Příběh umění

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha světoznámého historika umění umožňuje základní orientaci ve zvláštní a fascinující oblasti lidské činnosti, jakou je právě umění. Na 684 stranách doplněných černobílými i barevnými reprodukcemi a vyklápěcími přílohami se pokouší srozumitelným způsobem utřídit nepřeberné bohatství jmen, období a slohů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12878/pribeh-umeni-AJc-12878.jpg 4.8211
Žánr:
Umění, Encyklopedie
Vydáno:, Argo, Mladá fronta
Orig. název:

The Story of Art (1990)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (27)

Kniha Příběh umění

Přidat komentář
Johnny353
15. dubna

Zrozumiteľná, prehľadná, zaujímavá.

Sanderia
08. března

Tohle je jedna z knih, kterou bych si s sebou vzala na pustý ostrov...

LenJen
18. ledna

Nejvíce na knize oceňuji, že se skládá ze souvislostí, že autor nehází slohy, styly a směry do přesných šuplíčků, ale hledá spojující nitky, díky nimž je to vlastně skvělý román. Ano, ke konci je zmatenější, ale kdo v případě moderny a post-moderny není? Navíc autor, jak sám uváděl (opakovaně) neměl možnost hodnotit s časovým odstupem.

Metroušek
21.12.2018

Měl jsem to štěstí vidět po pádu sovětského impéria mnoho úchvatných děl evropského umění a architektury na vlastní oči, a moc bych si přál vrátit čas a vidět ty věci poprvé a o něco poučeněji. Tato kniha je vzácné, mistrovské dílo, byť jí ke konci dochází dech, a pomůže vám zpřístupnit řadu jiných mistrovských děl. Pokud vás umění a krása obecně zajímají, přečtěte si ji.

braunerova
26.10.2018

K architektuře, malířství i sochařství mám jen vlažný vztah. Příběh umění mě nalákal vysoce pozitivním hodnocením a také omylem - domníval jsem se, že se jedná o opravdové příběhy. No, nakonec jsem tenhle dějepis po pár stránkách vzdal. Nehodnotím, rubrika umění pro mě prostě není.

belldandy
11.06.2018

Nejlepší úvod do dějin umění, možná dokonce i nejlepší kniha o výtvarném umění :). A to ji napsal Gombrich pro děti. Rozhodně je nepodceňoval.

lushi
13.04.2018

Název knihy skvěle odpovídá samotné povaze knihy. Jde sice o odbornou / populárně-naučnou literaturu, ale dějiny vývoje umění jsou podané tak poutavě a čtivě, že jde opravdu o příběh. Je to jediná kniha o umění, kterou jsem četla, ale něco mi říká, že nad ostatními přehledovými knihami vyniká.
Souvislosti jednotlivých směrů i samotný vývoj jsou vysvětlené opravdu precizně, ve většině případů tak zřetelně, že jsem se nemusela ani vracet k předcházejícím kapitolám.
Sazba textu a obrazového materiálu je taky perfektní, ve většině případů je reprodukce díla na stejné dvojstraně jako doprovázející text.

fany.fancy
10.12.2017

Gombrich touto knihou dokázal, že dějiny umění jdou vyprávět stejně jako jiné příběhy... Ukazuje nám souvislosti, kontext doby, odkazy umělců do minulosti i budoucnosti a učí nenásilně čtenáře o dějinách umění přemýšlet jinak než o seznamech jmen a datech. Děkuji mu za to a odpouštím mu jeho skeptismus k současnému umění.