Tiffany Tiffany komentáře u knih

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Po delší době jsem objevila českou autorku, která mě oslovila. Píše záživně , barvitě…. . Baví mě její opisy prostředí a postav. Navíc…, do poslední chvíle, jsem si mohla tipovat, kdo je pachatel, protože možností bylo několik. Jen je pravda, že mě taky rušila některá často opakující se slovní spojení ... Za mě to bylo „netrpělivé mlasknutí“ :)

02.11.2015 4 z 5

Než pomine tvůj hněv Než pomine tvůj hněv Åsa Larsson

Výborná krimi, která má přesah. Vždy něco málo z kultury a historie země navíc. Skvělá atmosféra . To provází snad všechny severské autory. Za mě navíc sympatie k hlavní hrdince a originální postava vypravěčky, která příběhem provází. To mě hodně bavilo.

25.10.2015 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

I když jsem si cca od strany 100 myslela, že tuším motiv vraždy i to, kdo je vrah …, četla jsem dál a se zaujetím. Knížka má výborné tempo. Rozuzlení také výborné a nakonec jiné, než jsem se domnívala :). Byla to má první detektivka od autorky, předtím jsem četla „kočičí příběhy“. Psaní Michaely Klevisové se mi líbí . Není to překombinované, člověk se v ději neztrácí. Krásné popisy, kterých ale není závratně a nudně moc. Barvitá souvětí, metafory, tvarosloví… . I taková zajímavá psychologická sonda. Moc pěkné počtení.

01.10.2015 4 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Nejprve jsem se na knížku hodně těšila, pak byla trochu zklamaná..., ale nakonec se čte opravdu pěkně. Měla jsem problém s ženskou autorkou..., po všech těch Mawerech , Hosseinim a Keplerovi.., Formánkovi ... Chlapi prostě píší jinak. Je to tedy spíš čtení pro ženy .., ale červená knihovna to není. Autorka dějiny nijak nudně neopisuje. Spíš barvitě vykresluje dobu a okolnosti..., ženským okem. Jak jinak. Přesto bych pár stránek vypustila... Proškrtala, okrájela . Ale jinak.., proč ne. U mě dobrý :) .

21.07.2015 4 z 5

Dokonalost !!

08.07.2015 5 z 5

Ta druhá zapisovatelka Ta druhá zapisovatelka Suzanne Rindell

Přebal knihy a recenze slibovaly vic. Těšila jsem se na barvitějši vykreslení jazzového věku, a to se nekonalo... . Spousta slov, držela člověka v očekávání. ... a... , zakončení mi přišlo hloupé. Nebo sama hrdinka ?? Tak naivni a poblázněná ?? A černou komedii, bych v tom nehledala. Spíš ženský román.

04.07.2015 3 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Za mě pořadí : nedostižný Skleněný pokoj – druhé místo zaujímá Pád a třetí Dívka, co spadla z nebe. Přesto je to knížka, která mě nenudila a asi mě nepřestane překvapovat autor, který si myslím, že byl v minulém životě ženou :)
I když na válce není nic „nádherného“, přesto jsou příběhy z ní , pro mě, velmi poutavé. Menší či větší osobní hrdinství…či naopak, člověka nutí přemýšlet, jak by se asi zachoval sám v té době, být pod tlakem okolností. Máme vlastně krásně jednoduchý život a honíme se kolikrát za nesmyly.
PS : Jen bych si představovala trochu jiný konec...a nemyslím tím nutně happy end . Tento mě vážně zaskočil. . Když už si člověk za hlavní hrdinku oddychl....Jako by Marian ztratila pud sebezáchovy. Ale tak to prostě asi taky mohlo být.

22.06.2015 4 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Za mě hodně slabé čtení, když vím, jak autorka dokáže zaujmout (Trilogie bouřlivý čas - Divoké lupiny - Hodina dědiců .....- výborné). Myslím, že tohle není zrovna její žánr. Něco..., jako by detektivka. První půlka upachtěná, skoro bych knížku odložila, druhá jakž takž, ale žádné napětí a o sympatiích k nějaké osobě, se u mě mluvit nedá. Jelikož jsem podobně, i když o něco lépe, na tom byla u její knížky Podvod, tak pokud se bude autorka věnovat krimi, tak raději sáhnu po osvědčené severské .

02.06.2015 3 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Pro mě mají příběhy Khaleda Hosseiniho jedno společné , a to obrovskou lásku ke svým lidem, národu, zemi.... Jeho příběhy jsou tak lidské, ve své složitosti, tak obyčejné a plné pokory. Každá mě dostala, nad každou slzím... :)

28.04.2015 5 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Lehce humorné, mílé čtení. Chytrá ženská, která nemá problém se "shodit" . A i když asi málo kdo , disponuje takovými financemi, obdivuji její odvahu a podnikavost. Peníze - ne peníze, každý v sobě tu činorodost nemá. Musím říct, že jsem k paní Martě pocítila sympatie

27.03.2015 4 z 5

Skoro Francouzka Skoro Francouzka Sarah Turnbull

I když to je názor pouze jednoho člověka na mentalitu národa, který tam pravda, ale žije, i tak to bylo zajímavé a vtipné čtení. Na mě působí Australan jako bodrý Moravan a Francouz bývá hold krapet distingovaný, sofistikovaný a větší intelektuál :). Ovšem po přečtení "Dům v Bretani" od Marty Davouze - Železné, jsem pohled trochu poopravila .

