ThrisaManx ThrisaManx komentáře u knih

Továrna na Absolutno Továrna na Absolutno Karel Čapek

Od prvních slov mě kniha nadchla a s obrovským zaujetím jsem četla, dokud jsem nenarazila na trochu nudnou část knihy někde uprostřed. Takže po velmi slibném začátku přichází menší úpadek a já se musela trochu nutit, abych četla dál. Naštěstí to konec opět všechno vyrovná a celkově musím knihu hodnotit jako velmi dobrou.

26.09.2016 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Pokud jsem u Ohnivého poháru psala, že je to nejlepší díl, pak Fénixův řád je opravdu silným konkurentem. Kniha má sice 800 stran, přesto mi ale bylo líto, když jsem ji asi po týdnu dočetla a přála jsem si, aby měla ještě o pár stovek stránek navíc. Čekala jsem, že u takové sumy stránek přijdou momenty, kdy se budu nudit, ale abych pravdu řekla, takový moment nepřišel. Knihu jsem hltala celou stránku po stránce a čím dál víc ji milovala. Nebýt Umbridgeové, tak ji miluji ještě o něco víc. Navíc poprvé za celou sérii jsem měla pocit, že nečtu pohádku.
P.S. A jako obvykle jsem se znovu až po uši zamilovala do Severuse Snapea.

13.09.2016 5 z 5

Člověk Michelangelo Člověk Michelangelo Frédéric Rey

Kniha mě překvapila svou čtivostí. Michelangelo je můj oblíbenec a tato kniha, ačkoli zčásti smyšlená, je opravdu úžasná. Krásný Michelangelo (byť ne tělem, tak svou duší) mi byl příjemným společníkem po celou knihu.

01.08.2016 5 z 5

Popelka Popelka Walt Disney

Popelka je klasika, to je jasné :)

20.05.2016 5 z 5

101 dalmatinů 101 dalmatinů Walt Disney

Pro mně jedna z těch oblíbenějších Disneyovek. A přiznám se, i teď si ji ráda přečtu :)

20.05.2016 5 z 5

Příběh umění Příběh umění Ernst Hans Gombrich

Kniha je krásná a poskytuje základní orientaci v oboru. Nicméně k usilovnému studiu vyžaduje spoustu času. Já jakožto začátečník jsem ocenila jednoduchost vyprávění a snadnou orientaci. Ve spojení s dalšími knihami jsem získala základní přehled o dějinách umění. A to jsem také očekávala.

13.05.2016 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Brilantně a krásně napsaná kniha o nenaplněné lásce a emocích. Ačkoli jsem s hlavním hrdinou v mnohém nesouhlasila, přesto se mi kniha líbila a našla jsem tam zajímavé myšlenky.
Kniha vás obohatí. Prostě musí. Je jedno, jestli se vším souhlasíte, nebo veškeré myšlenky zavrhnete. Přesto vám něco důležitého předá, i když si to třeba ani neuvědomíte.

02.04.2016 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Prostě Stephen King. Víc není do dodat. Dokonalost.

19.03.2016 5 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Knihu jsem četla jak v originále, tak v češtině a miluju ji! Je krásná, jednoduchá, dobrodružná a vyčerpávající. Vždy se k ní budu velmi ráda vracet.
Prostě Sienkiewicz. To si myslím, stačí :)

19.03.2016 5 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Ihned potřebuju nutně další díl! Skvělé, čtivé, chvílemi napínavé, smutné....
K mé smůle jsem pasáž s pejskem Mancheem četla zrovna ve vlaku, takže si cestující zvědavě prohlíželi mé slzy, ale co na tom?
Čekala jsem ty slibované zvraty a překvapení, bohužel nic takového se nedostavilo. I tak to ale bylo super a já se přímo třesu na další díly. Protože ten konec...ten vás jednoduše nenechá dlouho otálet :)

16.03.2016 5 z 5

Už zase skáču přes kaluže Už zase skáču přes kaluže Alan Marshall

Kniha mi už od dětství leží na polici. Léta čekala, až ji chytnu do ruky a přečtu. Přiznávám, nikdy mě nelákala. Když jsem si ji konečně přečetla, překvapená jsem nebyla - kniha mne dle mého očekávání moc nebavila. Měla jsem pocit, jako by autor neustále vyplňoval stránky mnoha slovy, přesto ale nic důležitého a významného neřekl.
Příběh krásný a dojemný, bohužel zdlouhavý a téměř bez děje. Alespoň bez zajímavého děje.
Možná kdybych si to přečetla už v tom dětství, můj názor by byl zcela jiný. Škoda.

02.03.2016 3 z 5

Perla Perla John Steinbeck

Perlu jsem přečetla za necelé 2 hodiny, ale musela jsem se silně nutit. Příběh hezký, nicméně mě nudil. Jediné, co jsem si užila, byla poslední stránka. Kdyby takto byl napsán celý příběh, bylo by to něco jiného.

31.01.2016 1 z 5

Kniha nebyla špatná, přesto pro mne těžce uvěřitelná a někdy až moc protahovaná, se zbytečnými prvky. Jednou přečteno, víckrát se k ní nevrátím.

18.01.2016 3 z 5

V hlavní roli Tracy Beakerová V hlavní roli Tracy Beakerová Jacqueline Wilson

Udivilo mě tak nízké hodnocení. Já tu knihu milovala, stejně jako jsem si zamilovala tu protivnou chuděru Tracy. Vyprávění autorky je opět velmi autentické a čtivé.

18.01.2016 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Čte se to dobře a ani jednou jsem nenarazila na část, která by mě nebavila. Velmi autenticky popsané mafiánské prostředí.
"Za každým majetkem se skrývá zločin."

17.01.2016 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Od knihy jsem čekala něco úplně jiného, proto ačkoli byla velmi poutavá a příběh byl skvělý a promyšlený, trvalo mi přečtení této knihy bezmála půl roku. Nevydržela jsem u ní sedět víc jak pár stránek a vždy po pár minutách čtení jsem musela sáhnout po lepší knize.
Co se týče anotace, hodně mě zmátla. Čekala jsem něco mnohem víc....tajemnějšího? Napínavějšího?
Příběh byl perfektní, nicméně nebyl napínavý. Opravdu napjaté nervy jsem měla až ke konci knihy.

17.01.2016 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Stejně skvělé jako první díl.

25.03.2015 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Zatím nejlepší kniha, kterou jsem od Jane Austenové četla.

01.03.2015 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Pěkná kniha. Příběh obyčejný, ničím zajímavý ani výjimečný, ale jsou tam opravdu dobré myšlenky. Sice ne nějaké světoborné, ale zajímavé. Pan Green musí být moudrý člověk, proto mu odpouštím tolik protahované konce a zbytečné umělé probouzení emocí. Nijak nezměnila mé myšlení ani mi nepředala nové poselství. Ale donutila mě přemýšlet, smát se a plakat.

21.02.2015 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Kniha je báječná. Díky ním jsem v noci nespala, abych nemusela přestávat číst a v hodinách nedávala pozor. Obdivuji autora za to, že dokázal napsat takové dílo. Opravdu, jablko nepadá daleko od stromu. Stejně geniální, jako jeho otec. Jen místy jde vidět, že to psal opravdu chlap:)

10.02.2015 5 z 5