšlejme!

Zaslechla jsem tu jakýsi výkřik puberťačky- asi belieberky-ohledně závisti. No, přiznávám se, já závidím autorce to, že dokázala napsat tak špatnou věc a on ji někdo dokázal tak milovat, že ji protláčel všude možně! Dokonce dle ní natočili film a mně až teď došlo, že Petyzn je vlastně Digory z Pottera! Tak moc tuto ságu neznám! Neodpustitelné že?

Jinak jako logicky se zamysleme nad námětem, který je stejnou fraškou jako Odstíny: je nezajímavá tuctovka, která roky nikoho nezajímala,,, najednou se dostane mezi ty nejvyšší a zajímavé a ti ji žerou! Ona je tím pádem také a tak jsou šťastní a nešťastní a zmírají touhama, o kterých ještě nemají vědět, že vůbec nějaké mají... Prostě naivní krávovina, která se dávkuje nynějším děckám už od toho přelomu druhého stupně.
Chce se někdo dnešnímu stavu děcek divit?
Po přečtení (rozuměj protrpění) říkám že já ne a že hodlám zůstat navždy bezdětná.

Panebože, díky ti za to, že jsem rostla v čisté době bez těchto reklamních taháků brakové kvality. Chudáci stromy, kteří na to padli.

( už se nedivím parodii ve Simpsonech - Lisa, která obvykle holčičím věcem neholduje, je ze vteřiny na vteřinu slepicí: "kdo je to? jů ty jsi TAK bledý...jsi TAK silný... jsi DOKONALÝ..." -co by jí na to ten dokonalouš měl říct, bude tedy alespoň slušný : máš hezké oči: - a slabošská nána pípne s nohou vykroucenou "ále ne, to jsou jen černé tečky uprostřed velkých kruhů"....

Jo, Meyerová, buď v klidu, pořád je dost lidí, který jsi znechutila a kteří ti vydělat nedají a ty se svým stylem psaní jsi jen kapkou v moři mnohem nadanějších autorů a námětů.

12.08.2015 odpad!

Selekce Selekce Kiera Cass

Milionář hledá ženu v převleku rób, třpytu a hantýrce a "starostí" mladých.
Nerozhodné naivky, tvrdé soupeřky i nanynky bez názoru.
Pro dětičky, kterým srdcem hárá romantika, dobré.
Pro neromantické stoiky a reálisty k uzoufání směšné.
Fantasy? né, kdepák....spíš takový Tvajlájt bez měsíce, proměn, zubů, krve a hlavně pro menší.

11.08.2015 odpad!

Jeden život, jedna šance? Jeden život, jedna šance? Jana Maternová

Jedinečný, nepopsatelný příběh? O běhu, tradiční lásce a práci?!
Spíš jako námět ženy, která vlastně neví, kde má kotvit.
Přehnaná hodnocení jsou patrně vlivem rodiny a oslavné recenze též.

09.08.2015 odpad!

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Popravdě teď sama nevím, zda dávám pětku a hodnotím film, nebo knihu samotnou.
Četla jsem ji před víc jak 12ti lety a asi si to budu muset zopáknout, abych dokázala nově posoudit míru dětskosti a zla.
Nicméně nápad je to zajímavý, neotřelý, tento a příští díl jsou ještě milé a "nevinné", ale pak už je to příliš tvrdé.

Zaujalo by mne ale víc, kdyby to byl popis toho, o čem hovoří celý námět - kluka, který unikne ze svého bídného života do světa, kam patří a tím pádem by nám ten svět měl být přiblížen jinak - víc ohledně školy, dětí, jejich studijních potížích/úspěších a toho světa magie.
Čekala jsem, že to bude o takových tématech, ne o vraždě, která se vlastně vleče, jen se čeká na příležitost a všichni okolo vědí, co bude následovat...

Nicméně.. jo, pětku si to zaslouží.
Už jen za to, že to děti po celém světě četly, i když jakmile se to dostalo k nám, záhy byl natočen film a tím pádem to děcka znají z filmu, z knih už tolik ne.