27.03.2015 3 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Je to už delší čas, co jsem knížku četla, ale dodnes vím, že ve mně dokonale vyvolávala pocity . Vlastně mi přišlo, že v knížce nejde ani tak o dialogy, ale o nálady. Byla to taková dokonalá alchymie . A tentokrát i filmové zpracování bylo velmi zdařilé. Řekla bych i zdařilejší, než literární předloha. Perfektně všechny ty vůně a nálady zachytil. Až mi přišlo, že to ani není možné.

27.03.2015 4 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Každá dobrá kniha, v člověku něco probudí..., otevře témata. U téhle knížky kolikrát, až srdce zabolelo. Dvě ženské postavy a dva podobné příběhy. Molly, rebel z donucení a Vivian, která až na konci příběhu a svého života, dojde naplnění. Ne každý si vylosuje v den narození dobrou kartu. Někdo může mít start do života náročný a s těžkostmi bojuje celý život. Mám ráda moudré knížky, knížky, které nutí přemýšlet. Knížky emotivní..., s výpovědí, které mají poselství, nebo mohou člověka něco naučit. Donutit přemýšlet. A to jedna z nich.

26.03.2015 4 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Určitě příjemné čtení, ale za mě Čekání na kocoura o něco čtivější. Ovšem v každé knížce člověk sám pro sebe něco objeví a v tomto případě , to pro mě byla Charlotte Gainsbourg a její krásná francouzština :)

27.02.2015 3 z 5

Na cestě do sousední dimenze Na cestě do sousední dimenze Clemens Kuby

Tak..., asi jsme se všichni při cestě za technickým pokrokem, vzdálili sami sobě a přestali si naslouchat. Proto ten návrat často, tak trochu bolí. Čím víc pokroku a civilizace, tím více vnitřního prázdna. Pochybuju, že přírodní národy, pátrají po smyslu života. Je to daň, že jsme se odchýlili a často ztratili sami sebe. Ale nikdy není pozdě.. :)

11.02.2015 5 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Krásný , čtivý , ale poněkud neveselý příběh. Příběh o hledání a míjení . O boji nejen s horami, ale vlastně sám se sebou ...., s životem , jeho těžkostmi a pravdami . Příběh o snaze , nalézt sám sebe a o věčném srovnávání se s někým a s něčím. S. Mawer mě opět dokázal, jak citlivý a zábavný je vypravěč. A znovu se mi postavy příběhu těžko opouštěly.

08.02.2015 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Lákala mě "duchařina", přiznávám.Díky recenzím, jsem ale tak nějak nevěděla, do čeho jdu a čekala jsem to horší.Ale je to prvotina a dnes by to autor napsal možná trochu jinak. Sama bych zvládla i víc stránek. Postava kastelána, mi byla koncem, i vcelku sympatická. Vulgarity, mě tahaly za uši jen občas.... a nevysvětlitelnost situací.... , no, někdy se to prostě děje. Já si myslím, že se s tím občas setkal každý. Tedy ten, kdo připouští, že svět není jen černobílý a nesnaží se vše vědecky odůvodnit. Já myslím, že by se v tom našlo víc "nejen" kastelánů. Ano - prvotina, i když jsem dala 3 hvězdičky, nakonec jsem váhala i nad 4mi. Hlavně, tuhle knížku bych doporučovala nečíst před spaním :-).

25.01.2015 3 z 5

Historky - Na koho se nezapomíná Historky - Na koho se nezapomíná Jaroslava Moserová-Davidová

Knížka , která sice útlá, ale zanechala ve mně silný dojem z osobnosti autorky. Jeden z těch lidí, kdy člověk nechápe, že tohle se dá zvládnout , za jeden lidský život a ještě vše na tak vysoké úrovni. Naprosto renesanční člověk. Ať už jde o lékařskou praxi, hru na piano, kresbu, lezení po skalách nebo překladatelství či kariéru senátorky nebo velvyslankyně v Austrálii a na Novém Zélandu. Navíc vzpomínky odvyprávěny velmi sympaticky a bez špetky arogance.Tichá "závist" a můj velký obdiv....

08.01.2015 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Moje první setkání s autorem a hned na výbornou.Co mě překvapilo , že, byť psáno mužem, bylo cítit porozumění ženské duši a myšlení. Skvělé čtení, kdy mi vůbec nevadilo, že jde o volnou inspiraci a příběh mě od první chvíle nesmírně bavil. Silný příběh, který se prostě mohl stát. Navíc obohaceno skutečností, že se člověk mohl do vily virtuálně podívat a vtisknout tak ději osobitější rozměr.
PS : .... a dnes můžu i říci, že jsem se prostě musela do vily zajet podívat osobně a v okamžiku , bych tam mohla žít :)

08.01.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Za mě za tři s odřenýma ušima... Nevím, ale u mě se žádné napětí nestupňovalo. Vlastně jsem asi ani žádné možná nepocítila. Škoda. Zbytečně zdlouhavé, předvídatelné a vcelku nepřekvapivé. Nebýt sympatického Cormorana Strika, měla bych problém dočíst. Oproti severské krimi nuda.

23.04.2014 3 z 5