08.08.2015 5 z 5

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Nejde to jinak, musím dát opět odpad. Toto totiž skutečným odpadem je.
Nazvala bych tu knihu spíše asi "kterak české děvče lovilo svým pohlavím tak dlouho, až konečně přebralo a ulovilo".

Je něco jiného vtipný fejeton ze života a nebo dělání z pochybné kariéry úžasnou múzu, známou a perfektní. na rozervání, udavačku mody po Praze! K smíchu Marťo. To sis vše jen myslela, nebo ti ten kabát jednou skutečně nekdo pochválil? To ale udání trendu neznamená.

Viděla jsem ji v jednom z dílů Televarieté po převratu a nevím, jak si na "kariéře" doprovodné kočky Korna mohla zakládat, protože tam jen stála,komíhala se sem-tam a dělala "u-hůůůvááá".
( to byl totiž ten doprovod - pozadí hlasové).

05.08.2015 odpad!

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Staročesky krásné ♥
Pokud mi vadí Babiččino neustálé poučování, tak tady ho beru. Tady totiž učí a předává, kdežto Bábina jen poučuje a všem chce vše měnit.
Líbí se mi tam i ta chuť zůstat vše při starém, ač doba prokročila a mladí již žijí prostě jinak - to zklamání, že už nic nebude tak jako dřív, z toho vcítím zcela hmatatelně.
Krásný člověk. Tak to má být.

20.05.2015 5 z 5

Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel Nepřítel, přítel, ctitel, milenec, manžel Alice Munro

Propánajána. Dokonalá spisovatelka dokonalých povídek, které chytnou a nepustí a nezapomenete na ně (prý).
Hm stačily mi tak první 4 povídky a věděla jsem, že čtu násilím a nemá to dál smysl.
Už v první povídce jsem nějak nechápala, proč se přítomnost prolíná s tunou detailů z cizích životů kdysi, popisem sídla, kdo jaké má kudrny, jak si to holky dělají na prázdninách nebo proč je povídka o tom,že se služka slepě sebere, jede někam jen na základě dopisu a bez ohlášení i s nábytkem, o který nikdo nežádal a ještě má tu drzost tvrdit, že se bude vdávat.
Potom rakovina, burácká neotesaná Helena a její statek...co tím kdo chtěl říct?
Měla jsem problém určit i dobu, kdy se to jakože děje - měla jsem v první povídce dojem že rok 1890-1920 a tento pocit se mne držel do chvíle, kdy si "pán pustil televizi". Aha. Takže naivní služtička, ovšem z nové doby.
Pche.

29.08.2015 1 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Tak pokud je TOHLE lepší než Zmizelá, tak já jsem teda na nos.

Začíná to autopopisem "já jsem tak divná a blbá a nijaká a kradu a nemám prachy- sakra jak to? vždyť JÁ jsem přežila masakr!!! "...hlavní oběti. Hrdinky nepíšu záměrně, tou ona není.

Pak se to promítne na dobu, kdy se to stalo. Spousta kydů o buranech na zadlužené farmě.
Neútešnej život, ale kdo jim za to mohl, že? Takže tím pádem divná matka, otec i děcka.
Pak zase zpět, cuk do dospělé oběti - jde na sedánek s divnejma lidma.
Je dotčená, že se opovažují nevěřit jejím dětským dokola omílaným faktům.
A to jsme na stránce s trojmístným číslem - poté skoky zpět k úvahám bráchy, matky, jí samotné.
Kecy, kecy ,kecy.
Mně fakt nezajímá křupáckej život v roce 85. Ani jak se k němu dostali, ani jak v něm hnijí jakože aktuálně.

Přečetla jsem dost na to, abych věděla, že jsem díky nálepce BestCELER zase nalítla. Pochvalné megarecenze na zadní straně knihy jsou výsměchem. Musí být.... jinak to nemůže být možný.
Takhle prázdná kniha prostě nemůže uchvátit lidi, kteří jsou náročnější a nespokojí se s prázdným kydáním.
Jsem proto ráda za ty, kterým tohle málo nestačí. Protože tohle teda vážně nestačí.

26.08.2015 odpad!